Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire fontos nektek egy...

Mennyire fontos nektek egy kapcsolatban, hogy a párotok ne legyen szegény?

Figyelt kérdés
Nem tudom, nekem fontos, és nem azért, mert én szegény vagyok, és nem azért, mert sznob vagy nem is tudom én micsoda lennék. Egyszerűen, nem akarom eltartani, nekem van pénzem, el tudok indulni valahonnan, és nem akarok a nyakamra valakit, akit nekem kéne pénzelnem, mert mondjuk nem füllik a foga a munkához.Mindenki képmutatónak tart, mert ez számomra fontos, és mindenki "lenéz" emiatt, na nem nagyon, de ha szóba kerül látom a barátaimon például, hogy kicsit megvetnek. Nem tudom, lehet bennem van a hiba.
2011. máj. 28. 22:29
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
46%
Szerintem nem benned van a hiba. Teljesen jogosan ragaszkodsz a saját magad által megkeresett vagyonhoz. Én sem örülnék neki, ha a kis összekuporgatott pénzemből valaki mást kéne eltartanom.
2011. máj. 28. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
72%
Sok mindentől függ. Én még tanulok, így ha a párom is, nem várhatom el, hogy tele legyen pénzzel,és nem is várom el. Meg kell különböztetni azt is, hogy valakinek csak perpillanat nincs pénze, vagy a hivatása olyan, hogy nem jövedelmez jól, de egyébként szeret dolgozni, vagy pedig ahogy te írod "nem füllik a foga a munkához". Ha az utóbbi egy idő után vége lesz, ha egyáltalán elkezdődik, mert én nem bírom a tétlenséget. Aminek "csak" az egyik következménye,hogy nincs pénz, de más dolgokban is megnyilvánul. Egyébként én nem ez alapján választok. Pl. egyszer olyasmit mondott nekem egy 30éves férfi, amin nagyon ledöbbentem..."te még csak tanulsz,nincs pénzed és egzisztenciád" Egyébként más "gondja" nem volt velem. Később a választott szakom miatt valószínűleg nagyon jó állásom lesz...Most ezt nem azért mondtam el, hogy dicsekedjek, vagy meséljek. De te ilyesféle ember lehetsz? Én nem ítéllek el, te dolgod, de nem minden fekete meg fehér.
2011. máj. 28. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
51%

Nekem fontos volt.

Nagyon fiatal voltam, amikor meghaltak a szüleim, és nagyon sok pénz örököltem.Meg hatalmas házat, luxuskategóriájú kocsit.És nem azért volt fontos, hogy egy színvonalon legyünk, mert egy szegényebb fiút nem tartottam volna el, hanem azért mert volt előttem példa, a szüleim házassága.Ott is anyám volt a gazdagabb, apám a szegény, és hiába soha nem hánytorgatta fel anyám, ha a apám megivott egy Whiskyt, rögtön ment a szöveg, hogy őt anyám eltartja, ő nem férfi, meg anyámé az utolsó szó minden üzletben, stb, stb.Na én ettől megkíméltem magam, és azonos anyagiakkal rendelkező társat kerestem, és találtam is.14 éve élünk boldogan, soha nem volt a pénzből vita.

2011. máj. 28. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
80%
hát nekem nemszámit, hogy mennyi pénze van. Az viszont igen,hogy mi miatt. Ha azért szegény, mert lusta dolgozni, vagy elszórja hülyeségekre amit megkeres - mondjuk elissza,elgépezi stb. na akkor az szóba se jöhet,mint társ. Ha önhibáján kívül került rossz helyzetbe,de dolgozik rajta,hogy jobb legyen, akkor semmi gondom vele,hogy nem áll jól anyagilag. Szóval engem nem a pénz érdekel, hanem az ember. Persze olyan pasival én se kezdenék,aki elvárná,hogy én költsek rá,eltartsam amíg ő nem csinál semmit.
2011. máj. 28. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
90%
A közöt hogy valaki szegény és a között hog lusta dolgozni azért komoly kölömbség van, az ember nem tehet róla ha havi 80-90-t keres és nem tud minden hétvégén bulizni menni vagy külföldre nyaralni.
2011. máj. 28. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
34%

A barátom és én is a szüleinkkel élünk, tanulunk még.

Nekünk (szüleimnek) több pénzünk van, mint az ő családjuknak, de engem ez nem zavar, mert tudom, hogy barátomnak jó munkahelye lesz, és alig várja, hogy dolgozhasson, hogy "megadhasson nekem mindent, amire vágyom" ezt ő mondta:D

Szóval oké, hogy most nincs pénze, nem az ő hibája, a szüleié, később lesz.

Persze most azért néha rossz, ha azért nem megyünk valahova, mert neki nincs pénze, és nem akarja, hogy én fizessek (általában minden felesben megy), remélem pár év múlva nem lesz ilyen gondunk.

2011. máj. 28. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
65%

Talán igazad van, talán nem. Nem minden szegény azért szegény, mert nem akar dolgozni, hanem mert nincs más lehetősége.

De abban igazad van, hogy nem akarsz senkit eltartani. Jó, vannak helyzetek, amikor el kell - pl. munkanélküliség-.

Mellesleg diplomásként nálam alap volt, hogy a férjemnek is legyen.

2011. máj. 28. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem elöször a szegénység fogalmát kellene tisztázni.

Én szegénynek éreztem magam, mert csak egy opelom van, mert csak egy bérelt lakásom van.......... aztán láttam pár dolgot, bekerültem egy alapítványhoz önkéntesként és azóta tudom, hogy sokkal több embernél vagyok gazdagabb, mint ahánynál szegényebb.

És nem ugy gondolkozok, hogy "csak" ez vagy "csak" az van, mert tudom láttam milyen annak aki igazán szegény, akinek nincs tetö a feje fölött, akinek nincs fütésre, ételre, gyógyszerre és ruhára pénze.


Valahol számít, mert vannak különbözö társadalmi rétegek, de a lelki gazdagságunk sokkal többet ér bármi másnál.

2011. máj. 28. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
58%

Szerintem az a fontos, hogy a nő és a férfi egyaránt tudjon takarékoskodni, és eltartani saját magát, akkor is, ha hosszabb-rövidebb ideig munkanélküli.

(Azt hiszem ma már, ebben a létbizonytalan országban nem szégyen a munkanélküliség, inkább szerencsés, aki nem került ilyen helyzetbe. Azért persze nagy különbség van lustaság, avagy dolgozni nem akarás és nehéz állástalálás között!!!)


Ha két szorgalmas, egymást és dolgozni szerető ember alkot egy párt úgy, hogy egyik sem húdegazdag, akkor is meglehet úgy élni, hogy az egyik ne szoruljon hosszú ideig a másikra. Rövidebb ideig pedig lehet, sőt kell segíteni a másiknak, tök mindegy ki a nő és ki a férfi. Csak ez nem menjen át kihasználásba...


Ha valakiről tudom, hogy egy lusta hapsi, sosem akart dolgozni, se tanulni, és anyucija eteti, akkor az nálam se játszik, mert valószínű, hogy az értelmi színvonala is alacsony...


Volt párom amúgy munkanélküli volt, mikor megismerkedtünk. De tanult, okos ember. Éppen nem is keresett munkát, mert inkább építette a házát, korábbi megtakarításból iszonyú olcsó és használt alapanyagokból. Ezt tekintette munkának, de jól tette, mert aztán eladta annyiért, amennyit nem keresett volna meg ugyanennyi idő alatt irodában.

Tehát nem mindig a pénz számít, a kreativitás, élni akarás és életrevalóság néha több!

2011. máj. 28. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 A kérdező kommentje:
Igazából nem is tudom, hogy az is zavarna-e, ha alapból szegény a srác. Mert bennem van egy olyan nevelés, hogy 1ről a 2re. Ezt elmondom, hogy mi. Mi soha nem álltunk le egy valaminél. Egész életemben azt láttam, hogy hogyan dolgoznak anyáék,hogyan lesznek egyre-egyre sikeresebbek. Én (szerintem) már anyatejjel szívtam be a saját vállalkozás, emberekkel való kapcsolatok, egyéni harcok a jobb lehetőségért "művészetét". Szerintem nagyon jó nevelést kaptam. És úgy érzem aki nem tud mondjuk 25 éves korára felmutatni valamit, (pl: diplomát vagy jó munkahelyet) az elbukott a szememben. És ez nem azt jelenti, hogy ő egy rossz ember, mert nem az, de nem tudom vele, mint egy szerelmes pár, mint akire felnézek, mint aki az életem szebbé tevője, leélni az életeme. Valamiért nem tudom elképzelni.
2011. máj. 28. 23:07
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!