Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Összezavarodtam! Mit gondoltok?

Összezavarodtam! Mit gondoltok?

Figyelt kérdés

Előéletemről tudni kell, hogy soha nem volt komolyabb kapcsolatom(felszínesek voltak) élveztem a függetlenségemet és féltem az elköteleződéstől.

Párommal minden más 1,5 éve vagyunk együtt, ő az első férfi akivel komolyan gondoltam. Voltak kisebb-nagyobb viták, de összecsiszolódtunk és boldogok vagyunk.

1 hónapja összeköltöztünk és minden megváltozott, elbizonytalanodtam, hiányzik a régi életem. Már-már azt se tudom jó-e ez nekem. Van, hogy alszik mellettem hallgatom a szuszogását és azon gondolkodok, hogy elkapkodtam, hogy nem ő az a férfi akivel le szeretném élni az életem, hogy nem is kellett volna összeköltözni.

Nem értem magam, időre lenne szükségem de most mégse kérhetem tőle, hogy költözzünk külön hogy gondolkodnom kell, mikor most költöztünk össze.

Szerintetek megijedtem? Vagy most jöttem rá, hogy nem szeretem igazán?

25/N


2011. jún. 2. 13:22
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Ugy volt jó az életem, ahogy volt.Kulcs mondat.
2011. jún. 2. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
mintha én írtam volna 1-2 részt a kérdésedből... én is 25 vagyok és már 4 éve kapcsolatban élek, de még mindig úgy érzem néha, hogy megőrülök, ha nem lehetek még egyszer 20 éves és nem bulizhatok, élhetek korlátok nélkül, úgy hogy, senki felé nem tartozok felelősséggel, csak magamnak. mindezek ellenére nagyon szeretem a barátomat és nem szeretnék nélküle élni, csak néha olyan jó lenne pár napra visszakapni a régi életemet. szerintem mérlegelned kellene magadban, hogy mi a fontosabb és ez alapján dönteni + olyan programokat szervezni magadnak, amiket régebben egyedül csináltál és szerettél.
2011. jún. 2. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Teljesen más együtt élni, mint járni. Nincs szünet, két lépés távolság, nincs az, hogy hazamegyek "tőle". Ezt kell most megtanulni.

Ha te olyan vagy, aki általában csak sminkben, jókedvűen... stb. mutatkozol, és rákészültél a randikra, akkor duplán nehéz lehet. Mert most még jobban megviselhet, hogy látjátok egymást rosszkedvűen, gyűrötten, fáradtan, fogmosás előtt, esetleg betegen is. Szóval lehullt az álca.

Másrészt ha sokáig laktál egyedül, kifejezetten zavarhat, hogy csökkent az élettered, más dolgait kell kerülhetned, más után takarítanod, más ritmusban beosztani az idődet, mert pl. felébreszt vagy elfoglalja a fürdőszobát. Vagy megeszi a hűtőből azt, amire te is számítottál és nála van a távirányító.

Ha ilyesmiről van szó, hogy idegesít és fáraszt, mert "belelóg az aurádba", ne szégyelld. Ezek tök természetes, nem jelenti azt, hogy nem szeretitek egymást, csak ebben az új helyzetben is össze kell még csiszolódnotok. 1 hónap lehet, pont az az idő, amikor rájöttél, hogy ez nem egy egyszer véget érő nyári táborozás, hanem most már így maradhat hosszú ideig.

Segíthetnek a következők:

- Legyél lazább: ne akarj mindig megfelelni, mert úgy sem bírod energiával. Tehát nem kell 24 órában tündibündi rabszolga-háziasszonynak vagy szexi cicababának mutatkozni. Viselkedj úgy otthon, ahogy egyedül is viselkedtél régen, hiszen, ha hosszú távra terveztek, az igazi éned kell majd szeretnie.

- Előzőeket tőle se várd el.

- Csináljatok olyan közös programokat, mint az összeköltözés előtt. Beszélgessetek, kérd ki a véleményét, mondd el a tiédet. És minden este hallgassátok meg egymást, kinek, milyen napja volt. Az ilyesmik nagy energiával töltik fel a kapcsolatot.

- Járj el nyugodtan egyedül is - nem vagytok összenőve -, és öntsd ki a szíved a barátnőidnek. Vagy kérdezd meg, mikor hívhatod át őket egy csajos estére.


A szerelem nem csodaszer, sosincs totális happy end, egy kapcsolatban mindig újabb próbák jönnek és ti is változtok. Neked kell mérlegelned, melyik életút felel meg jobban, de pont ugyanoda nem térhetsz vissza, mert te sem leszel már ugyanaz.

2011. jún. 4. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 Darcy01 ***** válasza:

Szerintem is beijedtél az új helyzettől. Gondolj arra, hogy milyen lenne, ha nem lenne veled minden nap, vagy ha más lánnyal élne, tehát mit éreznél, ha elveszítenéd.

Remélem, hogy ez segít dönteni.

2011. jún. 4. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Ugy tudom, a házasságban is az első év a legnehezebb. Mire összeszoktok, megszokjátok az egy fedél alatt lakást, az egymás nyakába szuszogást éjjel :). Egy barátnőm tavaly nyáron ment férjhez, náluk nem volt együttélés a házasság előtt. Szeretik egymást, a lány és a fiu is tudta, egymásnak lettek teremtve. De az összeköltözés után a lány elég depis lett, uj körülmények, uj ház, egyedül vannak.. Ez egy uj állapot. Egy uj szakasza az életnek. Ki igy viseli, ki ugy. Szerintem csak begörcsöltél. Lazíts! Aztán mérd meg ujra a dolgokat, szerintem más fényben fogod látni, mint most, hogy a miatt görcsölsz, hogy MUSZÁJ vele leélned az életed. Nem muszáj! Igy nézd a dolgokat, ugy fogod érezni, egy kalitkában van bezárva, és ez elveszi az élvezetet, hogy vele lehetsz, álmaid férfiával. Ám lehet, hogy valóban nem ő álmaid férfia, nem mondom, csak én ugy látom, hogy lehetséges, hogy a görcs miatt érzel ugy, ahogy. Adj egy kis időt magatoknak, de azzal, hogy nem ugy gondolsz a dologra, hogy neked muszáj vele lenned, hanem simán csak élvezd az életet, járjatok el helyekre, de legyen "saját" életed is néha-barátnők pl. Ha a dolog nem jön helyre még az a bizonyos idő után sem (de köszben ne görcsölj azon, hogy mikor jön már rendbe), akkor igenis van jogod szakítani, süt! Ha boldogtalan vagy mellette, azt ő is érezni fogja. Az rosszabb, mintha szakítanál vele és igy továbbálhatna és egyszer megtalálhatná az igazi boldogságot mással.
2011. jún. 4. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!