Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire fontos nektek egy...

Mennyire fontos nektek egy kapcsolatban, hogy a párotok ne legyen szegény?

Figyelt kérdés
Nem tudom, nekem fontos, és nem azért, mert én szegény vagyok, és nem azért, mert sznob vagy nem is tudom én micsoda lennék. Egyszerűen, nem akarom eltartani, nekem van pénzem, el tudok indulni valahonnan, és nem akarok a nyakamra valakit, akit nekem kéne pénzelnem, mert mondjuk nem füllik a foga a munkához.Mindenki képmutatónak tart, mert ez számomra fontos, és mindenki "lenéz" emiatt, na nem nagyon, de ha szóba kerül látom a barátaimon például, hogy kicsit megvetnek. Nem tudom, lehet bennem van a hiba.
2011. máj. 28. 22:29
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
69%
Orvosnak készülök, most középréteghez tartozom, viszont 30éves koromig nem lesz jó állásom, utána viszont 2millió nettó, pár évig Dubaiben, aztán tapasztalatokkal már Európában is. Elbukott vagyok a szemedben, mert ez nekem több idő, mint pl. egy közgazdásznak?
2011. máj. 28. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
83%
..bárcsak ilyen könnyű és egyszerű lenne..
2011. máj. 28. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
84%

Ne is haragudj, de azt a hozzászólasodat, hogy "aki nem tud mondjuk 25 éves korára felmutatni valamit, (pl: diplomát vagy jó munkahelyet) az elbukott a szememben" na ezt egyben találom szánalmasnak és sértönek.


Tudod akárcsak egy szakmáért, de még egy pár cipöért sem mindenki ugyan azt az utat járja be. Gondolom Neked minden megadatott az életben, normális családi háttérrel rendelkeztél. Ezzel ellentétben Nekem 19 évesen már egyedül kellett gondoskodni magamról és most 22 évesen jutottam el oda, hogy elkezdjek tanulni valamit.

Bukott ember lennék emiatt? Mindenki úgy gondolja ahogy Te? Igy bízzak az emberekben? Így találjak társat?

Miért lennék Én kevesebb emiatt, mint Te?


Mondd, Te hány éves vagy és mennyinek érzed Magad?

2011. máj. 28. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 A kérdező kommentje:

az ÉN szememben, leírtam nem tartalak rossz embernek, de nem tudok olyannal együtt élni. sajnálom, ha rád sértő, de nem mindenki olyan mint én.

aki a doktorisat írta: nyílván nem tartalak annak, mert legalább egy olyan (nagy) terved van . remélem meg is fogod tudni valósítani

2011. máj. 28. 23:28
 15/31 anonim ***** válasza:
85%

Valóban, ez a "25 éves" kijelentésed eléggé antipatikus. Nem mindenki tud addigra ilyesmit felmutatni. Tudod hány olyan ember van, aki 18 évesen elmegy dolgozni, mert kb. éhezik a család és be kell szállni (teljes fizetéssel) az otthoni költségekbe? Attól még persze később szerezhet diplomát. Ezzel csak azt akartam mondani, hogy nem mindenki ugyanazt az életutat járja be és emiatt mindenki máskor lesz sikeres (ha az lesz).


Azzal nincs baj, hogy nem akarsz eltartani másokat és ambiciózus vagy, de kicsit erősek a kijelentéseid és gyerekes valahol a gondolkodásod. Elhiszem, hogy ez sokaknak nem szimpatikus.

2011. máj. 28. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 A kérdező kommentje:
amúgy 20 éves vagyok, 18 évesen költöztem el, egy lakásba ami igaz, hogy a szüleimé volt, de 3 millió forintoMat fektettem bele, mert össze tudtam szerezni, suli mellett dolgoztam (apu vállalkozásában, de ez nem jelent semmit, ugyanolyan fizetést kaptam, mint más, talán kevesebbet is, mert tanultam). Büszke vagyok magamra, és büszke is leszek, mert megtudtam csinálni, áldozatokat hoztam, volt, hogy éjszakákon át tanultam vizsgákra, és még mindig azt csinálom. Egyetemen tanulok, és dolgozom. Meglehetősen jól élek, na persze nem egy luxus, de egy albérletnél mindig jobb. Van egy gyönyörű lakásom, szerető családom, jólfizető munkám, terveim. Mindenkinek van lehetősége jobban élni, csak meg kell találni a kulcsot, és ha valaki nem is keresi, feladja az első bukkanónál azt igenis elbukottnak tartom.
2011. máj. 28. 23:37
 17/31 anonim ***** válasza:
94%
Számomra pedig sokkal többet ér egy orvos,mint egy kétes gazdag vállalkozó rongyrázó kölyke.Semmit sem értél el még,apád érdeme minden.Csáó kislány!
2011. máj. 28. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 A kérdező kommentje:
:D Nem hiszem. De elfogadom a véleményed.
2011. máj. 28. 23:46
 19/31 anonim ***** válasza:
94%

Szép dolog, hogy ennyi mindent elértél, főleg ilyen fiatalon, csak míg sok embernek önerőből kell, addig neked volt komoly támogatásod.

Tudod nem mindenki kap 18 évesen egy lakást a feneke alá, és nincs bérelt helye egy olyan cégnél, ahol akkora fizetést kap, hogy két év alatt félre tud tenni 3 milliót, tudniillik egy átlag egyetemista nem keres két év alatt 3 milliót.

2011. máj. 28. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
92%

Látszik még, hogy "gyerek" vagy.


Hiába mondod, hogy nem, de igenis baromi nagy helyzeti előnyben voltál/vagy. 18 évesen abba a lakásba költöztél, amit a SZÜLEID vettek neked (ez máris min. 10-20 milliós előnyt jelent), a SZÜLEID cégénél dolgoztál, a SZÜLEID etettek, ruháztattak téged (hiszen ha nem így lett volna, nem tudtál volna félretenni pénzt).


Hidd el, sok olyan ambiciózus, törtető fiatal van, aki tehetséges, szorgalmas, mégsem tud pl. elköltözni (főleg nem saját lakásba), mert nem ennyire jók az életkörülményei és mindezt csak évekkel később éri el.


Örülj neki amúgy, hogy te ilyen szerencsés helyzetben vagy, de nem vagy csodagyerek és elsősorban nem magadnak köszönheted azt, amid idáig van, hanem a szüleidnek. Ezt megérthetnéd végre, mert csak saját magadat járatod le azzal, hogy azt mondogatod, mekkora karriert csináltál fiatalon, milyen törtető vagy stb.

2011. máj. 29. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!