Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Építkezünk? Már most gond van...

Építkezünk? Már most gond van a szomszéddal?

Figyelt kérdés

A gond az,hogy tegnap egy gép elkezdte kiásni a derítő helyét (sajnos nincs még csatorna rendszer)! Az engedély szerint oda ásattuk, ahova lehet. A két ház közé, mindkét ház ablakaitól ugyanannyira van kb. annyi különbséggel,hogy a szomszédnak csak fürdő és speijz ablaka néz oda.

Odajöttek és minden kérdés nélkül elkezdtek cirkuszolni,hogy hogy képzeljük,hogy oda ásatjuk, mert az büdös. Az igazsághoz hozzá tartozik,hogy az ő derítőjük, ugyanannyira van a házuktól, csak az még ráadásul a háló és a gyerekszobához van közel. Vissza is kérdeztem,hogy azt hogy nem érzik. Akárki akármit is mondd, nem büdös, ha le van fedve. Anyukámék házánál is az ablakoktól kb. két méterre volt a derítő mindig is, soha nem volt büdös, csak akkor amikor szippantották. Még az önkormányzathoz is bement,hogy szóljon, ahol mondták neki,hogy lehet odarakni, ahova most akarjuk!

A férjemmel tanakodunk,hogy mi legyen. A gond az,hogy a gödör már ki van ásva, a kis gép, aminek az óra díja 9 ezer, két óráig ásta, a kőművesek pluszba még ugye kézzel finomítottak rajta, ma betonoznák. Tehát több,mint 20 ezer forintot buknánk rajta! Mert ugye a mostanit be is kellene temetni a gépnek. A másikat meg megint kiásatni! Őszintén megmondom, nem akarom elrontani, már most a viszonyt,de idegen embernek miért kedvezzek majd 30 ezerrel, amikor én szabályosan ásattam ki gödröt!


2011. máj. 24. 08:47
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
100%
belénk kötött a szomszéd anno 2napja laktunk még csak itt.próbáltunk alkalmazkodni hozzá de rájöttünk hogy dinka és mindenkivel kötözködik.ha ugy csinálod hogy neki is tetszen azt hiszi irányithat és beleszól majd mindenbe.ne foglalkozz vele,majd megunja,nem kell vitatkozni se vele
2011. máj. 24. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
Nézd,ha nem lesz semmi szag,akkor senkinek semmi köze hozzá,hogy hova kerül.
2011. máj. 24. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
Tudomásom szerint minden tervet jóvá kell hagyatni a szomszédokkal is. Ha az engedély kiadása előtt ő nem vétózta meg, akkor az jóváhagyásnak számít, ha jóváhagyta, akkor az engedély jogerős, így nem értem, mire veri magát. Nem is teheti meg. Vagy adott be valami papírt, amivel megmásítja a korábbi, beleegyező nyilatkozatát???
2011. máj. 24. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
16%

Komolyan mondom, inkább bukjátok el ezt a 30E-t...az én nagyapám pont ilyen kötözködős, egy évnél többet senki nem bír ki nálunk.

Az, hogy nálunk a gyerekszoba/háló alatt van az a cuccos és az nem zavarja, de viszont mikor ti elkezdtetek kifúratni a gödröt, akkor elkezdett replikázni, az pont azt mutatja, hogy nem fog itt megállni a dolog.

Ha meg nem foglalkoztok vele és a hiszti ellenére is építkeztek, akkor meg alapból elvesztitek akár az esélyt is a jó viszonyra.

2011. máj. 24. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
*náluk
2011. máj. 24. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
75%

"Ja az ő kérésük,hogy vigyük minél hátrább a telken! Csak így direkt jó lett volna,mert nem kellett volna a szippantós kocsinak bejönni, lenyomni a füvet, mert ha megáll a kapu előtt, akkor odaér a szippantócső! Így meg az egész telken végig kell majd mennie!"


Ezt teljesen logikus ok, ne foglalkozz a szomszéddal!

Nálunk akárhányszor bejött egy nagyobb jármű az udvarra, mindig maradandó pusztítást végzett. Még egy kisteherautó is, amivel homokot hoztak... Egy szippantós autó bazi nehéz lehet!


Nálunk gaz van, egye fene, lenyomja, nem érdekel. De besüpped a talaj is tőle, azt ki kell pótolni... Ami még rosszabb, hogy az udvaron lévő beton is összetörik az ilyen buldózerek alatt. Aztán a rések közé beszorul előbb-utóbb a por, és gaz fog közte nőni...

Ha lehet el kell kerülni, hogy nagy jármű behajtson. Egy rendszeresen bejáró szippantós autótól, annyi bajotok vagy költségetek lehet még, és ez garantált.


A szomszéd meg lehet akkor is kekeckedni fog veletek, ha hátra teszitek a kedvéért a gödröt. Tehát nem garantált a jóviszony ettől. Viszont ha mégsem fog szagot érezni, idővel felnőhet és lehet jóviszony...

2011. máj. 24. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
75%
Nem! Egyáltalán nem fontos jóba lenned a szomszédoddal. Mi is úgy indítottunk, hogy legyünk velük jóba, de kiderült, hogy problémásak és így sokkal nehezebb elintézni a gondjainkat, hogy közben meg a gyerekei átjárnak medencézni. Tehát 5 lépés távolság mindenek felett. A te szomszédaidon már most látszik, hogy problémásak és azok is lesznek. Ha egy derítőgödör bűzlik, az már régen rossz. Abból nem jöhet ki a szag. Nálunk is a fürdőszoba ablak alatt van.
2011. máj. 24. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
100%
Amennyiben engedélyetek van, az önkormányzattal egyeztettetek és az engedély szerint építkeztetek, akkor senkinek semmilyen beleszólása nincs. Ugyanez áll a házépítésre is, de figyeljetek, hogy minden a terv és az engedélyek szerint készüljön, mert akkor nem tehet semmit. Ha eltérés van a tervektől, és bejelenti az önkormányzaton a szomszéd, akkor kijönnek ellenőrizni, és az eltérés miatt büntethetnek. Ha nincs eltérés, és kezetekben az engedély, akkor ha ki is jönnek ellenőrzésre, megnézik, aztán elnézést kérnek és távoznak. :)
2011. máj. 24. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 A kérdező kommentje:

Köszi!

Azt nem tudom,hogy tervet kapott-e. Szerintem azt nem kaptak a szomszédok, csak azt,hogy itt építkezés fog folyni, és ez ellen fellebbezhetnek.

Komolyan nem tudom mit tegyünk! Én is attól félek,hogy ha kitalál mást egy év múlva, akkor azt is bánni fogom,hogy ezt a szívességet megtettem nekik. De az is lehet,hogy tényleg csak ez zavarja és normális lesz!

2011. máj. 24. 10:00
 20/30 A kérdező kommentje:
Ja és minden szabályos, a műszaki osztályon dolgozik a tervezőnk!:)))
2011. máj. 24. 10:01
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!