Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ilyen esetben tehet valamit a...

Ilyen esetben tehet valamit a gyerek?

Figyelt kérdés

15/L vagyok, szüleim 17 éve házasok.

Most apukám beleszeretett egy 18 évvel fiatalabb csajba.

Elvileg anyukámat is szereti, de el fog költözni. Összeköltözik a csajjal. Elválni nem fognak egymástól, de már nem lesznek egy pár :'"""(

Valamit tehetnék ennek érdekében, hogy valahogy visszajöjjön apukám esze? Mert ő nem ilyen. A csajra kellene valahogy ráijeszteni hogy takarodjon vagy mit tegyek?

Meg fog változni mindannyiunk élete, anyukám is nagyon kivan. Van 2 testvérem, apa azt mondta, hogy itt lesz nálunk nappal meg minden, szeret mindet, de máshol fog aludni. Na persze, én sem vagyok már ilyen hülye gyerek, hogy ne fogjam fel mi folyik itt.

Mit tegyek,

Arra gondoltam, hogy titokban beszélek a csajjal (23 éves)

és elmagyarázom neki, hogy ő úgyis el fogja hagyni apukám egy fiatalabb pasiért, meg hogy azt se gondolja komolyan, hogy apa nem szereti anyát... mert szereti

Mit gondoltok? Beszéljek vele?

Ti mit tennétek a helyemben?

Köszönöm szépen!


2011. máj. 27. 16:16
 1/8 anonim ***** válasza:
A válás szomorú és nehéz, de a szüleid felnőtt emberek. Szerinted minden rendben van köztük, ha apukád félrelépett? Ha vissza is jönne hozzátok, szerinted anyukád boldog lenne vele, miután tudja, hogy más nővel volt? Mert szerintem nem.. Akkor pedig inkább külön legyenek, mint sem együtt de boldogtalanul..
2011. máj. 27. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Figyelj, apukád most megy a matyi után. Ha nem ez a 23éves akkor majd lesz egy 20 vagy 25 vagy akárhány éves.

Te is most pont rossz korban vagy, tombol benned a gyermeki igazságérzet. De ha apukád tényleg szeretné anyukádat nem alázná meg ilyen módon.

A lányzó is szerelmes, nem fog hinni neked.

Bár korban hozzád közelebb állok, de feleség vagyok és anya. Édesanyád helyében kiraknám mint macskát vécézni.

Apád kapcsolata két ember döntése. Ebbe nem szólhatsz bele!

Annyit tehetsz, hogy beszélsz Édesapáddal (!!!), elmondod neki az érzéseidet, nem a véleményed!

Tudom hogy rossz, én is pont így jártam 12 évesen!

Kitartás!

Ha ők el is válnak, és nem lesznek egy pár, akkoris a szüleid maradnak!

2011. máj. 27. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

ebbe ne avatkozz bele. ha apukád mondjuk visszajön,de csak mert te pl kierőszakoltad, azzal senki se nyer semmit.


szerelmes lett,ha elmúlik,lehet h visszajön.


sajnos aki menni akar,annak segíteni kell csomagolni-tartja a mondás,te se tehetsz mást.


biztos h szeret titeket, de szerelmes lett és az már más tészta.


én kívánom h visszatérjen hozzátok.


ha válást nem kezdeményeznek,lehet h anyuddal megbeszélték h különmennek és meglátják


te csak annyit tehetsz h támogatod anyudat és apukáddal is normális maradsz,ne lelkiismeretfurdalásból döntsön

2011. máj. 27. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

> Meg fog változni mindannyiunk élete,

A dolgok változnak.


> Ti mit tennétek a helyemben?

Elkezdeném élni a saját életemet. Én ezt tenném...

2011. máj. 27. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Apukád szereti anyukádat, persze - de már nem úgy, mint a nagy őt. Szereti őt, mint embert, mint barátot, mint társat aki vele volt, mint a gyermekei anyját, de a szerelem már nem hozzá fűzi. Apukád nem marad ott anyukáddal, s talán ez így jobb is - nem akarja áltatni őt, hogy szereti, mint nőt, nem akar úgy feküdni a hitvesi ágyukban, hogy igazából hazugság az egész. Szerintem felesleges lenne beszélned a lánnyal. Nem tudhatod, meddig tart a kapcsolatuk, lehet, hogy tartós lesz és nem tiszavirág életű. Valószínűleg apukád sem egy nap alatt találta ki, hogy felrúgja a 17 éves házasságot ezért a lányért.

Szomorú dolog ez, de apukád megtesz mindent, ami tőle telik - azt mondja, szeret titeket, és segíteni fog, amiben csak kell. Sokáig fájni fog nagyon ez a lépés, a szüleidnek is, a testvéreidnek is, neked is. De még mindig jobb így, mintha teljesen megromlana a szüleitek közt a viszony, és azt látnátok, hogy folyamatosan megy a veszekedés.

2011. máj. 27. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Elnezest, de anyuad hogy turne, hogy atjaro legyen a lakasotok? Nappal itt, ejjel ott. Valaszolni csak annyit tudok, hogy bele kell torodnotok. Aki menni akar, azt nem lehet visszatartani, de en nem engednem hogy ide-odafutkarozzon. Ha elmegy, maradjon ott. Kulonben is az uj csaj mit szolna ehhez?
2011. máj. 27. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Igazatok van, de annyira fáj...eddig minden rendben volt, minta apa, minta férj :(

De most, mondom nem normális, lehet ez kapuzárási pánik?

Biztos szereti anyát, puszilgatni akarja, meg minden szerintem lelkiismeret furdolása is van részben...először még titkolta is a viszonyukat.

Azért akar jönni, mert látni akar minket, és tudja hogy mi úgysem mennénk oda ahol a kis barátnője él. Eddig úgy akarta hogy anyával is meg velünk is van, meg néha lelép a csajhoz.

Ez neki teljesen természetesnek tűnt, mondom hogy nem normális, anya ezt nem is viselné el.

Azért mondtam hogy beszélnék a csajjal, hátha rádöbebntem, hogy oké hogy vagány egy családos emberrel összejönni, olyannal akit mindenki ismer a városban, de ez hosszú távon nem megy, és ne gondolja hogy minket már nem szeret.

Különben is 18 év...

2011. máj. 27. 16:55
 8/8 anonim ***** válasza:

A lánnyal teljesen felesleges beszélned.

Nagyon sjanálom,hogy ennek tesznek ki téged a szüleid,de sajnos nem tudsz semmit csinálni.

Remélem elolvassák ezt a kérdést azok,akik voltak már a huszonéves lány helyében,és nem érzik magukt felelősnek,mert "ha nem vele,akkor majd mással cslaja meg az asszonyt". Remélem magukba néznek az ilyenek kicsit,mert ez gusztustalan.

2011. máj. 28. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!