Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » S'zerintetek az, hogy biológiá...

S'zerintetek az, hogy biológiából 3-as leszek év végén, tényleg ENNYIRE gáz?

Figyelt kérdés

A biosz, ami nagyon nem megy... Már úgy tűnt, sikerül év végére összeszednem a 4-est, de végülis nem adta meg (mert mindenkinek, aki kétesre állt, gyorskérdéseket tett fel és az alapján adta a jegyet, én meg nem néztem át az anyagot, és semmit sem tudtam).

Anyum úgy felfújja a dolgot, hogy komolyan mondom...! Többiből 4-es 5-ös leszek, most jöttem gimnáziumba, NAGYON ERŐS középsuliba, ez az első évem, egyrészt a biosz se megy, másrészt a sulit se szoktam még meg annyira, erre úgy kiakadt, hogy 3-as leszek ebből az egy tantárgyból évvégén, hogy csak lestem. Szerintetek is ekkora "balhét" kéne csapnia egy 3-asból? Most mit csináljak?

15/L (9. osztály)


2011. máj. 26. 17:05
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
44%
A villámkérdésekre azért készülhettél volna.
2011. máj. 26. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
36%
Mit csinálj? Mostmár semmit. Máskor tanulj többet. Nem tudom egy biológián mi nem mehet, a matekot még megérteném, de a tanulós biológiát nem tudom felfogni.
2011. máj. 26. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
63%

A biosz mellé csak le kell ülni és beseggelni. Egyébként is tudtad hogy kétesre állsz, mégsem nézted át az anyagot - így meg is érdemled a rosszabb jegyet.


Az meg mindig megmosolyogtat, hogy itt minden kamasz azzal védekezik, hogy dehát elitgimi, meg város legerősebbje. És? Önszántadból mentél oda. A biosz pedig még mindig seggelős tantárgy. Gyenge gimiben is ugyanezt kell megtanulni (mivel felteszem nem biosz tagozatos vagy).

2011. máj. 26. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
71%
Én nem vagyok teljesen egy véleményen az előttem válaszolókkal. Az igaz viszont,hogy tanulható és ha tudtad,hogy lehetséges a felelés készülni kellett volna. Édesanyádat is megértem hiszen azt szeretné ha tanulnál rendesen ezzel biztos jövőt biztosítasz magadnak. De viszont ha a többi jegyed 4-5 akkor ennyire nem kéne felfújni a dolgot. Nem a világ vége egy hármas. De ha máskor ilyen adódna készülj fel.
2011. máj. 26. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 napietus ***** válasza:
35%
igen gáz. ahogy előttem is írták, azt csak meg kellett volna tanulni. most már mindegy, de jövpőre tanulj rendesen, ne legyél lusta!
2011. máj. 26. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
61%

Szerintem meg a biológia nehéz tárgy! Én is erős gimibe jártam, még kettes is voltam belőle, amikor a biokémiai részét vettük. (11-ben)

Csak egy kis idézet, miről is szól:

"Az RNS-polimeráz egy összett molekula, amely DNS-ről RNS-átiratot készít. Elkülönítjük a "core" enzimet, illetve a "holo" enzimet. Míg a "core" enzim képes a DNS egy megfelelő szakaszához kötni, a transzkripció megkezdéséhez további fehérjékkel, úgynevezett faktorokkal kell kiegészülnie. Az RNS-szintézist elvégző komplexet nevezzük holoenzimnek. Eukariótákban 4-féle RNS-polimeráz található, mindegyiknek eltérő szerepe van, bár ezek a funkciók átfedhetnek. Míg egyesek messenger RNS-t szintetizálnak, mások a riboszomális RNS-t és így tovább." ... És ez egy érthető mondat is.


Ne aggódj, a biológia hármas nem a világ vége. Én is többnyire hármas voltam, mégis egy igen erős egyetem hallgatója vagyok most. Csak éppen nem biológia szakon :)

2011. máj. 26. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
59%

* még kettes is voltam belőle, amikor a biokémiai részét vettük. (11-ben)


Ez mind szép és jó, de ő még csak 9. osztályba jár, ezért próbálja a szülő noszogatni, hogy tanuljon. Mert ha most nem megy neki csak hármasra akkor mi lesz vele később amikor nehezebb anyagok következnek?? Szerintem érthető anyukád haragja, csak jót akar neked.

2011. máj. 26. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
61%
Ha megbuktál volna, az lenne gáz. Első évben egy hármas le van sz@rva, sehol nem számít. Pff, ekkora ügyet csinálni belőle...
2011. máj. 26. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
90%
Úristen. Én is 3-as voltam 9. évvégén bioszból, nekünk ráadásul szadista tanárunk is volt. Sehova nem számít bele 9.-ben, hogy hányas vagy bioszból, én most 11.-es vagyok és lehet, hogy 3-as leszek, mert idén nagyon nehéz volt az anyag, és mikor tanultam rá, akkor is csak 3-as lett a tz-m. Ez van, nem a te hibád, majd jövőre javítasz.
2011. máj. 26. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
76%

Azert megneznem itt a sok okoska bizonyitvanyat, biztos mindenkinek mindig tiszta otos volt:-)

Egy harmas nem a vilag vege, nem kene ezen annyira kiakadni anyukadnak se, de ne aggodj, majdcsak megbekul!

2011. máj. 26. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!