Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Túlreagálom? Úgy érzem hogy...

Túlreagálom? Úgy érzem hogy nem kicsit kivételeznek a szüleim.

Figyelt kérdés

Az a baj, h ezért már sokszor a húgomra vagyok mérges. " húgom van, egyik általános iskolás, vele se kivételeznek igazán. A másik most kezdte a gimit, más városban, és egyetemista vagyok szintén más városban.

Húgom több kp-t kap mint én, holott neki kajával együtt 10000 a koli. Nekem kaja nélkül annyi. Kiszámoltam, hogy minden állandó költésget levonva, kb 200 Ft jut naponta kajára, meg ha bármi extrára vágynék, akkor arra. Néha kapok otthonról kaját, de a néha a kulcsszó. Múltkor azért is lecsesztek, mert ki akartam próbálni a barnarízst, mert van rajtam pár kg felesleg, és az egészségesebb...

Húgom, a középső, na ő a félisten. A ruhatára sem kicsit exrtább az enyémnél, mind mennyiségre, mind minőségre (nekem van 8 éves ruhadarabom is. meg is látszik rajta a kora)

Szóval őt pénzzel is jobban ellátják, meg máshogy is bánnak vele. most kezdett el spanyolul tanulni, de anyám elájul ha kinyög egy mondatot...A suli megyeget neki, és közben 4-es körül van, de a vizsgája 2-es lett.

Én haladgatok az egyetemmel, tény h nem vagyok kitűnő, de kicsit más a követelmény mint egy középsuliban. No meg nem is a legegyszerűbb egyetem.

Ami most nagyon kiverte a biztosítékot, mennek spanyolországba nyaralni, merthogy húgom azt szeretné. kit érdekel, h oda mennek osztálykirándulni is (150 rugó-5 csillagos szálloda, de h minek????), de ő oda akar menni. Erre megy az egész család. Kicsi az autónk, nem férünk el benne rendesen, de azzal megyünk...Azaz én nem megyek, pont ezért. Kíváncsi lennék az országra, de semmi kedvem ahhoz h 4 napig préselődjek a kocsiban, és h 2 hétig azt hallgassam h milyen zseniális a húgom (mert én ugye hülye vagyok 2 nyelvvizsgával, és kitűnő érettségivel-3 emelt...)

Ja, és elvileg adnak vmi kárpótlást, amiről kiderült h kb annyira elég h két hétig szűken eléljek belőle otthon. merth én nem mehetek közben nyaralni/dolgozni, mert házat kell őrizni.


szóval jogos h kicsit ki vagyok akadva?

Mit lehet tenni?

Ha megpróbálom ezt fonoman kifejteni nekik, sírás lesz a vége, meg az h én mindent megkaptam...(a francokat)


2011. máj. 19. 21:44
1 2 3
 21/28 A kérdező kommentje:

Nem le se tojnak, hanem nagyon nagy a megkülönböztetés. No meg ha jövök haza, végezhetek házimunkát. Törődnek ők velem xd

Azoknak akik szerint nyávogok. Örülök h ti ilyen kitartóak vagytok, de ha BKV-val, úgy h 5 percnél nem várakozok többet, úgy minimum háromnegyed órát utazok, na ennyi séta rendszeresen kicsit durva lenne, az időről meg nem is beszélve.

No meg nem tudom h hogy a fenébe tudnám csinálni az egyetemet úgy, ha éjszaka dolgozom...Itt ugyanis követlenek. Nem is kicsit, és nem csak vizsgaidőszakban.

Heti 3-4 ZH az úgy kb normális...

És igen, amég volt olyan munkám, addig hétvégén is dolgoztam.

No meg nem azt kértem h írjátok le, h ti milyen csodálatos emberek vagytok, hogy 3 km-t le tudtok sétálni, meg tudtok éjszaka dolgozni, de ez nekem suli mellett nem megy. de inkább nyávogok egy kicsit h milyen szar nekem, és hátha kapok vmi jó tanácsot, mint h minden éjszaka dolgozom, és laza 6 év alatt el is végzem az egyetemet.

2011. máj. 21. 10:11
 22/28 anonim ***** válasza:
0%

Akkor nyavajogj tovább, a f@szomat sem érdekli. Te még annyira óvódás vagy hogy az nem igaz!


Ember(ek) próbál segíteni hogy hogy csináld másként és éreztetni veled hogy nem vagy egyedül és van megoldás, de te MEG SEM HALLGATOD! Na az ilyen embereket nem az hogy nem szeretem, hanem egyenesen RÜHELLEM!


JA és üzenem! Kissé túloztál, mert olyan nincs hogy egész évben 3-4 ZH egyfolytában! Tudod, ha még NEM TŰNT VOLNA FEL van szorgalmi és vizsgaidőszak, és vannak szünetek is és ott a hétvége, úgyhogy nálam ennél a kijelentésednél (IS) elvéreztél!

2011. máj. 21. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 A kérdező kommentje:

Légyszi ne kiabálj...

De meghallgattam, ez onnan is látszik, h reagáltam rá, azzal, h leírtam h mért nem megy.

Abszolút tisztában vagyok azzal hogy van szorgalmi és vizsgaidőszak, ezért is írtam azt, h nem csak vizsgaidőszakban kell tanulni. És de igen, van olyan h ennyi ZH van. Van amelyik héten igaz h csak 2, de van olyan is h 6...

Ja, és már évek óta nem tudom h mi az h szünet...Mert itt nincs.

2011. máj. 21. 18:24
 24/28 anonim ***** válasza:
52%
Ha tényleg egyetemre jársz tudhatnád, hogy és-el nem kezdünk mondatot!
2011. máj. 27. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 A kérdező kommentje:

Tényleg egyetemre járok, de nem bölcsészkarra, hanem olyan helyre, amivel még el is fogok tudni helyezkedni.

A helyesírásom soha nem volt tökéletes, pedig sokat olvasok.


Te is olvasd át még egyszer a mondatod, mert ott is van egy kis gubanc.


ÉS köszönöm az értelmes hozzászólásod, ami, tulajdonképpen abszolút a kérdésemre adta meg a választ.

2011. máj. 27. 08:00
 26/28 anonim ***** válasza:
47%

Akkor én ezt megint nem értem!?


HA hüly_e vagy a helyesíráshoz, akkor hogy a f@szomba lehetett neked kitűnő érettségid?????? Hm?????? Mert ugye a magyar nyelv és irodalom része az hogy a helyesírást is pontozzák/osztályozzák főleg emelt szinten!!! pffff... Vagy tán le lett fizetve a tanár???? Vagy a kínai piacon vetted a papírodat??? Vagy már a semmire adják az érettségit?? Szóval nálam ezen is elvéreztél...

2011. máj. 27. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 A kérdező kommentje:

Úgy, hogy ha figyelek rá, akkor tűrhető. Az érettségin meg az esszém olyan jó lett, hogy ellensúlyozta a nem túl jó helyesírásomat. (azt hiszem, csak helyesírási pontot vontak le.)

Lehet h nálad elvéreztem, de magam előtt nem, mert ott lapul a fiókomban az érettségi bizonyítványom.

Egyébként még mindig nem ez volt a kérdés. Nem értem h mért van az, hogy valaki kérdez, és rögtön a helyesírásába kell belekötni.

Tényleg van olyan, hogy megértem, pl léci, meg hasonlók, amikor azt sem lehet tudni hogy mire gondol a kérdező, de most nem tudtál már másba belekötni, vagy mi? Vagy fáj neked hogy jó lett az érettségim (az lenne a ciki ha nem az, ma már ott alig követelnek)

Lefizettem? Elmondanád hogy miből?

2011. máj. 27. 09:28
 28/28 A kérdező kommentje:
No meg egyébként se azt írtam h h-lye vagyok, csak azt, hogy nem tökéletes... (Tudod, szövegértés. Mintha az is lenne az érettségiben)
2011. máj. 27. 10:18
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!