Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A barátom nem szereti anyukáma...

A barátom nem szereti anyukámat, nekem viszont ez nem szimpi, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Barátommal 2 hónapja járunk, és nem kedveli anyut, mert anyu szigorú, azt akarja, hogy legyen belőlem valaki, és kritikus is a barátaimmal szemben, nem akarja, hogy rossz társaságba keveredjek. A barátommal kedves, de nem engedi, hogy hétköznap találkozzunk, ha sok a tanulnivaló másnapra, és hétvégén is csak 1-2 órára találkozhatunk, valamint nem aludhatunk egymásnál. Barátom ezért nem szereti anyut, és mindig valami megjegyzést tesz rá, hogy milyen szigorú. Nekem ez rosszul esik, mert a családom a legfontosabb számomra, rájuk mindig számíthatok és nem szeretem, ha mondanak rájuk valami rosszat. Barátomnak már említettem, hogy beszéljen róla szebben. Ez egészen addig fog így menni, amíg le nem érettségizek jövőre, anyu addig ilyen lesz. Azt akarom, hogy mutasson némi tiszteletet anyukám iránt, különben nem vezet sok jóra a kapcsolatunk. Mit tegyek?
2011. máj. 26. 19:55
1 2 3
 21/23 A kérdező kommentje:
Bocsi, nem számítottam rá, hogy kiforgatják minden egyes szavamat és megkérdőjelezik az érzéseimet:)
2011. máj. 26. 20:31
 22/23 anonim ***** válasza:

Szia! Nagyon hasonló helyzetben vagyunk, a különbség az, hogy én majdnem 1 éve vagyok együtt a barátommal. Bár 2 hónap után nálunk még nem volt abból gond, hogy anyukám szigorú, de fokozatosan egyre nagyobb probléma lett belőle.

Abban szerintem sincs kivetnivaló, hogy anyukád szerint (és ha jól látom szerinted is) a tanulás most a legfontosabb. Én a kapcsolatunk elején alig-alig tanultam, jó sokat rontottam, most már bánom.

Nem lenne jó tényleg, ha este még találkoztok, és másnap fáradtan mennél a suliba.

Viszont megértem a barátodat is, biztos szerelmes beléd, nehéz lehet neki is. Talán az ő szülei lazábbak kicsit, így furcsa lehet ez neki. De ha ő is tanul, meg kellene értenie legalább azt, hogy hétköznap keveset találkoztok.

Szerintem megérné kompromisszumot kötni: hétköznap marad így, de hétvégén megpróbáltok kicsit többet együtt lenni. Anyukáddal úgy beszélhetnéd meg, hogy mondjuk péntek délután tanulsz, másnap a barátoddal vagy, ameddig gondoljátok, és vasárnap megint tanulsz. Ha ez nem jön össze, nyugtatgasd a barátodat, hogy nyáron majd sokat lesztek együtt.

DE azt ne hagyd, hogy szidja anyukádat vagy bárki mást, aki neked fontos! Mondd meg neki, hogy ezzel csak téged bánt meg, és csak azt éri el vele, hogy eltávolodsz tőle. Nálunk már annyira elfajult a dolog, hogy a barátom volt, hogy lek*rvázta anyukámat, sőt majdnem nekiment.

Nem hiszem, hogy választanod kellene kettejük között, de fontos tudnod, hogy a barátod csak akkor fogja hosszútávon tolerálni ezt, ha nagyon-nagyon szeret.

És persze te is csak akkor fogod bírni, hogy csúnyán beszél anyukádról, ha a barátod nagyon fontos neked.

Szerintem várd meg a nyarat, addig kibírjátok, de ha továbbra is fennáll a helyzet, érdemes lenne elgondolkozni azon, hogy jobb lenne-e nélküle. (Esetleg egy olyan fiúval, aki jobban elviseli, hogy anyukádnak még sok beleszólása van abba, hogy mit csinálsz.)

18/L

2011. máj. 27. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
én megértem a barátodat, miért ne akarna veled többet találkozni? az meg egyáltalán nem csúnya beszéd, hogy azt mondja anyukádra hogy túl szigorú, hiszen ez tény. szóval szerintem nincs okod rá neheztelni, megérthetnéd őt. ez persze nem jelenti azt hogy változtatnod kéne bármin is a kedvéért. nyilván nem csak arról van szó, hogy anyukád nem enged, hanem arról, hogy neked is a tanulás a fontos. na ezt meg ő érthetné meg. szóval, és nem azt mondom, hogy menj szembe anyuddal, és csináld azt amit a barátod szeretne, hanem csak annyit, hogy ne haragudj rá, mert valójában nincs rá okod. inkább örülj hogy hiányzol neki és szeretne veled többet együtt lenni :)
2011. máj. 27. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!