Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért utál MINDENT és MINDENKI...

Miért utál MINDENT és MINDENKIT, mi a baja az élettel?

Figyelt kérdés

Van az egyik munkatársam, és annyira egy flegma alak, hogy hozzá hasonlóval 25 év alatt nem találkoztam.

Ő MINDENT, ÉS MINDENKIT gyűlöl a világon.

Folyton rossz a kedve, nem is rossz, hanem inkább borzalmas, és lehangoló.

Én próbáltam vele beszélni, meg megismerni, hogy miért ilyen, de vele nem lehet szót érteni. És mással se beszél soha.

Olyan, hogy hozzá szólok, és leordítja a fejem, hogy"mi közöd hozzá?!" Pedig nem én akarok vele dumálni, hanem valamit mond a főnök, hogy beszéld meg vele, vagy intézzétek el, és amikor hozzá szólok, kedvesen, aranyosan, és rendesen, Ő az első szavával is leordít engem, és mindenki mást. Az arckifejezése folyton olyan, mintha mindenkit ki akarna nyírni, aki rá néz. 3 év alatt egyszer nem láttam mosolyogni, vagy nevetni.

Már számtalanszor megkérdeztem, miután ilyen bunkón vissza kérdezett, hogy neked most mi a bajod? A válasz az szokásos "semmi!!!" Szóval már legszívesebben hozzá se szól senki. Mert mindenkivel ilyen. Ás volt, hogy valamit együtt kellett volna megcsinálni, mert ez volt a főnök parancsa, és Ő nem csinált semmit, én meg dolgoztam, akkor mikor rákérdezett a főnök, hogy miért nincs még kész, a főnökre is rá főrmett, hogy ÉN nem csinálom elég gyorsan Szóval még ÉN voltam a hibás. Amikor Ő nem csinált semmit.

Már egy párszor ilyenért majdnem kirúgták, amire azt mondta, hogy "Jól van kit érdekel".

De, mindig kap egy "utolsó" esélyt.

És már ez megy körülbelül 3 éve minden héten.

-

Az ilyen embereknek mi a bajuk, gyűlölnek élni?

Meg lehet változtatni hogy ne legyen ilyen?


2011. jún. 1. 19:54
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Az ilyen emberek megkeseredettek. Valószínűleg történt az életében egy olyan fordulópont, ami olyan nagyon rossz hatással volt rá, hogy soha többet nem tud semminek örülni. Gondolok itt családi tragédiákra, pl. meghalt a gyermeke, felesége/férje, vagy egy olyan személy, akit mindennél jobban szeretett, és akiben az élete értelmét látta, és azáltal, hogy őt elvesztette, elvesztette a boldogságot. Vagy például rossz volt a gyermekkora, verték őt, meghaltak a szülei, vagy más okból.

Nem tudsz róla ilyen dolgokat? Lehet, hogyha tudnál, könnyebben megértenéd őt.

Számtalan oka lehet, viszont nagyon rossz, ha ilyen ember van a közeledben, és minden áldott nap találkoznod kell vele, egy légtérbe kell lenned vele, mert akarva-akaratlanul átragad rád is ez a rosszkedv, és te is depresszióssá meg morcossá válsz.

A javaslatom az, hogy próbálj meg puhatolózni nála, kedvesen elbeszélgetni vele, megtalálni a közös hangot vele, ha meg nem megy, hagyd békén, és kerüld, hogy legalább te légy boldog! =)

2011. jún. 1. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

Megváltoztatni nem tudod, az egyetlen, amit tehetsz, hogy te változtatsz a hozzáállásodon.

Ne úgy gondolj rá, mint egy ellenségre, hanem gondolj bele, hogy ha mindenkivel ilyen, akkor vele vajon milyenek az emberek. Valószínűleg így éli az életét már évek óta, ilyen szánalmas, kapcsolatok nélküli szürkeségben. Sajnálatra méltó.

Elhiszem, hogy dühítő, ha miatta áll a munka, de nem tudsz tenni semmit, akkor legalább a te kedvedet ne rontsd el. Mély levegő, és hagyd. Előbb-utóbb úgyis kirúgják ilyen hozzáállással.

2011. jún. 1. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

"Nem tudsz róla ilyen dolgokat? Lehet, hogyha tudnál, könnyebben megértenéd őt. "

Nem lehet vele SEMMIRŐL sem beszélni!

Már annyiszor próbáltam, meg más is, és NINCS ÉRTELME azt hittem először csak rossza a kedve, vagy a napja, de nem, rossz az ÉLETE.

Ha köszönök neki, már akkor is nagy nehezen oda nyög egy hellót, de a hangja is olyan, mintha kigyilkolná magából ezt a szót.

Én már nem foglalkozok vele HA tehetem, de egy munkahelyen nehéz.

2011. jún. 1. 20:28
 14/21 anonim válasza:
20:11-es vagyok. Hát, ezek szerint tényleg elég reménytelen eset.. megszoksz vagy megszöksz típusú szituáció.. ha nem esik jól neki az érdeklődés/közeledés, akkor tényleg hagyd rá. A végén csak még ellenségesebb lesz, ha erőlteted (már ha még lehetséges, nem tudom). Lehet, hogy idővel majd megnyílik, ha látja, hogy nem piszkálod érte. Tényleg necces lehet munkahelyen, nekem is van pár hasonló, "flegma" ismerősöm, bár az azért már más tészta. De ha folyton hagynám nekik, hogy a hangulatuk engem is befolyásoljon, egy idő után olyan lennék mint ők..
2011. jún. 1. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Nem olyan ritka a depresszió. Biztosan megsajnálják.
2011. jún. 1. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Ne szólj hozzá, nézd levegőnek.Lehet, hogy ezt is akarja.Ha ,például magamból indulok ki, azt gondolom, talán direkt ilyen.Például én nagyon kedves,voltam eddigi munkahelyeimen, és barátságos, de emiatt egy idő után egyesek próbáltak a fejemre nőni és rájöttem, hogy ez így nem mehet tovább.Nincs több mosolygás, csak szigorú tekintet és munka.A többiek pedig jobb, ha nem szólnak hozzám , csak ha feltétlenül szükséges, a munkavégzés szempontjából.A kollégák nem barátok, a kollégák versenytársak.Ki tudja, melyiknek mi van az álarca mögött, melyik mikor próbál kitúrni valami aljas intrikával.Ezért nem áll szándékomban diskurálni velük.

Lehet, hogy a kollégád is hasonlóan gondolkodik és otthon egy vidám ember.De lehet az is, hogy sok gondja van, tényleg rossz az élete és ha így van, akkor érthető a morcossága is.

2011. jún. 2. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Sajnos vannak ilyen emberek. :( Nekem is ilyen a kolléganőm, gyakorlatilag folyamatosan egész nap panaszkodik, mindig mindennel és mindenkivel baja van (gondolom velem is a hátam mögöt.... :D) Csak az a baj, hogy ha hosszú távon egy ilyen ember mellett vagy, akkor az baromira szívja az energiádat fölöslegesen. :(
2011. jún. 7. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

06-01 20:21

06-02 07:34


Igazuk van. Plusz még annyit fűznék hozzá, hogy megtörték.

Velem is ez van, amit leírtál. (nem, nem én vagyok a munkatársad. :) )


Amúgy idő kell neki és fel fog állni. Lassan, de változni fog a természete, persze nem mindenkivel.

Csak meg kell találnia azt az embert, akiben megbízhat.(Viszont ezzel az emberrel sokat kellene együtt lennie.)

2011. jún. 7. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Nekem a testvérem volt ilyen egy időszakban, kb. 3 évig. Hozzá sem szólhattunk még mi sem, hát még a kollégái... Mi is próbálkoztunk, de akedvesség semmit nem használt. Nála pszichiátriai betegség állt a háttérben. Ma már jobb a helyzet, bár rajtunk kívül még mindig mindenkit utál, de ez már haladás, hogy minket eltűr. Tenni, te nem tudsz semmit. Muszáj lesz ráhagynod, amennyire csak tudod. Egyébként az ilyen embereknek sokszor tényleg az a bajuk, hogy gyűlölnek élni. (Én is gyűlöltem volna úgy élni, ahogy a bátyámnak kellett a betegsége miatt, és én valószínűleg öngyilkos lettem volna.) Ne nézd le miatta, mert a bátyám például azt utálta, hogy látta, hogy mindenki lenézi emiatt, és rosszabb embernek tartja, és sokszor ezért ugrott a legkisebb kérdésre is. Mi azzal segítettünk neki, hogy egyenlőnek tekintettük magunkakkal, és nem próbáltuk eljátszani a mi okosabbak vagyunk, egész nap mosolygunk, és ettől majd jobb lesz neked is szerepet. A legjobb, amit tehetsz, hogy nem avatkozol bele, és ráhagyod a dolgokat, vagy négyszemközt utána elmondod a főnöknek, hogy nem te voltál a hülye. Ahhoz hogy megváltozzon ugyanis te édes kevés vagy.
2011. jún. 7. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 gublug ***** válasza:
9%

Ő nem mást utál. Hanem magát. De ezt nem fogja bevallani.


Mit lehet vele kezdni? Agykontroll egy alap technikaja - amég alszik te üzensz neki.


Az is megeshet h karmikusan magaval hozott valamit elozo eletebol, vagy ezen eletebol.

Mit lehet vele kezdeni? Karmatisztitas, meditacio, regresszios hipnozis, reinkarnacios utaztatas.

2011. jún. 7. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!