Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jól látom vagy sem? Hosszú,...

Jól látom vagy sem? Hosszú, de okos tanácsoknak nagyon örülnék.

Figyelt kérdés

Pártatlan válaszokra lenne szükségem!

Van két gyermekem, az egyik él velem. A párommal 5 éve vagyunk együtt, ő is elvált, van egy kislánya. Ő költözött hozzám a kész házba. A ház az én örökségem, a volt férjemmel újítottuk fel, 14 évig dolgoztunk rajta keményen. A volt férjemnek egyharmad rész van a nevén. 1 milliót már kifizettem neki az 5-ből, ami jár neki. A pénzt anyukám adta. A maradékot apránként gyűjtjük, eddig van anyunak(fél millió), én(fél millió) és a párom(fél millió). A párom kicsit többet keres mint én, de nem sokkal. Ebből fizeti a gyerektartást. Most eladjuk a házat, és másikat veszünk abból a pénzből ami marad miután kifizettük a férjem. Van még egy telkem is, az is ér 1 milliót. Kb 11 milliós házat veszünk. Érdekelne ki mennyi részt iratna a barátomra a helyemben. Ha érkeznek válaszok leírom hogy én mit gondoltam és ő mit szeretne. Nem akarok előre befolyásolni senkit. Bocs ha zavaros voltam, de bonyolult az ügy. Kérdésekre szívesen válaszolok.


2011. máj. 27. 10:16
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
100%
Ha házasságban élnétek, akkor nyugodtan ráírathatod, mert válásnál a bíróságon be tudod bizonyítani papírokkal, hogy a te magánvagyonodból lett a ház. Ha csak élettársak vagytok, akkor nehogy ráírass bármit is, inkább vegyél fel hitelt és fizesd ki! Hidd el, hogy a látszat sokszor csal: ha ezek után is veled marad - na akkor szeret igazán!
2011. máj. 27. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 napietus ***** válasza:
utolsó jól írja. váltál már, tudod milyn, na az élettársi vagyonmegosztás az a válás szorozva 10-zel, ha nincs megegyezés. és nehogy belemenj az 50%-ba! inkább a kapcsolatod mejen rá, mint a vagyon a gyerekeid lába alól!
2011. máj. 27. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:
100%
ne haragudj ha megkérdezem nem bántásnak szánom de a párod eddig csak 2 válást és gyermeket hozott össze? Semmi mást? Nem volt sem egy kis lakása sem semmije? Én nem azt kérdőjelezem meg, hogy szeret-e ezt csak te tudhatod de 2 válás azért sokat elárul egy emberről. Én nagyon maximum azt az 1/3-ad részt íratnám rá. Többen javasolták viszont hogy írasd a gyermeked nevére,ezt az ötletet teljesen elvetetted?
2011. máj. 27. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 A kérdező kommentje:

Nem akarom a gyerek nevére iratni. Én vagyok a felnőtt, én döntök mi hogy legyen. Ha nagykorú lesz a gyerekem, és nem úgy gondolja a dolgokat mint én, nem szeretnék ebből vitát. Majd az ő nevén lesz ha meghalok.

Utolsó előtti válaszolónak. Nekem sem lenne semmim ha annó nem örökölök. Ha nincs miből elindulni nem sokra viszi az ember. A párom igen nehéz körülményekből jött, sokat tanult, nem olyan rég keres. Amit gyűjtött azt befektette de bebukta az egészet, és nem csak ő járt így. A másik pedig, nem mindenkinek jön össze elsőre a párválasztás, főleg ha rossz példákat látott csak gyerekként. Én most munka nélkül vagyok egy hónapja, szóba se jöhet hitel. Meg amúgy sem. Nem akarom hogy a bank vigye el a házam. Ez a most rám szakadt munkanélküliség is kiszolgáltat. Valamit mindenképpen rá akarok íratni, mert megérdemli. Sosem volt baj a hozzáállásával, mindig számíthattam rá, kisemmizni nem akarom, mert közös otthon lesz amit veszünk, csak az a kérdés mennyi legyen a része, ez bolydította fel a kedélyeket.

2011. máj. 27. 14:28
 35/35 anonim ***** válasza:
100%
Ha mindenképp szeretnél ráíratni valamennyit, akkor két verzió ajánlatos: vagy marad neki az egyharmad rész, vagy pedig ha veri magát leültök és kiszámoljátok részletesen a ház kapcsán (fenntartás, stb) eddig a párodra eső összeget, és az alapján határozzátok meg a tulajdonrészt. (Lehet hogy így még rosszabbul jár, de ha akadékoskodik megérdemli.) De 50 százalékot semmiképp nem íratnék rá, és ahogy látom te sem szeretnéd. Ebből ne engedj!
2011. máj. 27. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!