Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy mondjam meg anyukámnak?...

Hogy mondjam meg anyukámnak? Anélkül hogy megbántanám, hogy engem nagyon zavar.

Figyelt kérdés

lehet hogy ez buta kérdés, nagyon szeretem anyumat, de sajna neki van 1 olyan "tulajdonsága" hogy naponta párszor úgy krákog...mert slejm van a torkám, de ez engem nagyon zavar, nem szeretem hallani.

Tudom, hogy nem tehet róla, és szenved ő is miatta...de nekem ez rettentően zavar? Hogy beszéljek erről vele... hogy mondjuk pl. a mosdóba menjen be vagy az ő szobájába, ha köhögnie kell... :(:( (15/L)


2011. jún. 1. 19:04
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
90%
akár apum, borzasztóan hányingerem van ilyenkor, de ez ellen nem tudunk mit tenni.Én olyankor kimenekülök mikor elkezdi.
2011. jún. 1. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
56%
jajistenem... miért nem mész te be a fürdőszobába ha anyukád krákog? hát már ne haragudj, de szerintem neked is lehetnek rossz, sőt rosszabb szokásaid is amit ő elvisel
2011. jún. 1. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
87%

Figyelj, az én férjem is ugyanezt csinálja és baromira zavar engem is... Mondjuk ő cigizik, úgyhogy tuti attól

Én úgy közelítettem meg a dolgot, hogy tök kedvesen érdeklődtem, valahogy így:

- Drágám, fáj a torkod, ugye nem vagy beteg?

- Nem, miért

- Csak olyan csúnyán krákogsz, nem kellene orvoshoz menni vagy valami gyógyszert szedni rá?


stb, stb, szóval úgy irányítottam a beszélgetést, hogy "marhára idegesít, hogy krákogsz", hanem úgy, hogy aggódom érte és ha alszom pl. akkor én felébredek rá és nem lehet-e valamit tenni ellene?


Most ott tartunk, hogy odatartja a kezét, elfordul, vagy párnába krákog:)

2011. jún. 1. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Mondd meg neki, hogy elkéne mennie ezzel orvoshoz mert nagyon aggódsz érte. Beszéld rá! Akkor legalább a doki ad neki valamit amitől ő is jobban fogja érezni magát. Vagy keress a neten alternatív gyógymódot rá. De ne mondd h téged ez mennyire zavar, azt mondd h aggódsz érte ezért mondod.
2011. jún. 1. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Úgy tűnik, elég sok krákogós ember van. :)))

Az én párom is ezt csinálja, de ő leginkább reggel a fürdőben és magára húzza az ajtót. Így csak "mérsékelten" halljuk. Én már megszoktam. Szerencse, hogy mások előtt nem csinálja, mert akkor engem is zavarna. Egyébként sosem cigizett, nem tudom, mitől van ennyi váladék benne reggelre, amit így hoz a felszínre.

2011. jún. 1. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! csak az a baj, hogy a tesóm meg mindig megy oda hozzá, simogatja, ütögeti a hátát, visz neki zsepit, meg mondja hogy köpje ki ami a torkán van.....
2011. jún. 1. 19:53
 7/18 anonim ***** válasza:
62%
Tudod az lenne a normális amit a tesód tesz.Fogd be a füled,hű de nehéz.
2011. jún. 1. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
ezt most miért írod? én nagyon szeretem...de ez zavar nagyon... :( és ez bánt engem is hogy emiatt nem tudok közelebb kerülni hozzá...sőt néha már ha csak köhög is azt érzem, hogy legszívesebben bemennék a szobámba...dehát nyilván vannak olyan szituk ahonnan nem lehet "elmenekülni"
2011. jún. 1. 20:48
 9/18 anonim ***** válasza:
67%
nemár hoyg neked ekkora szenvedés emiatt anyukád közelében lenni. meg hogy emiatt nem tudsz közel kerülni hozzá.
2011. jún. 1. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
48%

Nem értem miért kell a kérdezőt bírálni. Egyrészt ezt nem kérte, másrészt szerintem érződik a kérdésből, hogy az anyukájával semmi baja, viszont ez a köhögés (ami valljuk be tényleg gyomorforgató tud lenni a hallgatóságnak) az ő gyomrát is felforgatja.


Kérdező, te ezellen tényleg nem tudsz mit tenni. Ha meg is mondod neki, hogy zavar, úgysem tud tenni ellene. A köhögés csak úgy jön, ő sem tud készülni rá, hogy előtte bemenjen a szobába, hogy ott köhögjön.


Az egyik válaszoló tanácsa hasznos szerintem, gondoskodóan menj oda hozzá, és kérd meg, hogy menjen el orvoshoz, mert aggódsz érte. Akár fel is ajánlhatod, hogy elkíséred.

2011. jún. 1. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!