Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék ezen változtatni...

Hogyan tudnék ezen változtatni? Agresszív vagyok a reggeli kávé előtt.

Figyelt kérdés

Már kamaszkoromban, amikor még otthon éltem, néha megkaptam a szüleimtől, hogy inkább ne szóljak hozzájuk, amíg nem kávéztam reggel, mert nem túl pallérozott addig a stílusom.


Mostanában tűnt fel, hogy a férjemmel az összezördüléseink 90%-a a "nemrég keltem fel, nem tudom melyik bolygón vagyok, kávét de azonnal" fázisban vannak. Sőt, a férjem is szólt már, hogy nem vagyok valami jó fej ilyenkor.


Szubjektív szempontból én úgy élem meg, hogy annyira lassan forog az agyam még közvetlenül ébredés előtt, hogy ha ilyenkor valaki kommunikációra "kényszerít", akkor az agyam nem tudja követni az iramot, ettől feszült leszek és harapok, vagy semmiségeken kötekszem.


A kávéfogyasztásom egyébként nem kiugró, a reggeli kötelező, erre attól függően, hogy mennyit tudtam aludni még maximum kettő jön rá délig. Ha eleget pihentem, akkor a reggeli kávé után többet már nem is iszok.


Van esetleg más is, aki "közveszélyes" a reggeli kávéja előtt, vagy én vagy csak ennyire rosszul bekábelezve?


2011. máj. 27. 07:19
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
Én is ilyen vagyok, és nem csak az első kávé előtt, hanem még később is. Otthon kávéval kelek és ha beértem a munkahelyemre, iszom még egyet. Még akkor is antiszoci vagyok, hozzá sem szólok senkihez, mert képtelen lennék társalogni. Csodálkozom is hogy a kolléganőim már rögtön trécselgetnek. Mondjuk én egyedül élek, nem vagyok hozzászokva hogy felkeléskor kommunikálnom kelljen bárkivel.
2011. máj. 27. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 A kérdező kommentje:

Ötven kiló vagyok és heti négyszer járok edzésre, így az állóképességemmel semmi baj. Szénhidrát nélkül is jól elvagyok, alig eszem édességet, a kávét meg édesítővel iszom.


De örömmel látom, hogy nem én vagyok ufo, hanem mások is nehezen válnak emberré reggel :)

2011. máj. 27. 08:09
 13/29 anonim ***** válasza:
anyum is ilyen, a hugom meg, ááááá még rosszabb. nagyon durvák reggelente, főleg ha nem aludtak eleget. én ilyenkor inkább kikerülöm őket és kész, nincs probléma :) egyébként magamtól eszembe nem jutott volna hogy köze lehet hozzá, de mindkettőnek alacsony a vérnyomása, szóval lehet benne valami
2011. máj. 27. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:

Részemről elég érdekes, hogy agresszív vagyok vagy sem kávé előtt. Mert amikor itthon vagyok és ébredés után kimegyek kávézni addig kész időzített bomba vagyok, de ha a páromnál alszom akkor nem. Nem tudom, hogy ez minek tudható be.

De viszont azt én is utálom ha reggel keltek mert idő van, hogy nyitva hagyják az ajtót, akár a konyhából is bekiabálnak, hogy KELJÉÉÉL, vagy pedig ha keltenek és amíg fel nem kelek ott állnak 5 percig! Na ilyenkor van 1-2 szép szavam az illetőhöz.

De viszont ha a páromnál alszom, és ő kelt, hogy idő van, akkor nem vagyok ilyen. Olyankor kb. mintha a maximális nyugalom töltene el mellette.

Nem tudom, hogy ezek a dolgok mennyire hozhatók össze a súllyal, de egy biztos, hogy én vékony vagyok, de a sport az hiányzik az életemből. Sajna arra már nincs időm, pedig régen sokat futottam stb...

2011. máj. 27. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
Én ugyanilyen vagyok.Ébredés után kb.egy órán belül senkivel,és semmiről nem akarok,nem tudok beszélni.Ha valamilyen oknál fogva mégis kényszeritenek erre,akkor undoritó tudok lenni.Ráadásul minden kiesik a kezemből ami azt eredményezi,hogy felkeltek mindenkit a csörömpölésemmel.
2011. máj. 27. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:

A reggelem menete itthon a következő:

Ébredés után vár a friss kávé, mivel nálunk mindenki iszik, így mindig van főzve. Irány a konyha, kávé+cigi+újság. Ha valaki szól inkább nem válaszolok. 20 perc és nincs semmi gond. A család megszokta és már békén hagynak.

2011. máj. 27. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:

A férjem is zombi reggelente. :) Én 5-fél 6-kor kelek a kislányunkkal, a férjem 1/4 7-kor. Én beszélgetnék vele, mondanám a magamét (akkor is, ha 2 perce keltem fel), ő meg csak morog, meg durrog, csapkod. Aztán elmegy melóba, és olyan 8-fél 9 körül felhív, hogy na, akkor mi újság, hogy vagyunk? :D

Sóval nem te vagy az egyetlen. Nincs ezzel baj, a férjednek ezt tolerálnia kell. Már én is tudom, hogy hiába lenne rengeteg mondani valóm kora hajnalban, meg kell tartanom délutánig. :)

2011. máj. 27. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
én is ilyen vagyok,bár nem kávézom.Ilynkor láttják ők is hogy nem jó lábbal keltem és nem szólnak hozzám mig felébredek.15perc kb.
2011. máj. 27. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 A kérdező kommentje:
Ha meg akarnám filmesíteni az ébredés utáni pillanataimat, akkor az lenne a film címe, hogy "Küldetés a kávéfőzőhöz". Oda robotként megyek, lefőzöm és itt ki is fulladt a reggeli készségeim tárháza. Még egy kenyeret se tudok addig megkenni, mert simán villával próbálkozok a kés helyett...
2011. máj. 27. 08:34
 20/29 anonim ***** válasza:

én is igy vagyok,csak kávé helyett energiaital,most már kb 6 éve...

(kávé izét nem szeretem,plussz nekem ébredés után rögtön kell,ugyh azt csak felbontom,nem kell várni a lefőzésre)

Reggel: koffeinadag,gép,bambulok ki a fejemből.

2 évet veszekedtünk végig mire párom ráébredt hogy reggel hagyjon békén:)

(ő kinyitja a szemét,felpattan és pörög mint a búgóscsiga)

2011. máj. 27. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!