Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha valaki nincs megelégedve...

Ha valaki nincs megelégedve az életszínvonalával, miért nem tesz semmit ellene?

Figyelt kérdés
Jobban fizető munkát kereshet, elmehet tanulni, de csak panaszkodik, hogy neki milyen rossz, meg irigykedik arra, akinek jobban megy.
2011. jún. 1. 14:39
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
57%
Fogalmam sincs, én azt nem tudom elviselni, aki bevág egy ilyet, hogy "de jól megy". Itt az oldalon is rengeteg ilyen van. Utálatos ez a viselkedés..mert mocskolódni jobb, mint bármit tenni.
2011. jún. 1. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
80%
És miből gondolod, hogy nem tesz? Vagy miből gondolod, hogy tudna bármit is tenni? Nem olyan egyszerű a dolog. Tanulni is az tud többnyire, akinek pénze van. Jobban fizető munkára is hiába jelentkezik, ha nincs meg a végzettsége, gyakorlata, nem fogják felvenni. Nem tudom milyen konkrét tapasztalat ismeretében írtad ezt a pár sort, de nagyon általánosítasz.
2011. jún. 1. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
71%

Mert ezt annyira könnyű megtenni, hogy nincs benne semmi kihívás, így inkább mindenki szenved és panaszkodik.

megj: ez a mondat iróniát tartalmaz.

2011. jún. 1. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
66%
Kérdező, mintha olyan egyszerű lenne jól fizető állást találni, vagy tanulni. Sokak egyáltalán állást is nehezen találnak, nemhogy jól fizetőt, nem mindenki teheti meg hogy válogasson. A tanulás meg szintén pénzbe kerül, szóval nem értem miről beszélsz...
2011. jún. 1. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
77%

Felteszem ilyesmiből indult ki a kérdező:


http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..

2011. jún. 1. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Vannak államilag támogatott iskolák, ahol nem kerül pénzbe a tanulás.
2011. jún. 1. 14:48
 7/23 anonim ***** válasza:
79%
Vagy fordítsuk meg a kérdést. Ha valaki nincs megelégedve az életszínvonaláról, arról miért kell azt feltételezni, hogy lusta és nem tesz ellene semmit??
2011. jún. 1. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
61%
Igen,vannak kérdező, de oda meg nem mindenki juthat be. Vagy sikerül vagy nem. Főiskolán dolgozom. :)
2011. jún. 1. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
63%
A kérdésében leírta, hogy az irigykedőkre értette.
2011. jún. 1. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
79%

Mert egyszerűbb azt mondani, hogy de jó neked, minthogy bármit is tegyen.

Mondok egy példát. Van egy állásom, nem a legjobban fizetnek, de legalább van. Ha szűkösen is, de kijövünk belőle. Megtanultuk a pénzt beosztani.

Amikor kaptam egy kevés jutalmat, ment a bankba. Így tavaly volt lehetőségünk külföldre utazni nyaralni pár napra a férjemmel.

Az öcsém nem dolgozik, mert kevés pénzért nem megy el, jó állást nem kap, mert nincs végzettsége, de folyton nyávog, hogy nekem könnyű.

Ja, az. Amíg én dolgozom, ő otthon veri a valagát, és még majdnem én érzem magam szarul, ha hónap végére is marad pénzem.

2011. jún. 1. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!