Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez így rendjén van? Vagy sem?

Ez így rendjén van? Vagy sem?

Figyelt kérdés

Nos nem is tudom miért teszem fel ezt a kérdést...talán csak, mert "meglepődtem". Pár hónapja megismertem egy férfit-a jelenlegi párom- viszont ez a pár hónap elég intenzív volt,gyakorlatilag napi 5-6órát minimum együtt töltünk, mindig tudjuk mit csinál a másik stb. Még sosem volt ilyen figyelmes barátom, pedig nem vagyok már 16 éves. Mivel egyikünk se beszéli a másik anyanyelvét és bár a 3. nyelven hiába beszélünk mi kb felsőfokon vagy kicsit fölötte, az ilyen "lelkiezések" és egyéb dolgok elég nehezen mentek, hisz azt ritkán használja amúgy az ember egy idegennyelven. Ez azért fontos, mert én megkérdeztem mi volt az előző barátnőjével, de olyan bonyolult dolgot vázolt fel,hogy ihaj...lényege az volt, hogy már nem találkoznak, nem is beszélgetnek, csak kb havi 1x egy smst írnak. Ami már önmagában fura volt nekem, hisz én egyik exemmel se tartom a kapcsolatot, semmilyen szinten,véleményem szerint ez természetellenes és egészségtelen, bárki bármit mond,ezt gondolom. De mivel tudom, hogy nekem nincs valami egyszerű természetem, és mivel őt nagyon megszerettem, elhatároztam, hogy miatta képes leszek olyan dolgokat tolerálni és egy picit visszafogni magam, amiket egyébként sose tettem meg. Gondoltam nem görcsölök rá kivételesen, hátha eddig ez is baj volt, ha szeret úgyis velem lesz, ha meg nem, akkor nem kár érte, akárhogy is szeretem. Muszáj felnőttként gondolkodnom már. Ez most is így van, pusztán a véleményeteket kérem. Két kérdésem lenne.


1. Szerintetek egészséges az, ha valakivel tartja az exével a kapcsolatot?

2. Mit gondnoltok erről: Ma elmondta, hogy nem mondták ki szószerint,hogy "vége", pusztán kevesebbet találkoztak és elhidegültek, na de azt hozzá kell tenni, hogy egy városban nőttek fel, az egy pici város, 5éves kapcsolatuk volt, ami tulajdonképpen 8 de párszor szétmentek és vissza. Azt mondja sajnálja a nehéz körülményei miatt és a mivel régóta ismerik egymást,nem akarja csak úgy kitörölni az életéből, de nem is akar vele semmit. Most ezt mondja, habár az elején még úgy fogalmazott, ha nem lenne gond az ágyban...mert amúgy jó ember, ez rosszul esett nekem, de azt mondja velem végre boldog, és már nem is fogalmaz úgy, mint az elején, de ez nekem akkor is kicsit sok volt, hogy nem lett kimondva, az elején, bár nem kérdeztem meg, hogy kimondták e szószerint, de kb ez volt a lényege annak, amit mondott. Nem változtat ez a kérdés semmin, továbbra is nagyon szeretem, igyekszem nem rágörcsölni, ha együtt maradunk még szebb lesz, ha nem, akkor ennek kellett lennie. Ti mit gondoltok? Pusztán a véleményetekre vagyok kiváncsi.


2011. jún. 7. 00:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ez így nincs rendjén. A másik lánynak meg kellene mondania, hogy ne reménykedjen, ez már nem lesz jobb és van barátnője, te. Így lenne tiszta. Most vagy gyáva, vagy még nem döntött. Akármivel is bóditja az agyad.
2011. jún. 7. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Attól még, hogy ti ketten együtt vagytok szép szerelemben, ő nem lett a tulajdonod.Azt írod, hogy"amúgy jó ember", akkor az, hogy szóba áll a régi barátnőjével a jóságából adódik.8 év túl sok ahhoz, hogy máról holnapra kitörlődjön.Te elvárnád tőle, hogy bizonyos dolgokról úgy gondolkozzon, mint te.Vigyázz, mert az elvárás és a csalódás kéz a kézben járnak!
2011. jún. 7. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Miota "szakitott" a masik novel?Az sem mindegy hogy mit sms-eznek?Ki ir a masiknak?

Jomaam is tartottam valameddig az exemmel a kapcsolatot,par honapos kapcsolat volt csak.Semmi olyat ami kettonrol szol nem irtam,leirtam hogy van uj kapcsolatom.Vizsgakrol kerdezgettem,meg a csaladrol,azan egy ido mulva mar nem irtunk egymasnak.

2011. jún. 7. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
50%

Egy lehetséges levezetés:


-Ha nem beszéled az anyanyelvét, akkor az valószínűleg nem egy világnyelv.

-Ebből az következik, hogy nem "nyugati kultúrában" nevelkedett.

-Esetleg nem kizárt feléjük a többnejűség??


Bocs, csak hangosan gondolkodtam...

2011. jún. 7. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Gondolom a párod ilyen se veled sem nélküled kapcsolatból lépett ki, szerintem el lehet válni a másik féltől barátságban is, lehet már csak mint két barát éltek együtt. Nincs semmi abban, hogy néha írnak egymásnak, Szerintem nem kell aggódnod, legyél vele boldog, hiszen egy jó ember. Kár lenne a féltékenykedéssel tönkretenni!
2011. jún. 7. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Elképzelhető, hogy nem tette túl magát az előző kapcsolatán? Én sem tartottam a kapcsolatot egy percig sem az exeimmel, de szerintem viseld el (és úgy látom viseled) aztán majd alakul. A férjemnek is voltam hasonló dolgai mikor megismertem, sok mindent eltűrtem neki és lám 12 éve vagyunk együtt, már csak egymásnak.
2011. jún. 7. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Az első kérdésedre válaszolva, igen, én tartom a kapcsolatot a volt barátaimmal, olyannyira, hogy egyikük a legjobb barátom (mielőtt összejöttünk, azelőtt is barátok voltunk sokáig).

Nem értem, hogy ha valaki annyira az életem része volt, mint ahogy egy kapcsolatban van és szerettem, akkor szakitás után miért kéne kitörölnöm az életemből?

Attól függetlenül, hogy a szerelem elmúlt, még ugyanúgy fontos nekem mint ember, mint barát.

Ha a párod tarja a kapcsolatot az exével, az nem azt jelenti, hogy még bármi vonzódás van köztük, csak egyszerűen szeretik egymás társaságát és barátok maradtak.

Szerintem ebben semmi természetellenes nincsen.

Sőt.

Én azt tartom abnormálisnak, hogy valakit végleg kizárunk az életünkből, csak azért mert esetleg egy párként nem működtünk.

És? Akkor már nem is szerethetjük a másikat mint embert?

Bár tudom, hogy ezt sokan nem tudják elfogadni.

Szerencsére a barátom elég intelligens ahhoz, hogy elfogadja ezeket a dolgokat, mi több, ő is nagyon szereti a legjobb barátomat, sok mindent csinálunk együtt is.

Lépj túl ezen a beszűkült látásmódodon és akkor talán valamennyire érthetővé válik számodra a dolog és nem fogsz össze.vissza kombinálni.

L/24

2011. jún. 7. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.


Norvég származásású, tehát nem arab. Számomra ez az egész lehet "csupán" azért természetellenes, mert nálam az összes kapcsolatom úgy ért véget, hogy arconköpés lett volna, ha utána tovább társalgunk, tehát durván értek véget. 1 éve szakítottak, nem tudom ki ír, feltételezem ő válaszol a lánynak, ha ír, leírják mit csinálnak stb, meghallgatja a lány gondjait. Pár hónapja vagyunk együtt, én most hozom őt haza Magyarországra, de ő még nem beszélt a szüleinek rólam. Azt mondja később. Viszont én szeretném őket megismerni, viszont nem zárkózik el előle, úgyhogy ez jó. A lánynak még nem mondta, hogy van barátnője. Igen, lehet, hogy kicsit beszűkült vagyok, de kifejtettem, hogy miért, valamint ha valakivel lefekszem, azt szerintem sose lesz annyira közömbös nekem....én nem tudom elképzelni, hogy valakivel utána barátságot ápoljak, de lehet ez csak azért van, mert eddig sosem csendes elvállás volt. Szeretném őt megérteni, és nem hiszem, hogy átvág, és épp ezért miatta hajlandó vagyok ezen túllépni, de néha ott motoszkál bennem akisördög, de nem miatta, hanem azért, mert eddig szinte tényleg mindig átvágtak, sosemv olt egy "normális" kapcsolatom.

2011. jún. 7. 15:30
 9/12 A kérdező kommentje:
Bocsánat, pont ez a lényeg, hogy gyakorlatilag nem is szakítottak(?!), pusztán eltávolodtak....de én rákérdeztem, hogy most akkor ő azt hiszi ti együtt vagytok? Erre ő "nem, semmiképp sem hiheti azt". Egyébként ha kérdezek válaszol, de nagyon nehéz erről a témáról kérdezni, nem akar róla beszélni, szerinte velünk kellene foglalkozni, abból már nem lesz semmi.
2011. jún. 7. 15:33
 10/12 A kérdező kommentje:
Egyébként igyekszem lekattani a témáról, már beláttam, hogy ez úgyis csak mindent elronthat. Viszont hónapok után először beszéltem ilyesmiről, itt nincsenek barátnőim és jólesett kiírni magamból.
2011. jún. 7. 15:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!