Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van okom aggódni a jövő miatt?

Van okom aggódni a jövő miatt?

Figyelt kérdés
Minimum két évvel később kezdem az egyetemet, mint tehettem volna és emiatt állandóan aggódok. Évvesztes is vagyok. Nem attól félek, hogy valamiről lemaradok, hanem attól, hogy túl későn kezdem el az életet. "Öreg" leszek mire elkezdhetem építeni a dolgokat, ház stb. Nekem ezek fontosak. Persze most is élek, és már most is elkezdhetem... De jelenleg nem nagyon tudom elképzelni az életem. Mármint tudom, hogy mit akarok, de megfoghatatlannak tűnik, hogy valamikor vége az iskoláknak. Különben is mindig azt érzem, az emberek lehetetlennek festik le felnőtt életet. Lehetetlen elköltözni otthonról, házat venni, kocsit stb, hacsak nem születtél bele egy gazdag családba. Különben meg kidolgozhatod a beled, aztán majd 40 éves korodra ha összedobjátok a pároddal akkor talán lesz egy házatok hitelre... Végülis dolgozhatok egyetem közben, de azt hiszem nekem az nem menne 100%-osan, nem az a fajta vagyok. Annyit biztos tudnék dolgozni amiből lenne zsebpénzem, de a jövőmet alapozni vele, azt nem hiszem... Vagy csak azért érzem így, mivel nem tudom rendesen megitélni, mert még sosem voltam felnőtt? :D Ezért kérdezek másokat.
2011. jún. 4. 18:54
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Lemaradni semmiről nem maradtál le. Régen volt divat, hogy mindenki egyszerre lépett, sorstragédiaként fogták fel, ha valaki lemaradt a társaktól. Ma divat 3 diplomát szerezni folyamatosan, mert mukát úgy sem kap a fiatal, hát tanul.Régen egy 25 éves lány vénkisasszony volt. Ma 30 fölött kezdenek szülni a nők, s nem ritka, hogy az esküvőn két gyermekük fogja a fátylat. Ma minden kitolódott.

Hát az biztos, hogy ha nincsenek gazdag szüleid, nincs egy induló tőkéd, közalkalmazott akarsz lenni, nem gazdag társat találsz, akkor eljegyzed magad a szegénységgel. Ma nehéz álláshoz, lakáshoz jutni, ha nem nyúl a hónod alá valaki. Meg tud-e élni egy fiatal pár, akiknek netto jövedelme 80+80 ezer forint, diplomások? Ugyanennek a családnak a másik tagja keres 800ezer bruttót, de már ráment az egészsége a hajtásra. Boldog talán akkor lehetsz, ha céljaid és a lehetőségeid megfelelnek egymásnak. Ha mindig az elérhetetlen miatt keseregsz, te is megkeseredsz. De tanulnod kell, mert ez az első helyen van a lehetőségek felé vezető úton.

2011. jún. 4. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Kevés dolog is érdekel, kevésben is vagyok igazán jó (szerintem), így azért is aggódom, hogy mennyit fog érni a diplomám...
2011. jún. 4. 19:32
 13/20 A kérdező kommentje:
Hát 19:30 valahogy így látom én is csak reménykedtem, hogy a tapasztalatlanság miatt van. Külföldön sem lenne több esélyem? Nem vagyunk szegények annyira, átlagosan élünk, azt hiszem lesz egy picike tőkém is (valami biztosításból, anyukám említette futólag régebben)...
2011. jún. 4. 19:36
 14/20 anonim ***** válasza:

Nem azon a két éven múlik.

De amúgy jól látod a helyzetet. Például egy jó mérnöki fizetésből is (ami mondjuk bruttó 700eFt) 20-25 évig tart összespórolni egy elfogadható szintű 4 szobás családi házra. Egy szintén jól kereső házastárssal együtt is megvan 15 év, feltételezve, hogy a feleség otthon van a gyerekekkel néhány évig, tehát legalább 40 éves korra jön össze, de ez nagyon ideális eset. Kezdőként eleve alacsonyabbak a jövedelmek.

De mondok még egy meglepő dolgot: egy ilyen 700eFt-os fizetés az apeh jövedelemstatisztikája szerint a legmagasabb 3%-ban van. Tehát nagyjából 100ezer ember jövedelme magasabb ennél _hivatalosan_.

És itt el is gondolkodhatunk azon, hogy milyen jövedelemből épült annyi ház az elmúlt évtizedben például a 2. és 12. kerületben és a buda környéki településeken, mint például Budakeszi, Páty, Telki, Zsámbék és a többi. Meg lehet nézni az ingatlanhirdetéseket, és akkor még csak Budáról és a környékéről beszéltünk. Továbbá milyen jövedelemből van az a rengeteg 10millió feletti autó, amelyeket az utakon látunk.

Valószínűleg jópáran bevállalták a 20-25 éves hitelt ezekre, de a becslésem az, hogy a családi házak és a 10 millió feletti autók legalább 80%-a adócsalásból, illegális jövedelemből van. Másképp ugyanis nem lehetne ilyen sok embernek ekkora vagyona.


Két megoldás van a problémára:

- az egyik, hogy ha valaki családi házban akarja felnevelni a gyerekeit, az vállalkozni kezd, és pusztán az adó meg nem fizetésével nagyjából a duplájára tudja növelni a nettó jövedelmét. Ugyanis ilyen magasak az adók. Ekkor 15-25 év helyett már 7-12 alatt megvan a házra való.

- a másik, hogy a kormány sürgősen tovább csökkenti a jövedelemadót és az összes egyéb járulékot, azért, hogy a legálisan dolgozó adófizetők ne járjanak rosszul az adócsalókhoz képest. Csak így lehet csökkenteni az adócsalás káros társadalmi hatását, mert büntetőjogi eszközökkel nem tudják megfogni a csalókat. Jelenleg a legálisan dolgozók jövedelemhátránya és így az élet dolgaiban is a hátránya az adócsalókhoz képest irreálisan nagy.

2011. jún. 4. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
A diplomád önmagában semmit. Gondoskodtak róla, hogy ha kutyát akarnak ütni, hamarabb eltalálnak egy diplomást. Sőt, van akinek 3 is összejön. Olyan is ma a diploma értéke, ahogy párhuzamos képzésben három intézményben egyszerre lehet megszerezni azokat. Nyelvtudás, informatikai tájékozottság, ez az alapvető. Aztán kreatív szemlélet. Ma már felismerték, hogy a papír önmagában mit sem ér. Leültetik a jelentkezőket, adnak egy problémát. Aki ötletesen megoldja, csak akkor vetetik elő a papírt.
2011. jún. 4. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Külföldön akkor érsz valamit, ha van egy jó szakmád. Vagy nyelvtudásod+pl. egészségügyi diplomád.

Mehetsz hórukkmunkásnak, s gyűjthetsz pénzt egy itthoni induláshoz. Letelepüléshez ott sem kolbászból fonják a sövényt.

2011. jún. 4. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Most őszintén. Mi a különbség, hogy 23 vagy 25 évesen végzel...? (csak mondtam két számot). Az ég világon semmi. Nekem a fősulin 30 éves csoporttársaim is voltak, senki nem nézte őket ki. Szorgalmasan tanultak, már a diploma megszerzése előtt el tudtak helyezkedni egy neves cégnél és most tök jól keresnek.

A tanulással úgyis a jövődet alapozod meg, több lehetőséged lesz jó munkát találni. Szerintem nem is kell mellette munkát vállalni, én inkább nyelveket tanulnék ezerrel a szabadidőmben és igyekeznék jó eredményeket elérni. Most erre koncentrálj, még bőven lesz időd elkezdeni a napi 8-12 órás munkát és világot látni.

2011. jún. 4. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Hát azért két év alatt is lehet valamit tenni, hogy előrébb legyek. Igazán nem érdekel, hogy mások mit gondolnak, én tényleg csak attól félek, hogy leszek így önálló. Sajna még csak egy nyelvet tudok, de most gondolkozom rajta, hogy mi legyen a következő. Nem tudom, hogy luxus-e úgy válogatni, hogy melyik tetszik jobban nekem...? Ilyenkor is kicsit el vagyok keseredve, mert anyukám nem magyar, így most lehetne két anyanyelvem, de apám nem akarta... :/ Most meg már nem túlzottan akaródzik az a nyelv.
2011. jún. 4. 20:00
 19/20 A kérdező kommentje:
Meg hát bűntudatom is van a szüleim miatt, igaz a többi testvérem is eltartották amíg tanultak.
2011. jún. 4. 20:01
 20/20 anonim ***** válasza:
Ugyanez a helyzet nálam is. Évvesztes vagyok, kétszer sikertelenül felvételiztem, és ugyanazokon a kérdéseken rágódok, mint te.
2011. jún. 13. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!