Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tiszta szívemből szeretek egy...

Tiszta szívemből szeretek egy lányt, de neki már vőlegénye van! Megmondjam neki? Fontos!

Figyelt kérdés

Régen kezdődött ez a történet, most Ő 23 éves, én 27.

19 éves korában ismertem meg, nagyon jó barátok lettünk, sokat voltunk együtt, mindent meg lehetett vele beszélni, segítettük egymást. Szép kapcsolat volt, legjobb barátként, vagy inkább testvéremként kezeltem Őt, szerettem, de nem szerelemmel. 21 éves volt, amikor elmondta nekem, hogy nagyon szeret. Ledöbbentem, és én hülye, visszautasítottam, mert sajnos másvalaki tetszett akkor. Kértem hogy maradjunk barátok, mert nekem nagyon sokat jelentett az Ő barátsága. De Ő magába zuhant, összetört, azt mondta hogy soha senkit nem fog tudni úgy szeretni mint ahogy engem. Akkor nem beszéltünk több mint egy évig, de nem telt el nap szinte, hogy ne gondoltam volna Rá, a sok szép közös emlékre...újra felvettem vele a kapcsolatot mert őrülten hiányzott, rájöttem hogy imádom, Ő az életem, mellette szeretnék megöregedni, mindenkinél fontosabb nekem, most gyűlölöm magam amiért életem legnagyszerűbb, legcsodálatosabb lehetőséget szúrtam el azon a napon amikor Ő szerelmet vallott nekem. Szerettem volna mindent tisztázni, elmondani Neki hogy Ő életem értelme és célja, és szeretném nagyon, de nagyon boldoggá tenni... És akkor megtudtam hogy eljegyezték...Segítsetek nekem, mit tegyek??? Imádom Őt!


2011. máj. 31. 14:33
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
88%
Fizika óra van, én mellette ülök. Nézem a fénylő, bársonyos haját, a gyönyörű szemét, a szép kezét... Ő rám néz, és mosolyog. De ő nem úgy néz rám, ő csak az úgymond "legjobb barátom". Vége az órának, vége a napnak, ő átjön hozzám elkérni a matekfüzetem. Én odaadom neki, ő rám mosolyog, az arcomra nyom egy puszit, és azt mondja, köszi. Én el akarom mondani, hogy szeretem, el akarom mondani, hogy akarom őt, és hogy nem akarom, hogy csak barátok legyünk, de ő nem így néz rám és én ezt tudom. Másnap találkozunk a suliban, mellette ülök, sír...sír, mert szakított a barátjával. Én megvigasztalom, ő átölel...érzem, hogy majd kiugrik a szívem. Egy órán keresztül a karomban fekszik, aztán rám mosolyog, az arcomra nyom egy puszit és azt mondja, köszi. Én el akarom mondani, hogy szeretem, el akarom mondani, hogy akarom őt, és hogy nem akarom, hogy csak barátok legyünk, de ő nem így néz rám és én ezt tudom. Telnek a napok, az évek, látom hosszú talárban, az érettségin, látom, amikor átveszi a bizonyítványát. Ő rám mosolyog. Én el akarom mondani, hogy szeretem, el akarom mondani, hogy akarom őt, és hogy nem akarom, hogy csak barátok legyünk, de ő nem így néz rám, és én ezt tudom. Együtt megyünk a főiskolára, de telnek az évek, és már a diplomaosztón találom magam. Ő még szebb, hosszabb és szebb a haja, az arca, gyönyörű nő. Az utolsó nap ő rám mosolyog, az arcomra nyom egy puszit. Én el akarom mondani, hogy szeretem, el akarom mondani, hogy akarom őt, és hogy nem akarom hogy csak barátok legyünk, de ő nem így néz rám, és én ezt tudom. Eltelik rengeteg idő, én minden héten beszélek vele telefonon. És akkor megkapom a szörnyű hírt. Ott állok a koporsójánál, ami nyitva van, látom a fehér gyönyörű arcát. Potyognak a könnyeim. Nem mosolyog rám, nem kapok tőle puszit. El akarom neki mondani, hogy szeretem, el akarom mondani, hogy akarom őt, és hogy nem akarom, hogy csak barátok legyünk, de ő már nem tudhatja ezt... Később felmegyek a szobájába, és megtalálom a naplóját, és a következőket olvasom: " Rámosolygok, az arcára nyomok egy puszit. El akarom mondani, hogy szeretem, el akarom mondani, hogy akarom őt, és hogy nem akarom, hogy csak barátok legyünk, de ő nem így néz rám, és én ezt tudom.
2011. jún. 2. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Hát, sajnos kizártnak tartom, hogy fel fogja bontani az eljegyzését miattad.. :( Biztos benne is nagy sebet hagyott ez az egész, de már túltette magát. Továbblépett és neked is ezt kell tenned.

Egyik barátnőm pont ugyan így járt, mint ez a lány, akit ennyire szeretsz. Ő sem ment vissza a "volt szerelemhez" hanem maradt az eljegyzés, s jött az esküvő...

2011. jún. 2. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Akkor ezek szerint még nem beszéltél vele? mármint mostanában egyáltalán nem?


Ha régen annyira oda volt érted, és csak azért nem lett semmi a dologból, mert te elhajtottad, akkor szerintem nagyon is van esélyed. Nem tudni milyen a mostani kapcsolata. Elképzelhető hogy azért megy férjhez, mert szereti azt a fiút, de lehet hogy nem úgy ahogy régen téged. Ezt csak ő tudja. Úgyhogy mindenképpen hívd fel, találkozz vele és mondd el amit szeretnél. Aztán hagyj neki időt dönteni. Azért ne várd hogy egyből a nyakadba ugrik :)


Mindenképpen meg kell próbálnod, már csak magad miatt is, mert akkor később folyton azon fogsz töprengeni mi lett volna ha... és ha visszautasít kerek perec, akkor tudod hogy nem kellesz neki és pont.


Sok sikert! és minél hamarabb hívd fel :)


32/N

2011. jún. 2. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

hát szerintem ez már túl későn van. ha van valakije, akkor nem illik belekontárkodni semmilyen módon, mert úgy 3-an fogtok szenvedni (te, a lány és a lány vőlegénye), így meg ők legalább boldogok, te meg majd túlteszed rajta magadat.


én nem tenném.

2011. jún. 2. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Éppen még nem késtél el. Ha bátor vagy, akkor mondd el neki, és igaz ez őt összefogja zavarni lesz néhány alvatlan éjszakája, de ha igazán szeret, (és bátor is ) akkor lehet esély, hogy egymásé lesztek.

Házasság után lenne már késő, bár olyankor is van, hogy az ember másba szeret ugye és válás a vége ? Itt ezt még meg lehet előzni. De a lánynak igen nagyon kell téged szeretnie igazán, és mondom bátornak lennie miattad. Ezt a válladra veheted majd, ha mégis sikerül együtt lennetek.

Adj esélyt magadnak szerintem de tudd, neki ezzel fájdalmat okozol a szitu miatt.

2011. jún. 2. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..

Ez ugyanaz a történet, csak itt a lány kapcsolt későn.

És szerintem ugyanaz a helyzet. Amíg egyoldalú volt a szerelme, te nem nőként tekintettél rá. Most, hogy másnak nőként (is) kell, hirtelen rájöttél, hogy mit veszítettél. Ha felvetted már vele a kapcsolatot, és ő egy szóval sem utalt arra, ami köztetek volt, akkor szerintem törődj bele, hogy ennek az ügynek végleg vége. Ne rondíts bele az életükbe, gondolom elég volt neki túltennie magát rajtad. Az alatt az egy év alatt kellett volna összeszedned a bátorságodat,és elmondani mennyire fontos, amikor minden nap gondoltál rá, mégsem kerested.

2011. jún. 2. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim válasza:
Sajnos manapság rengeteg házasság megy tönkre, ezért egy eljegyzés még nem a világ vége. De fontos csak akkor beszélj vele, ha tényleg komolyan gondolod (annyira komolyan, hogy akár egész életedet vele töltenéd, mert ha pár év múlva meggondolod, akkor örökre az marad benne, hogy te tetted tönkre az életét.) és akkor ne habozz! Mindkettőtök boldogsága múlik ezen, ezért tényleg jól gondold meg!
2011. jún. 2. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Rendes tőletek, hogy ennyire együtt éreztek a kérdezővel, de azért nem kellene ezt a dolgot olyan könnyedén kezelni, mint ha egy aranyhörcsög vásárlásról lenne szó. Mi az, hogy egy eljegyzés, vagy egy házasság nem a világ??!! Normális emberek, általában szerelemből, ragaszkodásból jegyzik el egymást, és házasodnak. Nekik a saját életük, a saját érzéseik, igenis a "világ"!

Nem tudom, hogy ha bármelyikőtök párjának az exe, hasonló körülmények között bukkanna elő a múltból, ugyanilyen könnyedén azt mondanátok-e, hogy próbálkozzon nyugodtan, legfeljebb felbontjátok ez eljegyzést, vagy házasságot...

Az a lány, akit elutasított, nyilván nagyon megszenvedte a szakítást. De tudomásul vette, és megpróbált új életet kezdeni, ami úgy tűnik, sikerült neki.

Új kapcsolata, vőlegénye van, aki feltehetően nem egy pótlék, hanem egy olyan ember, aki életre szólóan őt választotta. A lányról nem tudunk szinte semmit, azon kívül, hogy a kérdező naponta gondolt rá a szakításuk után is. De eszébe sem jutott megkeresni, megpróbálni rendbe hozni azt, amit elrontott. Az évszámokból ítélve, 4 éve volt rá...Most, amikor ő épp magányos, a lány meg - tételezzük fel - boldog szerelemben él már mással, hirtelen nagyon fontos lett.

Szerintem, hagyja őt békén az érzelmeivel, a vallomásával, és a lelki bánatával. Mindennek megvan a maga ideje, és számára ez az idő lejárt. A saját önzése, és ostobasága áldozata lett, felesleges ebbe belerángatni két másik embert, akik boldogok egymással nélküle (is).

2011. jún. 3. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!