Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Titeket is zavarna ez? És...

Titeket is zavarna ez? És miért csak az zavarja ha mi mondjuk barátnői?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Fenn áll egy olyan helyzet hogy a barátnőmet (14 éves) a vezeték nevén szólítjuk. Szóval ha van az a név hogy Tarajos Lajos.. Akkor nem Lalinak, vagy Lajosnak szólítják, hanem Tarajosnak.. És ez Őt zavarja de már az egész osztály 5. óta így hívja. Most vagyunk 7. De a helyzet hogy az hogy a 19 oszt. társ így hívja az nem igazán zavarja, de ha mi barátnői is ehhez vagyunk hozzá szokva és ezt mondjuk akkor az rosszul esik. Most is mondta hogy nevet változtat mert mi mindig a vezetéknevén szólítjuk.. de az egész osztály.. 13L vagyok.. Én megértem hogy zavarja, engem is zavarna. De az nem zavarja ha az Osztály társai is így hívják?


Köszönöm a válaszok

Üdv.


2011. máj. 19. 19:02
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
attól hogy még zavarna, nem csinálnák azért akkora nagy botrányt, főleg nem azzal akivel nem kéne. Inkább azzal aki tényleg megérdemli..
2011. máj. 19. 19:19
 12/19 anonim ***** válasza:

Hát pont a közeli emberek érdemlik meg. Az, hogy egy semleges távoli személy hogy hív, lesz@rom. A barátaimtól viszont nem ezt várom.


Na meg ha már szóvátette, hogy zavarja, akkor nem sopánkodni kéne rajta, hogy hogy merészeli, hanem felfogni és nem így hívni tovább. Ennyi.


Dehát még neked áll feljebb...

2011. máj. 19. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Az öcsémnek a vezetéknevéből fabrikáltak becenevet. Néha még én is úgy hivom. Szereti is, nem akad fenn rajta.
2011. máj. 19. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Elég nyilvánvaló, hogy mi bántja. Ti a barátai vagytok, az osztály pedig csak egy kényszerű közösség. Ha az osztály előtt problémázna, hogy miért hívják így, akkor csak még inkább mondanák.. Pedig biztosan nem szereti. De a barátai hívják a rendes nevén, ne a "csúfnevén". Nehéz eleinte megszokni, de sikerülni fog, ha figyeltek rá. Te sem örülnél, ha a szüleid Kovácsnak hívnának otthon..:)
2011. máj. 19. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Honnan tudod a vezeték nevem úristen?? Ne ijesztegess léccives... Jézusss.. Viccből írtad??
2011. máj. 19. 19:44
 16/19 anonim ***** válasza:
Ne hisztizz Kovika.
2011. máj. 19. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Viccből írtam, ne izgulj..xD De úgy látszik van érzékem a találgatáshoz;)
2011. máj. 19. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
van érzéked hozzá, nem semmi azért.
2011. máj. 20. 13:35
 19/19 anonim ***** válasza:

Nem tudom, mi a vezetékneve, de nem lehetne pl. azt lerövidíteni, becézni valahogy (mármint a vezetéknevet)? A becézés mutatná a különbséget, és nektek, barátnőknek sem kéne hozzászoktatnotok magatokhoz a szokatlan (?) keresztnévhez.


De ha ez nem megy, sztem próbáljátok meg megszokni a keresztnéven szólítást.

2011. máj. 23. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!