Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy mondjam meg anyukámnak?...

Hogy mondjam meg anyukámnak? Anélkül hogy megbántanám, hogy engem nagyon zavar.

Figyelt kérdés

lehet hogy ez buta kérdés, nagyon szeretem anyumat, de sajna neki van 1 olyan "tulajdonsága" hogy naponta párszor úgy krákog...mert slejm van a torkám, de ez engem nagyon zavar, nem szeretem hallani.

Tudom, hogy nem tehet róla, és szenved ő is miatta...de nekem ez rettentően zavar? Hogy beszéljek erről vele... hogy mondjuk pl. a mosdóba menjen be vagy az ő szobájába, ha köhögnie kell... :(:( (15/L)


2011. jún. 1. 19:04
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
nem bírálás lett volna ez, csak fura hogy emiatt nem tud hozzá közel kerülni. számomra legalábbis. meg ez nekem úgy hangzik, hogy érzelmileg nem tud, nem pedig ugye térben, én ezt furcsállom.
2011. jún. 1. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
értem én hogy csak úgy jön a köhögés, de nemrég bejött jóéjszakát kívánni, elkezdett köhögni, majd krákogás, zsepi és kész..... de ha érzi hogy ott a váladék a torkán pl kimehetne a mosdóba és már ott krákogna mondjuk.... :( tesóm meg szaladt át a szobájából, hozta is anyunak a zsepit.... :( nekem ez olyan rooszzz... :(:(
2011. jún. 1. 22:48
 13/18 anonim ***** válasza:

Menj el onnan, ha zavar.

És az, ha emiatt nem tudsz hozzá közel kerülni, az régen rossz.

Anyukád öregedni fog, nem ilyen, de ennél sokkal durvább dolgai lesznek. Lehet, hogy megbetegszik, és ágytálaznod kell stb...

Úgyhogy ne piszkáld anyukádat ezért.

A szülők is emberek!

Szerintem tesód viselkedik jól. Én is ezt tenném!

2011. jún. 3. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Ez lehet hülye példa lesz..De mi lesz akkor ha gyereket szülsz?Be szarik, nyáladzik, taknyos, okádik...?Ezek mind undorító dolgok, de mivel egy hozzád nagyon közeli ember csinálja el fogadod.

Anyud is törölgette a kis szaros segged, vagy én biztos vagyok benne, hogy ha el estél a játszó téren, akkor nem undorodott a frissen szerzett vérző sebedtől.

Próbáld úgy fel fogni, hogy nagyon szereted és fogadd el így, és óvatosan kérdezz rá, és, hogy ha meg kéred előre, hogy lehetőség szerint legyen megértő, szerintem akkor találtok rá megoldást!

Nekem már nem él édesanyám, és felőlem krákoghatna is csak legyen megint velem...ne szúrd el ezzel, mert fontos neked, és te is neki!!!

23L

2011. jún. 3. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
48%

A harákolás valóban nem egy guszta szokás, de ami a lényegesebb, hogy nem is normális! Én - sajna - elég erős dohányos vagyok, mégsem köhögök, vagy krákogok. Olyan szinten főleg nem, hogy ez bárkit zavarjon a környezetemben.

Anyukádnak mindenek előtt egy alapos orvosi vizsgálatra van szüksége, hogy kiderüljön mi okozza ezt nála.

Erre próbáld meg rábeszélni. És légy egy kicsit türelmesebb. A köhögés nem olyan, mint a csámcsogás, vagy orrpiszkálás. Ha valami irritálja a légutakat, arról senki nem tehet. Nyilván nem érzi magát jól tőle, de meg sem fordul a fejében, hogy ez téged ennyire zavarhat.

2011. jún. 3. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
de nagyon szeretem anyumat és természetesen sajnálom is, de nem tehetek róla, hogy ha hallom akkor valami miatt ezt érzem.... :(
2011. jún. 3. 16:20
 17/18 anonim ***** válasza:

Ez még nem is lenne olyan nagy probléma, bár engem is iszonyatosan zavar, bár nekem a nagymamám köhög úgy mint aki majd meg fullad, de ő még pluszba rátesz azzal hogy nem teszi a kezét a szája elé, és nem csak szétköhög mindent, de mikor főz akkor is a két kezével megtámaszkodik, pont az edények fölé, és köhög eszeveszettül. Na az azért már kiakasztó. Aztán még nem értik itthon miért nem eszek abból amihez ő hozzáért.

18/l

2011. jún. 3. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%
Ne gyertek már itt hogy jajj majd ha gyerket szülsz.. csak azt kérdezte,hogy mit csináljon nem szentbeszédet kért. Én nagyon is megértem a kérdezőt és tényleg egy komoly probléma lehet. Főleg,hogy az is zavarja,hogy nem bírja elviselni pedig segítni szeretne az anyukájának! Szerintem ezt inkább orvostól kéne megkérdezni vagy nemtudom,vannak erre módszerek. Veszélyes is lehet,hogy folyton köhög. Van ilyen szirup ami feloldja gondolom neki se kellemes hogy folyton köhögnie kell. Meg köptető. Nekem ez megfázás után szokott csak lenni amikor még nem tisztultam ki teljesen.
2011. jún. 3. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!