Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van okom aggódni a jövő miatt?

Van okom aggódni a jövő miatt?

Figyelt kérdés
Minimum két évvel később kezdem az egyetemet, mint tehettem volna és emiatt állandóan aggódok. Évvesztes is vagyok. Nem attól félek, hogy valamiről lemaradok, hanem attól, hogy túl későn kezdem el az életet. "Öreg" leszek mire elkezdhetem építeni a dolgokat, ház stb. Nekem ezek fontosak. Persze most is élek, és már most is elkezdhetem... De jelenleg nem nagyon tudom elképzelni az életem. Mármint tudom, hogy mit akarok, de megfoghatatlannak tűnik, hogy valamikor vége az iskoláknak. Különben is mindig azt érzem, az emberek lehetetlennek festik le felnőtt életet. Lehetetlen elköltözni otthonról, házat venni, kocsit stb, hacsak nem születtél bele egy gazdag családba. Különben meg kidolgozhatod a beled, aztán majd 40 éves korodra ha összedobjátok a pároddal akkor talán lesz egy házatok hitelre... Végülis dolgozhatok egyetem közben, de azt hiszem nekem az nem menne 100%-osan, nem az a fajta vagyok. Annyit biztos tudnék dolgozni amiből lenne zsebpénzem, de a jövőmet alapozni vele, azt nem hiszem... Vagy csak azért érzem így, mivel nem tudom rendesen megitélni, mert még sosem voltam felnőtt? :D Ezért kérdezek másokat.
2011. jún. 4. 18:54
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
ne légy pesszimista.!
2011. jún. 4. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Én is azt hittem, hogy nem leszek képes alkotó része lenni egy munkahelynek, csapatnak, vagy hogy képtelen leszek fenntartani egy háztartást. Mindenki fél a felnőtté válástól, aztán maga is meglepődik, mennyire könnyű. Bár én a mai napig csodálkozom rajta, hogy mennyire mindenre vagyok képes :)

Szóval fel a fejjel és az önbizalommal, dolgozz valamennyit a suli mellett is, csak hogy ráérezz az ízére, meg arra is, mennyire jó a saját magad által megkeresett pénzt elbulizni :D

Sok sikert mindenhez :)

23L

2011. jún. 4. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:

Szerintem 2 év nem olyan sok, azért ha szeretnéd, végezd el az egyetemet, mert később lehet, megbánod, ha most nem teszed.


Suli közben és nézd a lehetőségeket, és ha adódik valami munka, akkor legfeljebb átmész levelezőre vagy kérsz egyéni tanrendet. Ha igazán akarod, akkor munka mellett is lehet így csinálni a sulit, persze a vizsgaidőszak elég durva lesz, de nem lehetetlen.


Egyébként van ösztöndíj, szoctám is az egyetemeken, ezek nem olyan nagy összegek, de azért valami.


Meg kell próbálnod spórolni (sokszor a kis párszár forintos dolgokról való lemondással tök sokat meg lehet spórolni), ha havonta párezer forintot tudsz is félretenni egy külön számlára, már azzal is hozzájárulsz a "jövőépítéshez". Ez egy lassú folyamat... :)

2011. jún. 4. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Én nem attól félek, hogy nem tudok majd dolgozni vagy háztartást vezetni. Hanem hogy közel a 30-hoz még a szüleim nyakán fogok élni és nem lesz HOL háztartást vezetni. Mert nem áll össze bennem hogy lehet annyi pénzt keresni ebben a világban, hogy gyorsan a saját lábamra álljak, főleg ha ilyen későn kezdem az egyetemet.
2011. jún. 4. 19:19
 5/20 anonim ***** válasza:
90%

Nem tudom hány éves vagy, de alapvető hiba van az elméletedben..


Te a múltszázadi trendet próbálod követni, csak az már nem életképes!!


Ebben a világban NEM ÉRDEMES saját házba pénzt beinvesztálni, sem hitelre sem sehogyan, mert garantált bukás, és a mai fizetések mellett amúgy is kínkeserves összeszedni rá a pénzt.


Gondolj bele, ha lediblomázol, és jó munkád lesz felhalmozol mondjuk 3-4 milliót, közben meg folyamatosan jön a fizetésed.


Ennyi pénzből akár 2 szintes villát is bérelhetsz a rózsadomb tetején éveken át. Ausztriában, Németországban meg szinte mindenki tartósbérletben lakik, és előbb utóbb te is meg fogod unni a magyar fizetéseket amikor majd azt látod, hogy a másik röhögve 2x annyit keres és fele annyit adózik mint te itthon.


Magyarországon bevállalsz egy hitelt 25 évre, veszel egy házat, ha nincs szerencséd 3 év múlva belecsapa villám és porigég, vagy elönti az árvíz, ha szerencséd van is foylamatosan költhetsz rá, ahogy lakod le plusz számolhatsz a törlesztők ingadozásával, a bank trükközéseivel, a politikai fordulatokkal hogy megint mikor melyik okos talál ki valami adót stb...


Megéri iylen rizikó mellett pénzt ölni egy ingatlanba? Szerintem nem.

2011. jún. 4. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Nem hinném, hogy "előbb utóbb", ugyanis mindigis úgy gondolkoztam, hogy nem fogok csak ebben az országban élni. Nem azért mert nem szeretem, hanem mert más országok is nagyon érdekelnek.

Hitelt pedig nem nagyon szeretnék felvenni soha, ha belegebedek sem, de hát ki tudja azt előre? Tényleg tapasztalatlan vagyok.

2011. jún. 4. 19:26
 7/20 anonim ***** válasza:

Ez csak példa volt, hogy bármit el lehet érni, csak akarni kell...

Én is albérletben lakom, ha egyszeer szerencsém lesz és meg lesz egy hitel kezdőrészlete, akkor lesz saját kecó.

23L

2011. jún. 4. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
jesszus, pont ma öntöttem ki a szivemet anyának, ugyanezekkel a gondokkal :D Csak nekem az is benne van h világot akarok látni és nem lesz rá elég pénzem...
2011. jún. 4. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Az előzőtől kérdezem de abszolút nem kötekedésből.Szerinted mennyi idő alatt tesz röhögve félre 3.4 milliót.Mert mi a kedvesemmel jól keresünk, de pont a héten összeadtuk mennyi a kiadásunk, és azt hittem elájulok.


A suli miatt ne aggódj, ma már nem az a szokványos, hogy valaki ö év alatt befejezi az egyetemet.Amúgy a munkavállalást azért ajánlanám, persze kérdés, hogy kapnál e részmunkaidőst, mert pont ezeket a kételyeket oszlatnád el saját magadban.

2011. jún. 4. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Hát igen, valamilyen szinten én is világot akarok látni, csak nem minden része olyan a világnak, ahova szívesen mennék (képen szép xD), ezért kicsit leszűkül a dolog.
2011. jún. 4. 19:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!