Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire fontos nektek egy...

Mennyire fontos nektek egy kapcsolatban, hogy a párotok ne legyen szegény?

Figyelt kérdés
Nem tudom, nekem fontos, és nem azért, mert én szegény vagyok, és nem azért, mert sznob vagy nem is tudom én micsoda lennék. Egyszerűen, nem akarom eltartani, nekem van pénzem, el tudok indulni valahonnan, és nem akarok a nyakamra valakit, akit nekem kéne pénzelnem, mert mondjuk nem füllik a foga a munkához.Mindenki képmutatónak tart, mert ez számomra fontos, és mindenki "lenéz" emiatt, na nem nagyon, de ha szóba kerül látom a barátaimon például, hogy kicsit megvetnek. Nem tudom, lehet bennem van a hiba.
2011. máj. 28. 22:29
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:

Erre reagálnék:

"Egész életemben azt láttam, hogy hogyan dolgoznak anyáék,hogyan lesznek egyre-egyre sikeresebbek. Én (szerintem) már anyatejjel szívtam be a saját vállalkozás, emberekkel való kapcsolatok, egyéni harcok a jobb lehetőségért "művészetét". Szerintem nagyon jó nevelést kaptam."


Ahogy ezt leírtad, értem a gondolkodásod, mégha nem is értek teljesen egyet veled.

Mondjuk úgy, szerencsés vagy mert eleve úgy kezdődött az életed, hogy elleshetted a "művészetet". És ha ezt követed, te is sikeres leszel akár a családi vállalkozást folytatva, akár teljesen más irányú foglalkozást űzve. (Amúgy melyiket teszed?)


Viszont próbáld magad más helyébe képzelni!

Nem mindenkinek ilyenek a szülei. Én példám:

Szüleim elváltak, apámmal no kapcsolat, anyám egy egyszerű irodai (pénzügyes) dolgozó. (Okosak amúgy.) Anya szorgalmasan dolgozott, eltartott gyerekként, megéltünk. Folyton azt hangoztatta, hogy tanuljak, hogy jobb életem legyen. Fizette a főiskolás tanulmányaimat is. De ez az 1-ről kettőre dolog nem volt annyira szóbeszéd.

Én nem szerettem amit tanulok, anyám irányított affelé ami felé. Engem sok minden érdekelt, de arra azt mondta, úgy csak tanárnak leszek jó... Nem kaptam jó tanácsot, se bíztatást, és nem láttam a siker művészetét...


Lett diplomám, nem szeretem. Nehezen lehet elhelyezkedni vele, de sikerült. A suli mellett csak hébe-hóba kaptam állást és eleinte minimálbérest. Sose rúgtak ki, de folyton megszűnnek a cégek, ahol dolgozok. Már-már utálom az életet. Bezzeg ha azt tanultam volna, ami érdekel, azzal könnyebben találnék állást, mert ösztönösen lelkesednék. MIndegy, nincs visszaút. Voltam sokat munka nélkül, nem tehetek róla.

De eddig is spóroltam, hamarosan talán lakásom is lesz, de még nem. (Anyám be tudna szállni, de nem élek vele, lényegtelen miért nem. Meg különben is, a sajátom legyen a sajátom.) Viszont sosem tartattam el magam egy férfival sem. És férfi eltartását én sem vállalnám, csak rövidtávra. Bár más kérdés, hogy nem is tudnám, ha lakásra költöm minden pénzem. Na viszont lélekben mellette állnék, és segítenék neki, hogy sikeres legyen a maga módján, mert képes vagyok más helyzetébe képzelni magam és megértő vagyok az emberekkel.


Így értelek Téged is és az elvárásaidat is. Az életed szerencsés indulása miatt kifejezetten irigyellek! ;-) Élj vele! Csak legyél tisztességes és a párod esetén a lelkével is foglalkozz (ha átment az anyagi háttér rostán)! Mert a boldogság nem az anyagiakon múlik. :-)

2011. máj. 29. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
0%
Eléggé, mivel az igényeimnek csak a tökéletes lányok felelnek meg, és ahhoz, hogy valaki elérje azt a szintet, sajnos kell pénz is.
2011. máj. 29. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!

Nagyon köszönöm amit írtál, mert már kezdtem összeroppanni, hogy igazából egy szar vagyok, és amit eddigi életem során elértem, akár anyagi, akár lelki téren az egy nagy fostalicska.

A válaszom pedig, hogy igen nagyon szeretném tovább vinni a családi vállalkozást, több is van, de én az apukám részéről szeretném átvenni. Szerencsére nagyon egyezik az érdeklődési körünk, és részben nekem is csinálta az üzletet, hogy legyen valami amit ránk hagyhat, és amit együtt csinálhatunk. ( A másik két testvéremet ez nem nagyon foglalkoztatja).

Nos, persze tudom, hogy sokkal nagyon előnyben volt részem, de pont erről van szó, hogy nem akarok olyant aki "kevesebb" nálam, hiszen akkor nem tudok rá felnézni, és nekem ez nagyon fontos.És az örökös kétely, hogy vajon csak arra kellek neki, hogy eltartsam?

És téged pedig tisztellek, hogy végig csináltad a fősulit (vagy egyetemet) úgy, hogy nem is szeretted az egészet. Ahhoz pedig, hogy nem használtad ki egyik pasidat sem ahhoz gratulálok, de tényleg, mostanában már nem lehet egy olyan nőt sem találni, aki nem akarja kihasználni a párját. Tisztellek ezért.

2011. máj. 29. 00:35
 24/31 A kérdező kommentje:
*utolsó előtti
2011. máj. 29. 00:36
 25/31 anonim ***** válasza:
0%
Jaj, ehhez kezdj hozzászokni, de gyorsan! Rázd le magadról az irigységbôl fakadó, a megalázásodra irányuló megjegyzéseket. Az átlag (vagy az alatti) anyagi körülmények között élôk kedvenc szórakozása, hogy becsmérlô kijelentéseket tegyenek az igazán gazdagokra. Nehogy emiatt rossz embernek érezd már magad! Csak féltékenyek, de bármit is mondanak, legyél biztos abban, hogy mind odaadna 10 évet az életébôl, ha cserébe annyi pénze lehetne, mint akit éppen leszól. És ugyan miért lenne egy szegény ember automatikusan gazdag lelkiekben? Olvasni idejük nincs, színházba járni és utazgatni meg nem futja...
2011. máj. 29. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 A kérdező kommentje:

utolsó: annyira igazad van, és ezt annyira kevesen merik kimondani, de az utolsó mondatodban minden benne van.

nem tudom, hogy irónikus volt-e,de nekem úgy jött le, hogy nem. teljesen egyetértek!

2011. máj. 29. 01:21
 27/31 anonim ***** válasza:

Nekem jóval gazdagabbak a szüleim, mint a páromé. Fiatalon már volt saját lakásom, majd lett két diplomám, később jól fizető, kreatív munkám. A párom gyakornok volt akkor, hozzám költözött, a sulit végül nem fejezte be (haragszom is rá). De egyébként nagyon szorgalmas és okos, kitartóan felküzdötte magát a cégénél és most már felsővezetőként 3x annyit keres mint anno én. Közben megszületett a gyerekünk, én gyesen vagyok és sajnos szülési komplikációk miatt tartósan beteg is lettem. Így most leginkább ő tart el minket, fordult a kocka.


Szóval az élet nem fekete-fehér, és minden változik. Fontos, hogy szeresd a párodat, tisztelni tudjátok egymás céljait. A házasság gazdasági szimbiózist is jelent és lehet olyan, amikor jobban kell valamelyikőtökre támaszkodnotok, ezt pedig nem tudod előre kiszámolni, így e téren csak a bizalom marad: önmagadban, de a párodban is.

2011. máj. 29. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:

Olyan téren nekem nem fontos, hogy "jelenleg" legyen pénze. A párom tanul, én is tanulok, honnan legyen pénze??? Amihez inkább ragaszkodom az az, hogy legyen művelt, tisztelettudó. Fontos nekem, hogy ilyen téren fel tudjak rá nézni, és szerencsére fel is tudok, orvosnak készül. Én is egyetemet végzek azt nem tudnám elképzelni, hogy egy tanulatlan emberrel kerüljek össze (és itt nem feltétlenül gondolom azt, hogy legyen egyetemje az illetőnek, műveltséget nem (csak) az egyetemen lehet összeszedni). Azért a létminimum alatt sem szeretnék élni, ilyen téren fontos, hogy legyen pénzünk, nekem sosem volt saját szobám, nem voltam külföldön nyaralni...a gyerekeimnek szeretném ha ezek meglennének. Szóval valahol megtudlak érteni. Viszont az nem lenne nálam nyerő, hogy apuci pénzéből vett mercedesszel jöjjön utánam egyetemre...

21-L

2011. máj. 29. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:

Engem nem érdekelne, hogy szegény-e vagy sem, a lényeg, hogy legyen állása, lássam rajta, hogy akar dolgozni.

Sokkal fontosabbak számomra a belső értékek, legyen kedves, humoros, törődjön velem, blabla, nem sorolom fel.

21/L

2011. máj. 29. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
100%

00:55

Te nem vagy normális, remélem tudod? Nem megy az embereknek a szövegértelmezés, ez szörnyű.

Ha valaki is becsmérli őt, az azért van, mert nem teljesen magának köszönheti azt, amiben él! Sok ember nulláról indul, ha onnan kezdte volna, valószínűleg nem mondanának semmi negatívat rá, hogy így keres magának pénzesebb párt, de ez a mai világban nem könnyű, mert nem mindenkinek vannak jómódú szülei, akik kisegítik házzal, munkával.


Én szegény vagyok, vállalom. Lelkiekben gazdagabb vagyok? Bizonyos dolgokban biztos, mert én nem válogattam, hogy ki kell nekem, így 21 évesen már 5 éves kapcsolatom van, menyasszony vagyok. A szegénység ellenére pedig megtanulok sok mindent az élettől, mert rákényszerít, amit az alapból gazdagságba születők nem fognak megtanulni! Talán ennyivel több vagyok.

Megállás nélkül olvasok, bejárom a világot, ameddig engedi az anyagi részem, de szerintem nem ettől leszek valaki!

2011. máj. 29. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!