Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a fenét csináljak? Már nem...

Mi a fenét csináljak? Már nem bírom!

Figyelt kérdés

15/L vagyok, anyukámék 16 éve házasok, apa beleszeretett egy másik csajba is aki a munkatársa és történetesen 19 évvel fiatalabb nála. Azt mondta anyát is szereti, el fog költözni a csajjal. Most is szinte minden este vele van, anyukámat meg földig alázza. A kis barátnőjével már nyilvánosan is megjelenik, anya előtt sms-ezget vele, nagyon szemét lett. Már azt se tudom, szeretem-e igazából, pedig eddig szinte tökéletes életük volt.

Anya el akar költözni az ország másik felébe, mert azt mondta nem bírja nézni, hogy apa más nővel van meg hogy ennyire megalázza.

Én nem bírok, nem akarok elköltözni mert itt van egy szuper gimi, amit imádok és nem tudnék más iskolába boldog lenni. Jelenlegi életemben is az iskolában érzem magam a legjobban mert itthon csak a veszekedés megy.

Nagyon nem bírom a változásokat, mikor elballagtam általánosból akkor is végig sírtam az egész nyári szünetet. De már tudom ennél a középsulinál nincs is jobb tanárok, osztály, közösség...

Anya azt mondta ezzel kelepcében tartom hogy nem akarok elköltözni!

Könyörgök segítsetek, ti mit tennétek a helyemben, mert 1x meg fogok őrülni. Nem elég hogy a szüleim szétmennek még iskolát meg várost is váltssak..nem bírom!

Mit tegyek?

Gyenge lennék ehhez!


2011. jún. 3. 23:25
 1/8 anonim ***** válasza:
47%

Ó, szegénykém.

Az apukáddal van esélye egy mély beszélgetésnek, amiben elmondod neki, hogy az oké hogy anyuval mit csinál, de veled?Áthárította rád 15évesen aterhet, hogy döntsél a saját boldogságod és anyukád megnyugvása között.Megértem a mamád, még akkor is ha ez nem megoldás, Amerikáig futhat ezt nem heveri ki ezzel, de ebben a helyzetbe, megértem, hogy ettől megváltást remél.Azt írtad eddig ideális család voltatok.Ha addig szerett apukád, most miért nem hatja meg veled mit művel?Van testvéred?Apukáddal ketten beszéltetek már erről?

2011. jún. 3. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Semmit nem tudsz tenni,anyukád felejteni akar minél hamarabb,ezért akar elköltözni.Úgy érzi nem tudja feldolgozni,ha látja apádat meg a nőjét nap mint nap esetleg.Ha ő döntött,nem nagyon lesz más választásod,Neked is menned kell vele.Megpróbálhatod még rábeszélni hogy maradjatok,de Én nem sok esélyt látok rá.
2011. jún. 3. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szerintem próbáljatok kompromisszumot kötni. Nem tudom, milyen helyen éltek, de akár falu, akár város, akkor sem hinném, hogy pár faluban/kerülettel odébb is mindenki személyesen ismerné a családotokat és a történetet.. Így te járhatnál ugyanabba a suliba, és ő is teljesen új életet kezdhetne. Mondd meg neki, hogy megérted, amiért menekülni akar, de biztosan van olyan megoldás, hogy mindketten jól járjatok.. Elég nagy ez az ország!

Sajnálom, hogy ez történt veled, és remélem hamarosan rendeződnek az események körülötted..

2011. jún. 3. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Kollégium.
2011. jún. 3. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Anyádat meg apádat is jól tarkón kéne verni, már ne haragudj. Hogy lehet felnőtt embereknek ennyi eszük? Egyik sem jobb a másiknál. Apád kikészíti anyádat, anyád meg ahelyett, hogy elköltözne 5 utcával arrébb, már az ország másik felébe akar menni, ráadásul érzelmileg zsarol téged. Szerintem mutasd meg nekik ezt a kérdést, mindkettőnek, hátha észhez térnek.
2011. jún. 3. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Igen, van 2 testvérem, egyik 12, másik 1,5 éves.

Igen, beszéltem már vele, de annyira elvakítja az a csaj, hogy azt mondta, nem is próbálja meg megakadályozni anyát, mert úgy sem menne neki...teljesen elvakította...:(

Anyukám nem csak ezért szeretne elköltözni, hanem azért is mert ugye eddig közös kasszán éltek és most anyukám is kevesebb pénzt kap apától meg még ott van neki a családi pótlék meg gyed vagy gyes nem tudom melyik, de fél hogy így nem fogunk tudni normálisan megélni.

Azt hiszi, máshol több a munkalehetőség! De én ennyi stressz után még egy iskola meg város váltást nem bírnék elviselni! :(

Kollégiumot nem engedi, mert ugye apukám a városban marad és mindig azt mondja hogy nem igaz hogy én el bírnám nézni apát az új csajával...

Az a baj, hogy apukámat a városban (egy kisvárosban élünk) szinte mindenki ismeri és már mindenki erről beszél...:(

2011. jún. 4. 12:24
 7/8 anonim ***** válasza:

Nálunk ugyan nem volt megcsalás, de elváltak aszüleim és anyukám engem hibáztatott, amiért neki nem lehetett senkije. Nem tudom, honnan szedte, soha nem mondtam neki ilyet, sőt, mindig olvasgattam a hírdetéseket és titokban válaszolni akartam korabeli pasiknak, hátha randizhatna. Persze nem mertem megtenni, mert tudtam, h veszekedne velem.

Próbáld meg megfűzni anyukádat, h koliban laksz addig, amíg úgy érzed, h eleged van. Mondd meg, h az az egyetlen közeg, ahol jól érzed magad. Akár az iskolában valami gyermekvédelmist is megkérhetsz, h segítsen neked.

Apukád elé meg oda állnék és annyit mondanék, h azzal amit csinál nemcsak anyukádat bántja, hanem titeket is és, h amint vége a kapuzárási pánikjának, nagyon nagyot fog koppanni, de akkor már nem lesz visszaút, ti már nem fogtok vele törődni. Marad majd egyedül öreg korára. LEgjobb ezt egy levélben megírni neki.

2011. jún. 4. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

oh igazan ,sajnalom

en a helyedben beszelnek a csajjal es megmondanam neki hogy "remelem apaval boldogok lesztek!!!kosz hogy elveszed tolem es anyatol a boldogsagot !!!!!te vagy a legrosszabb ember ,tonkreteszel egy boldog csaladotstb." es kozben sirnek ,hatha ez meghatna

ha nem pedig apaval beszelnek

2011. jún. 4. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!