Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jól látom vagy sem? Hosszú,...

Jól látom vagy sem? Hosszú, de okos tanácsoknak nagyon örülnék.

Figyelt kérdés

Pártatlan válaszokra lenne szükségem!

Van két gyermekem, az egyik él velem. A párommal 5 éve vagyunk együtt, ő is elvált, van egy kislánya. Ő költözött hozzám a kész házba. A ház az én örökségem, a volt férjemmel újítottuk fel, 14 évig dolgoztunk rajta keményen. A volt férjemnek egyharmad rész van a nevén. 1 milliót már kifizettem neki az 5-ből, ami jár neki. A pénzt anyukám adta. A maradékot apránként gyűjtjük, eddig van anyunak(fél millió), én(fél millió) és a párom(fél millió). A párom kicsit többet keres mint én, de nem sokkal. Ebből fizeti a gyerektartást. Most eladjuk a házat, és másikat veszünk abból a pénzből ami marad miután kifizettük a férjem. Van még egy telkem is, az is ér 1 milliót. Kb 11 milliós házat veszünk. Érdekelne ki mennyi részt iratna a barátomra a helyemben. Ha érkeznek válaszok leírom hogy én mit gondoltam és ő mit szeretne. Nem akarok előre befolyásolni senkit. Bocs ha zavaros voltam, de bonyolult az ügy. Kérdésekre szívesen válaszolok.


2011. máj. 27. 10:16
1 2 3 4
 11/35 napietus ***** válasza:
76%
a fenntaráson a háztartási költségeket érted? akkor annak vedd a felét, mert a közműveket ő is fogyasztotta, szóval az nem játszik egészben. tehát módosítsuk: új ház ára eFt/900 eFt=X%
2011. máj. 27. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 napietus ***** válasza:
hülye Etus, fordítva, tehát 900 eFt/(új ház ára) eFT=X%
2011. máj. 27. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 napietus ***** válasza:
így mennyi jön ki?
2011. máj. 27. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
Leírhatnád, hogy melyikőtök hogy gondolja, úgy könnyebb lenne megmondani, hogy melyik az igazságosabb!
2011. máj. 27. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 napietus ***** válasza:
ja, meg anyukád helyében egy haszonélvezetet bejegyeztetnék még, ah ennyi pénzt odaadnék, biztos ami tuti.
2011. máj. 27. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
67%
én a helyedben a gyermek nevére iratnám és nincs belőle probléma
2011. máj. 27. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 A kérdező kommentje:
Leírom szívesen,csak nem akartam ezzel befolyásolni senkit. Mert már nem tudom eldönteni hogy én vagyok az anyagias vagy ki. Én egyharmad kétharmadot ajánlottam fel, megelőlegezve a bizalmat, hogy együtt maradunk amíg élünk. Ő ezt kevesli, idővel 50 százalékot szeretne. Én meg nem gondolom hogy elévül hogy a házat én örököltem, én dolgoztam benne keményen hogy gyönyörű legyen. Ő a készbe jött, nem vagyok hajlandó 50-50-ben gondolkodni. Szerintem a 33-66 teljesen korrekt, és még rendes is vagyok. De lehet hogy nem jól látom, ezért kellene a tanács. Én elváltam egyszer, ő kétszer, nem vagyok mai gyerek, hogy tündérmesékre alapozzak.
2011. máj. 27. 10:44
 18/35 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem teljesen jól gondolod, nem illeti meg az 50%.
2011. máj. 27. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
100%
Én még az egyharmadot is sokallom, nem is értem mit gondol a párod! :o
2011. máj. 27. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:

33-66 teljesen jó szerintem


de lehet olyan a párod hogy rámegy a kapcsolatok erre...

2011. máj. 27. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!