Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lehet hogy anyukám rákos?

Lehet hogy anyukám rákos?

Figyelt kérdés
Bátyám 1 éve látta ahogy anyukám bevesz vmi vitamint ami rákos betegeknek készült, de aztmondta hogy nagymamámnak vette csak kipróbálta hogy milyen erős(nagymamám ilyenkor nagyon levolt gyengülve, mert elvolt törve a lába és hónapok óta csak feküdni tudott). Azóta nagyon lefogyott és többen is kérdezték, hogy nincs e valami baja nagyszüleim azthitték hogy rákos de ő letagadta azt is. Ezek régebb történtek most viszont odajött hozzám és mutatott egy gyógyszert, amit meg akar rendelni neten és ehhez kérte a segítségem (culevital). Hát amikor beírtam googlebe hát nagyon ledöbbentem, mert ilyen daganatos betegek szedik azonban ő a zöldet akarta megrendelni, amit elvileg egészséges emberek is szedhetnek dehát mégis ott van a többi között. Rákérdeztem, de azt mondta hogy vmi ismerősünknek kell akinek viszont 1 éve volt rákos és már kigyógyult. Nem szokott minket tesómmal mindenbe beavatni és mivel most érettségizem is lehet, hogy nem akar felzaklatni. Terelte a témát és úgyse mondaná el ismerősei se. Bátyámnak nemtudom mondjam-e el vagy higgyek neki. Szerintetek mitvő legyek?
2011. máj. 24. 15:42
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Azt sem értem hogyha szedheti egészséges ember is akkor miért jön zavarja, tagadja le rögtön és tereli a témát?
2011. máj. 24. 15:45
 2/13 A kérdező kommentje:
*zavarba
2011. máj. 24. 15:45
 3/13 anonim ***** válasza:
18%
először is ne kotorásszatok mások dolgai között, másrészt menj oda anyádhoz és kérdezd meg.
2011. máj. 24. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Ha tényleg rákos, ráadásul már jó ideje ezt gondolod, akkor biztos, hogy vagy műtötték, vagy kemoterápiát kapott (ezt nehezen lehet eltitkolni), csak gyógyszerekkel nem kezelik, pláne nem olyanokkal, amit ő rendel.
2011. máj. 24. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Ha akarja, majd elmondja. Ne aggódj miatta, felnőtt, biztos tudja kezelni a helyzetet. Ha tényleg beteg, nem biztos, hogy szeretné, hogy tudd, vagy gyengének lásd. Meg tudom érteni, nekem is a szüleim erős bástyák, akik megvédenek mindentől, ritkán mutatják ki, hogy valami fáj nekik, de ez valószínűleg jól van így.
2011. máj. 24. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Reméljük nem. Megértem az aggodalmad, de szerintem akármi is az igazság, most le kell érettségizned. Utána viszont ülj le beszélgetni vele, mutasd meg, hogy összeszorítottad a fogad, letetted a vizsgákat, felnőtt lettél, és támaszkodhat rád. Remélhetőleg nincs igazad, és akkor szépen megbeszélitek.

(Egyébként ennyi idő alatt azért kiderült volna, ha nagyon beteg, hiszen a rákkal rengeteget kell orvoshoz járni, kezelésekre, kontrollra, szóval ezt nemigen lehet eltitkolni.)

2011. máj. 24. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Egyébként a Culevitnak az egyik fajtája az tényleg egészségeseknek van, szóval amiatt ne aggódj!
2011. máj. 24. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
15:46-os: nem kotorászott senki sehol, az anyuka segítséget kért a lányától (vagy fiától) a vitamin rendeléséhez!
2011. máj. 24. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
remélem nem az,és csak valami félreértés!! lehet anyukád csak fél,nehogy azz legyen,és vitaminokat szed:)
2011. máj. 24. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
A bátyádnak szerintem mindenképpen mondd el az aggodalmad. Akár az is lehet, hogy ő többet tud nálad. Lehet, hogy én is titkolnám a gyerekeim előtt ha neadj'Isten nagy beteg lennék. Egyébként sokáig szerintem sem lehet titkolni. Ha nem is kap kemotarápiát (mert nem reagál rá, vagy esélytelen), akkor is kell orvoshoz járkálni ilyennel sokat. Azt pedig észrevennétek, nem?
2011. máj. 24. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!