Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Építkezünk? Már most gond van...

Építkezünk? Már most gond van a szomszéddal?

Figyelt kérdés

A gond az,hogy tegnap egy gép elkezdte kiásni a derítő helyét (sajnos nincs még csatorna rendszer)! Az engedély szerint oda ásattuk, ahova lehet. A két ház közé, mindkét ház ablakaitól ugyanannyira van kb. annyi különbséggel,hogy a szomszédnak csak fürdő és speijz ablaka néz oda.

Odajöttek és minden kérdés nélkül elkezdtek cirkuszolni,hogy hogy képzeljük,hogy oda ásatjuk, mert az büdös. Az igazsághoz hozzá tartozik,hogy az ő derítőjük, ugyanannyira van a házuktól, csak az még ráadásul a háló és a gyerekszobához van közel. Vissza is kérdeztem,hogy azt hogy nem érzik. Akárki akármit is mondd, nem büdös, ha le van fedve. Anyukámék házánál is az ablakoktól kb. két méterre volt a derítő mindig is, soha nem volt büdös, csak akkor amikor szippantották. Még az önkormányzathoz is bement,hogy szóljon, ahol mondták neki,hogy lehet odarakni, ahova most akarjuk!

A férjemmel tanakodunk,hogy mi legyen. A gond az,hogy a gödör már ki van ásva, a kis gép, aminek az óra díja 9 ezer, két óráig ásta, a kőművesek pluszba még ugye kézzel finomítottak rajta, ma betonoznák. Tehát több,mint 20 ezer forintot buknánk rajta! Mert ugye a mostanit be is kellene temetni a gépnek. A másikat meg megint kiásatni! Őszintén megmondom, nem akarom elrontani, már most a viszonyt,de idegen embernek miért kedvezzek majd 30 ezerrel, amikor én szabályosan ásattam ki gödröt!


2011. máj. 24. 08:47
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
100%
Hidd el, nem lesz normálisabb! Erre ne játssz rá...
2011. máj. 24. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
100%
Sz.rd le magasről, a derítő nem !!!! büdös. Mamáméknál is az van, még a legnagyobb nyári melegben sem éretem soha a környékén bármi szagot. Ha van rá engedélyed, akkor oda csináltathatod, majd rájön a marhája is, hogy ugyan semmi szag nem fog ott terjengeni, ha rendesen meg van csinálva.
2011. máj. 24. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
17%
Ne szard le. Ott fogtok élni, mi lesz ha minden apró hülyeségért is beszól majd?
2011. máj. 24. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
100%
nyugodtan csináld meg nekünk is csak kellemetlen szomszédaink vannak, és aki már rögtön ilyen paraszt módon tudja csak megtárgyalni a problémákat annak a te kontódra nem is kell a kedvére tenni.Mert ha ebben engedsz neki akkor később is követelőzni fog,hisz már látni fogja hogy veled mindent meg lehet tenni és az ilyen minden csak nem jó szomszédi viszony.Ez csak kötekedni akar hisz amit teszel hivatalosan is helytálló, tehát nyugodtan vágj neki:)
2011. máj. 24. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
100%
kérd meg plusz az önkormányzatot,hogy a határozatot küldje el a szomszédodnak,így legalább befogja a száját,mert nem azért teszi ezt, mert büdös lenne csak egyszerűen böki a szemét,hogy te a közelben tevékenykedsz.Plusz ez erőfitogtatás is hisz mint új szomszédnak be akarja neked bizonyítani,hogy ő az erősebb.Tapasztalatból írok nem érdemes az ilyennek engedni,mert utána a legkisebb dologba is bele fog kötni.
2011. máj. 24. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
25%
Csatorna nincs?
2011. máj. 24. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
100%
Hagyjátok ott, át ne rakasd! Én egy 4 lakásos társasházban lakom, 2 évig átrendeztem az életemet a szomszédaim kénye-kedve szerint, hogy jóban legyünk, ma már ott tartanánk ha mindent hagytam volna, hogy inkább nem mesélem el......... Ha ott a helye, és oda tervezték akkor oda kell tenni!!!!!!!!!!!!! A szüleimnél is így van, egyáltalán nincs büdös!!!!!!!!!Nem tudom honnan veszi a szomszédod! Egyébként te azt a telket megvetted, az a tied, azt csinálsz rajta amit akarsz, ezt is tartsd szem előtt!!!!!!!!!!!A szomszéddal meg ne törődj!!!!!
2011. máj. 24. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
100%
Ne izgulj semmit, nem is kaptatok volna építési engedélyt, ha a szomszédok nem egyeznek bele. Nálunk mindenki átment a szomszédhoz aláíratni a hozzájárulást, de csak azért, mert így nem kellett várni a postafordultára, hamarabb kezdhetett mindenki építkezni. (ez egy új lakópark). Utólag pedig az építési osztály mindenkinek ajánlva kipostázta a szomszédokét. Még alaprajz vagy mi is volt rajt, tehát a szomszédod tuti nem tiltakozott. Most meg már ne foglalkozzatok vele. Jó viszonyt kialakítani meg csak azzal lehet, aki szintén akarja.
2011. máj. 24. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
75%

Mindenhol vannak hisztis szomszédok. Nem kell velük foglalkozni mert nem az a bajuk amit csinálsz, hanem hogy létezel. Lakásban lakunk a férjemmel, fölöttünk lakik egy boszorkány nincs rá jobb szó. Mindennel baja van (nem csak velünk, hanem minden egyes szomszédjával, alsó-felső-oldalsó-átlós). Egyszer odaégettem valamit a sütőben. Lekapcsoltam gyorsan, semmi nem gyulladt meg, csak a szaft kicsorgott rá a sütőlapra és odaégett. Füstölt mint az állat, kinyitottam hát az ablakot. Elkezd ordibálni a nő, hogy mit gyújtom én fel a konyhámat MINDEN NAP. Mondom neki elnézést, nem gyulladt ki semmi, csak odaégettem valamit, sajnálom. És nagyjából fél éve nem is használtam a sütőt, miről beszél minden nap. Hát mert nálam minden nap ömlik ki a füst (fogalmam sincs honnan veszi, csak észrevenném a füstöt minden nap, mikor főzök). Közöltem vele, hogy engem ne merjen meghazudtolni, és innentől befejeztem vele a beszélgetést. CSörög a telefonom, gondnoknő hív, hogy kigyulladt a lakásom? Mondom jaj dehogy gyulladt ki, odaégett valami, de akkor becsukom a hülye ablakot és inkább megfulladok. Erre a gondnok mondja, hogy jaj isten ments szellőztessek ki rendesen a "hisztis némberrel" meg ne foglalkozzak, mindig zaklatja valami hülyeséggel a lényeg az, hogy nincs tűz.

Szóval mindig van olyan ember aki csak a konfliktusokat keresi és ha most arrébb rakjátok az árkot, akkor az lesz a baj. Mindig lesz baj. Ha nem értik meg, hogy törvényesen teszed amit teszel akkor az ő fejükben van a baj.

2011. máj. 24. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
0%

"Ne szard le. Ott fogtok élni, mi lesz ha minden apró hülyeségért is beszól majd?


Ezt a választ te írtad.


Ez a válasz 19%-ban hasznosnak tűnik.

A válasz írója 80%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 10:20"


Gratulálok azoknak, akik lepontoztak -.-" Mondtam, hogy nagyapám is pont ez a kategória.Már a sokadik szomszédunk költözik, pont az ilyen hozzáállása miatt.

2011. máj. 24. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!