Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Melyik a jobb? Mit gondoltok...

Melyik a jobb? Mit gondoltok erről a helyzetről?

Figyelt kérdés

Ha van egy egész család (anya, apa, két gyerek) és az anya állandóan az egyik gyerekén tölti ki a dühét, a frusztrációit. A másik gyerek mindig mindenben jobb (ha a valóság nagyon nem is ezt mutatja akkor is) ő az anya szeme fénye. Míg a másik gyerek még megszólalni sem mer, mert minden egyes gondolatára az anyja rögtön elkezd pofákat vágni, száját húzogatni és érezhető hogy a háta közepére sem kívánja a saját gyerekét, persze azt elvárná hogy a lánya mindenre bólogasson és akkor beszélgessen vele amikor ő azt akarja (az apa is már érzékeli ezt, persze szóvá az anya számára már nem meri(?) tenni.) Az anya előnybe részesíti saját nővérét (a saját családjával szemben), holott az elmúlt 20 év alatt legalább 80x összevesztek, persze a saját kis "családja" mindig ott állt a háta mögött, és támogatta őt mindenben... most úgy néz ki, hogy az anya rokonai ismételten békülni akarnak az anyával és ennek köszönhetően ismét fokozottabban veri le a saját gyerekén -persze csak azon amelyiket rühelli - a dühét (mondván "vagy az lesz amit én akarok (persze valójában nem akar semmit csak mindenkibe belekötni) vagy van már hová mennem" zsarolás ízű sztori - lelki terrorral egybekötve - kezdetét veszi)..ráadásul nemrég örökölt egy kisebb vagyont és most kezd igazán elszállni vele a ló, mivel most ő lett "valaki". (legalábbis azt hiszi)


Vagy ha van egy csonka család, akik tudják, hogy az anyjuk elment - örökre - és nem keseríti meg a mindennapokat?


2011. máj. 22. 22:42
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is hasonló problémáim voltak anyámmal, azzal a különbséggel, hogy ő velem és a tesómmal is nagyon gonosz. Mindig, mindenért kiabál velünk, kötekedik, fenyegetőzik stb. A legjelentéktelenebb dolgok miatt is. Ezt már apám sem bírta, és egyszer régebben úgy döntött hogy elköltözik itthonról...ekkor kb 10 éves voltam és azért sírtam, hogy maradjon. Végülis nem ment el, de így 21 éves fejjel már bánom, hogy nem hagytam...én is mentem volna vele. Anyám az semmit nem változott, de már nem foglalkozok vele, próbálom kizárni az életemből és a kommunikációt is a minimálisra csökkentem vele. Alig várom már, hogy meglegyen a diplomám és elköltözhessek itthonról. Szóval szerintem jobb a feszültségek nélküli, csonka család.
2011. máj. 22. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy ment el. Ha meghalt, pedig jó ember volt, és szerették, akkor mindenképpen az első választás. Ilyen esetben inkább legyen egy hülye anyám, mint egy olyan akit szeretek, de meghal.

Ha úgy megy el, hogy nem kíváncsi a gyerekeire, akkor inkább ezt választanám, mert legalább nem is is ismerem, vagy van miért utálnom.

2011. máj. 22. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Minden éremnek két oldala van. Ismerni kéne a családot, és meg kellene hallgatni az anyát is ahhoz, hogy véleményt mondhassunk, ítélkezni akkor sem jó ötlet. Valszeg akkor jönne rá a csonka család, hogy milyen anya nélkül, amikor az már elment, és persze vica versa.
2011. máj. 22. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!