Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Túlreagálom? Úgy érzem hogy...

Túlreagálom? Úgy érzem hogy nem kicsit kivételeznek a szüleim.

Figyelt kérdés

Az a baj, h ezért már sokszor a húgomra vagyok mérges. " húgom van, egyik általános iskolás, vele se kivételeznek igazán. A másik most kezdte a gimit, más városban, és egyetemista vagyok szintén más városban.

Húgom több kp-t kap mint én, holott neki kajával együtt 10000 a koli. Nekem kaja nélkül annyi. Kiszámoltam, hogy minden állandó költésget levonva, kb 200 Ft jut naponta kajára, meg ha bármi extrára vágynék, akkor arra. Néha kapok otthonról kaját, de a néha a kulcsszó. Múltkor azért is lecsesztek, mert ki akartam próbálni a barnarízst, mert van rajtam pár kg felesleg, és az egészségesebb...

Húgom, a középső, na ő a félisten. A ruhatára sem kicsit exrtább az enyémnél, mind mennyiségre, mind minőségre (nekem van 8 éves ruhadarabom is. meg is látszik rajta a kora)

Szóval őt pénzzel is jobban ellátják, meg máshogy is bánnak vele. most kezdett el spanyolul tanulni, de anyám elájul ha kinyög egy mondatot...A suli megyeget neki, és közben 4-es körül van, de a vizsgája 2-es lett.

Én haladgatok az egyetemmel, tény h nem vagyok kitűnő, de kicsit más a követelmény mint egy középsuliban. No meg nem is a legegyszerűbb egyetem.

Ami most nagyon kiverte a biztosítékot, mennek spanyolországba nyaralni, merthogy húgom azt szeretné. kit érdekel, h oda mennek osztálykirándulni is (150 rugó-5 csillagos szálloda, de h minek????), de ő oda akar menni. Erre megy az egész család. Kicsi az autónk, nem férünk el benne rendesen, de azzal megyünk...Azaz én nem megyek, pont ezért. Kíváncsi lennék az országra, de semmi kedvem ahhoz h 4 napig préselődjek a kocsiban, és h 2 hétig azt hallgassam h milyen zseniális a húgom (mert én ugye hülye vagyok 2 nyelvvizsgával, és kitűnő érettségivel-3 emelt...)

Ja, és elvileg adnak vmi kárpótlást, amiről kiderült h kb annyira elég h két hétig szűken eléljek belőle otthon. merth én nem mehetek közben nyaralni/dolgozni, mert házat kell őrizni.


szóval jogos h kicsit ki vagyok akadva?

Mit lehet tenni?

Ha megpróbálom ezt fonoman kifejteni nekik, sírás lesz a vége, meg az h én mindent megkaptam...(a francokat)


2011. máj. 19. 21:44
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:

ne oltsátok már, igenis gáz, hogy a tesójával kivételeznek. igen, tudom, hogy nagyobb baj, amikor valakinek nincs lába, de ti is itt kommentelgettek ahelyett, hogy az afrikai kisgyerekeken segítenétek. minden helyett fel lehet hozni valami súlyosabb problémát...


ilyen szülőkkel én nem tudnék mit kezdeni, vigasztaljon, hogy te már nagyobb vagy és tudsz akár diákmunkát is vállalni, a húgaid meg még nem.

2011. máj. 20. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 A kérdező kommentje:

Igen, van pasim, aki egy tündér, már ha pasira lehet ilyet mondani. Amikor velem van, akkor nincs is baj, de ugye nem lehetünk mindig együtt.

Csizmám pl konkrétan van, de úgy beázik, hogy nem egy előadást/Zh-t fagyoskodtam végig (anyám reakciója: nincs olyan csizma ami ne ázna be....)

A lovakról annyit, h volt h mehettem lovagolni. Kéthetente egyszer, nem fejlődtem semmit, de legalább mehettem...No az már jó régen volt.

Most azt írtam, h lovak körül dolgozni, ergó fizetnek nekem.

Én tényleg megpróbálok pozitív lenni, és nem követelek sokat, csak sokszor van az h kajára se jut. Mint már kiszámoltam 200 Ft/nap...

És egyszerűen nem tudom felfogni h hogy van az, h húgom a 10.000-dik pólóját veszi, szüleim pénzéből, és meg a szobatársamtól kuncsorgok kenyeret.

De én tényleg próbálok pozitív lenni.

Végtagjaim kb épek, térdem úgy fáj h néha ráállni sem tudok (SZTK-s doki szerit szimulálok...) gerincem tropa, de a gerinctorna ami segítene is vmit, drága, úgyh nem járok....

2011. máj. 20. 07:54
 13/28 anonim ***** válasza:
0%
Itt sajnáltatod magad, hogy 200ft-od jut naponta kajára. Hogy milyen rossz lehet neked. Képzeld...vannak olyan családok ahol egy hétre jut annyi. És akkor mi van? Szállj már egy kicsit magadba!
2011. máj. 20. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 A kérdező kommentje:

Nem sajnáltatom magam, hanem tanácsot kértem.

De ha már így beszólsz? Neked mennyi jut?

2011. máj. 20. 14:14
 15/28 anonim ***** válasza:

Akkor egy cipőben járunk vagyis jártunk, én már nem.


Fősulin nekem egész végig beázott a cipőm, mégsem kaptam másikat, mert nincs péééénz....ugyebár...(bár anyámat hallottad volna múltkor, mikor egy tök jó állapotú széldzsekit kidobott "abban már nem égeti magát" címszóval.röhej, de én égethettem magamat lyukas cipőben, igaz?) Ez van, kibírtam. Ja, és nekem nem jutott bérletre! Úgyhogy leutaztam a vidéki városba, és télen -10C-15C-ban beázott cipőben rohadt nehéz táskákkal még gyalogolhattam 1 órát! Jah az összeget is kérdezted: én anno 5000-ret kaptam egy hétre úgy hogy minden héten haza kellett mennem, az út csak oda 2300 Ft volt vissza szintén, szóval 4600 Ft már el is ment! Maradt 400 Ft-om egy hétre, tankönyvekre jegyzetekre is. Aztán anyám csodálkozott hogy nem telik bérletre. JA igen! És én NEM vihettem magammal kaját otthonról!!! Anyám nem csinált (azzal szemben ahogy normális anya a gyerekének azért süt ki húst) nekem semmit sem sütött, még sütit sem. Kaptam egy szem zsemlét arra az estére, azt vihettem csak magammal!


Hogy hogy oldottam meg? Egész jó átlagot sikerült összehoznom, és volt olyan félév amikor havonta +25000 Ft-ot kaptam a sulitól :)Amikor meg szabadidőm volt akkor elmentem diák melózni...és nem nyavajogtam másoknak.


Egyszerű, oldd meg a problémáidat!

Beázik a cipőd? VEgyél gumicsizmát, most már divatos színeseket is lehet kapni (kínaiba láttam 2500Ft-ért)

Vagy vegyél sprayt, azzal ha lefújod a cipőd nem ázik be (kb 7-800 Ft) Impegráló spray-nek nevezik


Nincs pénzed? Menj el dolgozni, majd akkor lesz. És akkor mondhatod a húgodnak, hogy te legalább megdolgoztál érte!

2011. máj. 20. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 A kérdező kommentje:

tök jó h mindenki a munkával jön, holott már leírtam, h heti 4 nap 8-18 óra között suli, az 5.nap csak 2ig...Szerintetek így hogy dolgozzak?

Nekem muszáj a bérlet, mert Pesten belül nagy távolságokat teszek meg, napi 4-6 jegyet kéne használnom...

2011. máj. 20. 14:53
 17/28 anonim ***** válasza:
0%
ma 12:41 vagyok. Szerintem semmi közöd hozzá, hogy nekem mire mennyi jut. De én nem is jövök ide sajnáltatni magam. Dolgozni pedig hétvégén is el lehet menni. Nem fogsz bele halni.
2011. máj. 20. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:

NA látod! Ez az amit mondtam! TE CSAK SAJNÁLTATOD MAGAD!


Képzel én is nagy távolságokat tettem meg! Heti 4x minimum 3 km-t sétáltam, plusz arról ne is beszéljünk hogy hétköznapokon minimum 1/2 órákat kellett caftatnom a suliig, majd a boltba, majd onnan vissza az albiba/koliba... és elkopott a lábam? Nem.


Meló! képzeld, nekem is ilyen órarendem volt. Oldd meg! Ha nekem sikerült, neked is fog! És még mindig mehetsz a TESCOBA este 20.00tól árut feltölteni 24.00-ig. És akkor a gondod meg lesz oldva! Ez már felsőoktatás, nem óvoda! Ne nyavajogj tovább (most már kezdem kapizsgálni a szüleid miért úgy állnak hozzád a húgodhoz és hozzád...)

2011. máj. 20. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
sajnáltatja magát. és?? énis sajnáltatnám magam, ha ilyen durva kivételezés lenne a családban. Szerintem üljetek le ujra, és mondd neki(k) hogy nem kérsz sokat, de a tesódat se kényesztessék már el ennyire feltűnően..sokkal jobb tnauló vagy ..najó nemtudom pontosan, de azt mondtad nehéz egyetemre jársz..nyelvvizsgád meg emelt szinted is van ami kitűnő. Nemsoká dolgozni mész, akkor már úgyse kapsz semmit-legalább addig kapj amíg "gyerek" vagy..ha ezt mondod talán változtatnak. :)
2011. máj. 20. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:

Szerintem ezzel a szöveggel csak kinevetik (és még finoman fogalmaztam), azzal fognak jönni hogy ne mással hanem saját magával törődjön. Különben is, ha akarna el mehetne dolgozni, de ugye könnyebb nyafogni.


Ja és nyugodtan pontozzatok le, nem érdekel, de ha valaki ennyire kapálódzik és mondja hogy jaj de kivételeznek a tesóimmal, engem meg le se tojnak az nekem már rég gyanús!

2011. máj. 20. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!