Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jól látom vagy sem? Hosszú,...

Jól látom vagy sem? Hosszú, de okos tanácsoknak nagyon örülnék.

Figyelt kérdés

Pártatlan válaszokra lenne szükségem!

Van két gyermekem, az egyik él velem. A párommal 5 éve vagyunk együtt, ő is elvált, van egy kislánya. Ő költözött hozzám a kész házba. A ház az én örökségem, a volt férjemmel újítottuk fel, 14 évig dolgoztunk rajta keményen. A volt férjemnek egyharmad rész van a nevén. 1 milliót már kifizettem neki az 5-ből, ami jár neki. A pénzt anyukám adta. A maradékot apránként gyűjtjük, eddig van anyunak(fél millió), én(fél millió) és a párom(fél millió). A párom kicsit többet keres mint én, de nem sokkal. Ebből fizeti a gyerektartást. Most eladjuk a házat, és másikat veszünk abból a pénzből ami marad miután kifizettük a férjem. Van még egy telkem is, az is ér 1 milliót. Kb 11 milliós házat veszünk. Érdekelne ki mennyi részt iratna a barátomra a helyemben. Ha érkeznek válaszok leírom hogy én mit gondoltam és ő mit szeretne. Nem akarok előre befolyásolni senkit. Bocs ha zavaros voltam, de bonyolult az ügy. Kérdésekre szívesen válaszolok.


2011. máj. 27. 10:16
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
100%

Az 50-50% nagyon sok, gondolj a gyerekeidre.

Nekem is vannak gyerekeim, én az ő nevükre veszek ingatlant és ha a második férjem bármit bele áldoz akkor sincs gond, mert ott lakik ő is cserében.

Ne dönts elhamarkodottan.

2011. máj. 27. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
100%

Nem akarlak elkeseríteni, de szerintem itt a párod főleg a házrészre játszik...

Én a helyedben visszautasítanám a pénzét, felvennék egy kisebb hitelt, és a gyerekeimre íratnám a házat.

Ha valóban szeret téged, akkor elfogadja így a döntésed, ha meg nem felel meg neki így...te is tudod a választ! :)

2011. máj. 27. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
100%
Kösz, hogy leírtad, így kicsit önzőnek látszik a párod. A 33-66 ot is soknak találom a részére, de a tartásdíj levonása után is több a keresete mint neked? Leadja az összes pénzét, vagy csak belead? Kezdetektől hogy áll az anyagi részéhez a közös életetekben? Az viszont érthető, hogy be akarja biztosítani magát.
2011. máj. 27. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
100%
Semmi esetre sem egyeznék bele 50-50 %-ba, de még a 33 %-ot is sokallom... annyi legyen a nevén, amekkora összeggel arányaiban beszállt a házvételbe... és jó ötlet, hogy anyukád is haszonélvezetet kapjon...
2011. máj. 27. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 A kérdező kommentje:
Ha levonjuk a gyerektartást akkor kb egyforma összeget hozunk haza. De ő erre azt mondja hogy az én gyerekem itt lakik velünk, őrá is költünk annyit mint amit ő gyerektartásra fizet. Így az enyémből is leszámol 30 ezret, mintha azt tenném a közösbe. Egy évig voltunk kb külön kasszán, fele fele rezsi, és ki mennyit tud, költ magára. De aztán közös kasszát csináltunk. Segített kifizetni a maradék kocsi résztelet, ami kb 300 ezer volt, ez felesbe ment, azért írtam hogy kb 800, max 1 millióval száll be össz. Eddig ő mindig megszívta anyagilag a házasságaival, olyan érzésem van hogy most ezt rajtam akarja bepótolni. Amúgy jószívű, mindent megvesz nekem amit szeretnék, még néha én utasítom vissza. A gyerekhez is jó, és bőkezű. Amúgy minden rendben van velünk, jól megvagyunk. Egyébként oda tervezünk költözni ahová mindig is vágyott, ott a gyereke, ott született. Én meg szívesen megyek vele oda, mert szeretem, bár nehéz lesz ott megélni, de vállalom.
2011. máj. 27. 11:07
 26/35 anonim ***** válasza:
De nem értem, hogy miért nem olyan arányban iratjátok, amilyenben beszálltok a költségekkel. Az, hogy eddig fizette a rezsit, nem jelent semmit, mert ha egy albérletben lakott volna eddig, az is többe került volna. Szóval 10%.
2011. máj. 27. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
100%
Nehéz, nagyon nehéz. Abba belegondoltál, hogy ahova költöztök és nehéz lesz megélni akkor sok minden változhat a jövőben? Valami korrekt szerződést kellene kitalálni, hogy senki ne érezze becsapva magát.
2011. máj. 27. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 A kérdező kommentje:
Elég magas itt a rezsi, mert nagy a ház. De ő ezt élvezi, mert eddig lukakban lakott. Gyönyörű, csendes környezet, imád itt lakni. Szállón lakna ha nem jött volna hozzám. Azt mondja akkor már lenne 3 millió forintja megspórolva ha nem jön hozzám, és nem segít fenntartani a házat. Mert én egyedül nem tudtam volna fenntartani, ezért kér ennyit, mert szívességet tett nekem szerinte hogy segített. én akkor eladtam volna a házat és vettem volna kisebb lakást, ami csak az enyém lenne. Nem volt kötelező ide jönni, és ez nem csak nekem volt jó hanem neki is. El lehet képzelni Pesten szállón milyen az élet.
2011. máj. 27. 11:17
 29/35 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Elolvastam az összes választ és a te kommentjeidet. Nagyon az jön le azokból, amiket írsz, hogy sokat rágódtok az anyagiakon és mint kívülálló, azt látom, hogy a párod valóban "nyerészkedni" akar most. Semmiképpen ne menj bele az 50-50%-ba. Milyen alapon? Kifillérezi, számolgatja, hogy ő mennyit adott a rezsibe, stb. Akkor te meg kérhetnél albérleti, lakáshasználati díjat? :)) Na nee... Mivel az a ház a te örökséged és ő az exed kifizetéséhez csak fél millát ad, milyen jogon lenne az övé a fel ház? Ilyet még nem is hallottam. Ha nem megy bele egyharmad kétharmadba, akkor nem is szeret igazán, hanem tulajdonhoz akar csak jutni. Én azt ajánlom, hogy vigyázz! Óvatosan! Ne csinálj hülyeséget. Persze nyilván úgy kéne neki ezt tálalni, hogy ne találja sértőnek.
2011. máj. 27. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 A kérdező kommentje:
Mindenkinek nagyon köszi a segítséget. Így kicsit nekem is más, hogy leírva összefoglalom az egész szitut. Utolsónak főleg köszönöm, hogy átfogóan válaszolt. Azért nehéz, mert nagyon szeret engem, ezt érzem. Engem még így nem szeretett senki. Tényleg ilyenre vágyik mindenki, hogy olyannak fogadják el amilyen valójában, és úgy szeressék. Ezért nehéz. Mert nem akarom őt elveszíteni sem anyagi okok miatt, de buta sem akarok lenni azért mert a szerelem elvakít. Elég makacs ember, általában én békülök előbb, de most úgy érzem ki kell tartanom az álláspontom mellett, mert akkor elszalad vele a ló. Napok óta nem beszélünk, mindenki nyalogatja a sebeit. Nehéz.
2011. máj. 27. 11:35
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!