Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha valaki nincs megelégedve...

Ha valaki nincs megelégedve az életszínvonalával, miért nem tesz semmit ellene?

Figyelt kérdés
Jobban fizető munkát kereshet, elmehet tanulni, de csak panaszkodik, hogy neki milyen rossz, meg irigykedik arra, akinek jobban megy.
2011. jún. 1. 14:39
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
87%
Én sem vagyok meelégedve de jelenleg nem tudok mit tenni. Államilag támogatott iskolába járok ami annyira van ingyen, hogy félévre a könyveim 30-40 ezerbe kerülnek, úgy, hogy csak a fontosabbakat veszem meg azt is sokszor használtan. Fél év kezdéskor szakirány választáskor stb stb ügyintézői díjak amik 2-5000 köött vannak Ha egy vizsgán megbukom 5000 forint a pót díj, ha nem adok le valamit időre volt, hogy MÁV sztrájk miatt 10 helyett 11re értem be és 5000 forintot kellett fizetnem, hogy beadhassam a házim. ZH és vizsga felkészitő órákért fizetni kell ami 45 percenként 1500-3000 között mozog de egy huzamba minimum 4-8 órát tart. Szóval így is sokba van az állami tanulás és a mi sulink még nem is olyan drága van olyan egyetem ahol ezek többszöröse a ráfizetések.
2011. jún. 1. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
74%

Tanulás ellenére sem 100%, hogy emelkedni fog az életszínvonala... Ráadásul ahhoz is nem kevés pénz kell.

Jobban fizető munkát sem olyan egyszerű ám találni.


Én csak azt utálom, amikor valaki kevesebb munkával keres többet, mint mi. Pl. a családban vannak rendőrök, mindig panaszkodnak, hogy így sz.r, úgy sz.r, jaj de keveset keresnek stb. Aztán meg kiderül, hogy ők max. 5x8 órát dolgoznak (mi 6x10-et) 2x annyi fizetésért és nekik mellé MINDEN ingyen jár, cafeteria stb, nyáron 2x3 hét szabi, szinte kinyalják a seggüket.

És akkor még azt vágják hozzánk, hogy miért nem mentünk mi is rendőrnek :))))

2011. jún. 1. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
83%

Na, de miért is nem mentetek rendőrnek???

Mert mindenki előtt nyitottak a kapuk pályaválasztáskor.

Én sem szeretem, ha irigykednek, vagy siránkoznak.Mindent lehet, csak akarni kell.Mi olyan mélyszegénységből indultunk, hogy sokaknak azt elképzelni nehéz.Ma mégis jól menő vállalkozásunk van, anyagi gondjaink már régen nincsenek.És nekem csak egy érettségim van.Mégis többre vittem, mint sok diplomás, akik itt panaszkodnak.


33/N

2011. jún. 1. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
84%
mert az emberek nagyrészének több energiája van panaszkodni, mint változtatni. nincs önbesülése, nem érzi magát képesnek arra, hogy tegyen valamit. ezért csak irigykedik arra, aki elég belevaló volt ahhoz, hogy tegyen is azért, hogy sikeres ember legyen.
2011. jún. 1. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
86%

Úgy látszik, neked fogalmad nincs, milyen állapotok vannak egyes helyeken. Államilag támogatott tanfolyamok nem nagyon vannak, maximum hegesztő, vagy villanyszerelő, ez egy nőnek nem biztos, hogy a legalkalmasabb tanfolyam. Ekkora hülyeséget meg, hogy keressen jobban fizető munkát! Az ember örül, ha van munkája. Kisebb településeken, főleg ha még a nagyobb városok is messzi vannak, nincs is annyi munka, hogy mindenkit foglalkoztassanak, úgyhogy már az is jó, ha az ember talál valamit.


Egyébként én irigykedni nem szoktam, nem foglalkozok mások életével, mindenki úgy él, ahogy tud, nem az én dolgom megítélni. Ha valakinek jól megy, örülök neki.

Ehhez képest szoktam ilyen rosszindulatú beszólásokat kapni olyan emberektől, akiknek még csak nem is ismernek. Mondjuk ők soha nem helyiek, akik itt laknak ismerik az itteni viszonyokat.

2011. jún. 1. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
56%

Ez a magyar mentalitás. Nehogymár a másiknak jobban menjen!

Az én apám vállalkozó, ami azt jelenti, hogy 18 éves kora óta keményen dolgozik, saját lábára állt, élére állított minden fillért anyámmal együtt, és a félretett pénzből elindította a vállalkozását. Most már megteheti, hogy építkezik (nem magának, hanem üzlethelyiséget) és még az autóját is lecserélte! emellett örökölt egy házat, amiben én élek a férjemmel és a kisfiunkkal.

A kérédsben leírt embertipus úgy beszél róla/rólunk, hogy persze, mert nekünk könnyű. Könnyű? miért? egyrészt nem lát bele a zsebembe, másrészt igenis, neki is lett volna lehetősége, mondjuk nem megvenni a második üveg sört, vagy a harmadik kaparóst, mert nem 40-50 ezer forinttal kell többet keresni havonta, hanem a kicsiket rakosgatni.

De mindegy, én is megkaptam a főiskolán, hogy nem értik,miért eszek májkrémes kenyeret hetekig, amikor apám vállalkozó...hát azért, mert az nem azt jelenti, hogy hozzám vágják a pénzt...de egyébként panaszkodni a legkönnyebb.

2011. jún. 1. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
91%
hát. én mindkét oldalt megértem. szerencsémre a szüleim támogatják a tanulmányaimat, nem élünk a létminimumon, sőt, kifejezetten jól élünk. mindenünk megvan. ennek ellenére én nem mondanám, h ingyen lehet tanulni egy állami főiskolán, egyetemen. vannak bizonyos dolgok, amiket ki kell fizetni. nem minden könyv van meg a könyvtárban megfelelő példányszámban...stbstb. nem mellesleg, ha nem az adott iskola városában laksz, akkor útiköltség, szállás. kaja... meg persze megemlíteném, h egy orvosi egyetem v mondjuk egy húzósabb mérnöki, jogi mellett nem feltétlenül tud az ember dolgozni... az ösztöndíj meg jó,ha jön, de lássuk be, a nehezebb karokon nehéz ehhez jutni...:S a tanuláshoz igenis pénz kell. vagy jókor kell lenni, jó helyen.
2011. jún. 1. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
51%

Azért az szép baleset lenne, ha mindenki rendőr akarna lenni :))))

Mi szeretjük a munkánkat, csak jobb lenne, ha a miénket is megbecsülnék annyira, mint pl. a rendőrökét.


Pl. számomra felfoghatatlan, hogy miért nézik le a fizikai munkásokat, hogy miért nem fizetik meg őket jobban és hogy miért kell nekik sokkal többet dolgozni kevesebb pihenővel, szabadsággal és rosszabb körülmények között, mint a szellemi foglalkozásúaknak?

2011. jún. 1. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
91%

Egy hülye példa:

Egy ápolónő max. 80-100-at keres. Oké nem panaszkodik, tanul közben könyvelni. 2 év múlva elmegy könyvelőnek, min. 2x annyit keres majd kábé.

Csakhogy, ha mindenki így gondolkozna, akkor ki ápolja majd a szüleinket, nagyszüleinket (ne adj isten minket és a gyerekeinket) a kórházakban????

2011. jún. 1. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
77%

Hát hogy öszinte legyek már k@rvára elegem van az ilyen idiotákból mint a kérdező!

Kedves kérdező!Lehet hogy vannak támogatott képzések,de aki mondjuk dolgozik napi 10-12 órát havi 70 ezer ft-ért az szerinted hogyan menjen el az oktatásra?Vagy egyeltalán hogyan tanuljon?Mert hogy 12 óra után neked sem lenne kedved tanulni az is biztos,de ha kedve is lenne ideje az nem nagyon,pláne ha van család!Nem azt mondom hogy nem lehetetlen,de azért kiprobálhatod ha gondolod!Én az érettségimet úgy csináltam meg még anno!Mentem reggel 8-ra dolgozni és délután 5 ig dolgoztam,utánna egyből irány a suli,ahol este 9-ig voltam,ezt heti 3-szor megcsináltam 3 éven keresztül,70 ezret kerestem és nekem nem volt családom!Ennél még van aki többet dolgozik!Na már most aki ezt a produkciót megcsinálja család melett annak csak gratulálni tudok!Nem lehetetlen de még én is szinte beleöszültem mire végre megcsináltam!

Egyébként meg honnan tudod hogy nem tesz azért hogy legyen jobb munkája??Én kb 2 évig küldözgettem és jártam a helyeket hogy egy jobb munkát találjak és nem ültem ölbe tett kézzel,több száz helyre elküldtem,elmentem személyessen,mellette nyelveket tanultam,szakmákat tanultam és még sem történt semmi!!Pedig én aztán igazán tettem érte hogy találjak jobb munkát!Ami végül össze is jött,csak nem olyan könnyen ahogy azt te elképzeled!Évek kellettek hozzá és rengeteg kitartás!

Ja és úgy hogy nem volt családom!Akinek családja van,annak a nehézség még megduplázodik!

Sokan tennének érte hidd el,de hiába tesz ha nincs munka és nincs szükség az emberekre!Hiába tanulsz évekig a diplomádért ha végül úgy sem tudsz elhelyezkedni az adott szakmában!Nézd meg hány munkanélküli fiatal diplomás van!Szerinted nem szeretnének dolgozni???És nem tettek azért hogy legyen diplomájuk??

2011. jún. 1. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!