Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A barátom nem szereti anyukáma...

A barátom nem szereti anyukámat, nekem viszont ez nem szimpi, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Barátommal 2 hónapja járunk, és nem kedveli anyut, mert anyu szigorú, azt akarja, hogy legyen belőlem valaki, és kritikus is a barátaimmal szemben, nem akarja, hogy rossz társaságba keveredjek. A barátommal kedves, de nem engedi, hogy hétköznap találkozzunk, ha sok a tanulnivaló másnapra, és hétvégén is csak 1-2 órára találkozhatunk, valamint nem aludhatunk egymásnál. Barátom ezért nem szereti anyut, és mindig valami megjegyzést tesz rá, hogy milyen szigorú. Nekem ez rosszul esik, mert a családom a legfontosabb számomra, rájuk mindig számíthatok és nem szeretem, ha mondanak rájuk valami rosszat. Barátomnak már említettem, hogy beszéljen róla szebben. Ez egészen addig fog így menni, amíg le nem érettségizek jövőre, anyu addig ilyen lesz. Azt akarom, hogy mutasson némi tiszteletet anyukám iránt, különben nem vezet sok jóra a kapcsolatunk. Mit tegyek?
2011. máj. 26. 19:55
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
85%

Nem lehet, hogy anyukád érzi rajta, hogy nem igazán tiszteli őt? És emiatt bizalmatlan.

Egyébként az jó, hogy vele szemben inkább anyukád oldalára állsz. Sokan képesek pár haver miatt is a szülő ellen fordulni, vagy hasonlóan tiszteletlenül viselkedni. Ha választás elé kerülsz véletlenül (ne legyen így), akkor a család egy biztos pont, a fiúk meg nem feltétlenül.

2011. máj. 26. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
51%

Most ezzel a kommenteddel ütöd azt amit előtte leírtál. :) Úgyhogy erre, én így nem tudok válaszolni, mert most azt írtad, hogy milyen sokat vagytok együtt elmentek ide-oda, előtte meg ezt -> de nem engedi, hogy hétköznap találkozzunk, ha sok a tanulnivaló másnapra, és hétvégén is csak 1-2 órára találkozhatunk.


Nekem ez így magas. :)

2011. máj. 26. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
43%

Más sem találkozik többet?! Gondolod?


2 éve jöttem össze a párommal, akkor még gyorsétteremben dolgoztam (nem az iskolában ültem napi 6-8 órát) 30 km-re laktunk egymástól, mégis mindennap munka után fogtam magam, utaztam 1,5-2 órát át a városon, csak hogy vele legyek kicsit, mert ő sokáig dolgozott. Én délelőtt kezdtem a 8-10 óra melót, ő délután. Estére hullafáradt voltam, mégis megért ennyit nekem 1 közös óra. Ez szerelem. A tiétek nem az.

2011. máj. 26. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:
De nem találkozunk keveset, nem értem, miért vagytok így kiakadva. Akkor leírom még egyszer: Egész nap együtt vagyunk a suliban, látjuk egymást, tudunk beszélni 8-16 óráig, hétfőn és csütörtökön (amikor nem kell sokat tanulni) találkozunk suli után is. Hétvégén is találkozunk. És igen, ez egy kapcsolat. Én ezt a neveltetést kapom, vannak szabályok, amiket be kell tartanom, de én kibírom, mivel anyukám nagyon jófej és nélküle nem lennék olyan, amilyen. Fontos a tanulás, hajlamos vagyok rá, hogy hanyag legyek, ha valami elvonja a figyelmemet és magamnak kell megszabnom a korlátaimat. Egész nyáron együtt lehetünk, megyünk fesztiválozni stb, nem tudom, miért nem bírja ki ezt a kis időt. Különben sem jó mindennap sülve-főve együtt lenni, mert hamar megunnánk egymást, ezt már tapasztaltam az első 2 barátomnál.
2011. máj. 26. 20:24
 15/23 anonim ***** válasza:
93%

utolsó: Ugyan már, ne mondjuk meg látatlanban, hogy mi a szerelem, és mi nem az, főleg ne ennyiből. Most írta, hogy a suliban is együtt vannak. Ha te a munkahelyen együtt lettél volna a pároddal, biztos nem erőlteted azt a plusz 1 órát.


A kérdezőnek: szerintem anyukádnak van igaza, különben is mindjárt itt a nyári szünet, és többet lehettek együtt, most meg figyelj a tanulásra. szép dolog a szerelem, de más is van a világon.

2011. máj. 26. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
77%
Na ,kérdező, ugyanazt írtuk szinte :)
2011. máj. 26. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:
Nem értem, miért ütné egyik kommentem a másikat, azt írtam, anyukám kedves vele, de van, amit nem enged meg, ezért a barátom neheztel rá. Az utolsó válaszoló pedig biztos jobban tudja, mit érzek, elvégre ismer:) Nem mindegy, hogy iskolába jársz és kötelességed másnapra tanulni, vagy meló után van szabadidőd.
2011. máj. 26. 20:27
 18/23 anonim ***** válasza:
53%

Bocsi, az előbb véletlenül küldtem el...

Szóval ismerős a helyzet...tudod ennyi idősen pont ez volt a szitu nálunk is. Hálás vagyok a páromnak, hogy kibírta ezt az időszakot is, nem lehetett könnyű neki.

Szóval kezdve ott, hogy ha elmentünk valahova együtt, a társaságból tuti én voltam az első aki felálltam, mert haza kellett menjek. Hétköznap fél órát találkozhattunk (15 percre lakunk egymástól). Hétvégén este 9 ig kb du 6-tól, de az is mindig fel volt jegyezve a nagykönyvbe, hogy mit tudunk mi annyit mind csinálni együtt...

Amikor a párom nálunk volt anyukám kb 10 percenként benyitott a szobába, valamilyen hülye indokkal, eszébe jutott valami, hallottam-e hogy, éhesek vagyunk-e, mi főzzön ebédre, és ezer ilyen...

Ha este 9 kor (18 évesen) nem voltam otthon akkor már csörgött a telefonom...


A párom néha tett megjegyzéseket, elismerem, de megértem. Én egyáltalán nem helyeseltem anyukámnak a pórázos módszerét, jó tanuló voltam 12-ben diplomát is kaptam, leérettségiztem stb.


Az a helyzet, hogy ez amit csinálsz nem kapcsolat. Az, hogy hétvégén találkoztok egy órát még nem kapcsolat. Oké az, hogy nem aludhattok együtt egy dolog, lehet, hogy 2 hónap után még nem is időszerű...de az, hogyha végeztél a leckével miért ne találkozhatnál a barátoddal, nem világos számomra. Természetesen ne menjen a tanulás róvására!


Egyébként beszélj a barátoddal is, mondd el neki, hogy vegyen vissza a stílusából...anyukád mindig az anyukád marad, tisztelnie kell, neki köszönheti, hogy olyan vagy amilyen.

Az én párom sosem bántotta anyukámat, igaz néha elnevettük a dolgait, de annyi....Én is nagyon tisztelem a párom szüleit és soha semmilyen körülmények között nem mondok rájuk semmit, jót, vagy semmit...


Egyébként mi túl éltük ezt az időszakot, komoly, kiegyensúlyozott párkapcsolatunk lett...4 éve együtt vagyunk. Szóval ezt is el lehet viselni, de ahhoz a fiú nagyon kell Téged szeressen. Azt amit a párom kibírt kevesen bírnák ki...


És neked még egy jó tanács: Előbb utóbb majd el kell döntened, hogy a párkapcsolatod vagy a szüleid a fontosabbak. Nem azt mondom, hogy választanod kell, de kell majd egy sorrendet felállítanod, mert egész életedben nem felelhetsz meg mindenkinek...

21-L

2011. máj. 26. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
29%

különben nem vezet sok jóra a kapcsolatunk. Mit tegyek?


Heti 1-2 óra találkozással sehova nem fog vezetni a kapcsolatotok, ez nem is kapcsolat.

2011. máj. 26. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
84%

Így már érthető minden, csak egyszerűbb lett volna ha az elején beleírsz minden lényeges dolgot, hogy ne legyen belőle félreértés. :)


Hallgass anyukádra!

2011. máj. 26. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!