Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagymamánál eszik, ha épp nem...

Nagymamánál eszik, ha épp nem felel meg az, amit én főzök? És szerintük ez teljesen rendjén van!

Figyelt kérdés

Nem szórjuk a pénzt,nem kerül minden este hús az asztalra,de nincs okunk panaszra!

Ezt hittem eddig!

Délután a kislányomra a dédi vigyázott,én vittem el őket hozzájuk,de elötte beugrottunk a boltba és végül nekem kellett a számlát rendezni teljes egészében +4000Ft,mondván az unokája(a párom),úgyis minden nap ott eszik.

Nem a plusz 4000Ft bánt,hanem hogy így kell kiderülnie,hogy lassan 3 hónapja minden délután a mamánál eszik.

Anno megbeszéltük,hogy melyik nap mi kerül az asztalra és ő is egyetértett,tudván,hogy meg kell fogni a pénzt ebben a nyomorult válásgban!

Erre ő minden nap leautózik a mamához enni,ami cirka 15000Ft benzinköltség egy hónapban,csakhogy minden nap húst ehessen.

Nem a családjától akarom eltiltani,szeresse és látogassa őket,de mikor megkérdeztem tőle,hogy is van ez,nem e gondolja,hogy havi plusz 15000Fttal több pénzből én is teszek minden nap húst az asztalra és akkor a gyerekeinek és nekem is jut!

Lehet sokan h ülyeségnek tartják,hogy fennakadok,de hogyis van ez

Jóban és rosszban,bőségben szegénységben

vagy csak húsban és az ínyemre való vacsorában!


2010. jún. 16. 20:41
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
67%

mondd meg neki, hogy ne egyen minden nap húst, egészségtelen.

szorulása és magas vérnyomása lesz tőle, illetve fokozza a stresszt.

2010. jún. 16. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
90%
És otthon is megette a kaját?Nem tűnt fel, hogy nem eszik? Akkor mondjad, hogy nem főzöl rendszeresn, úgyis a mamánál eszik. Magadnak elütöd a kaját, így legalább kevesebb lesz a gondod.
2010. jún. 16. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%

Ez gyakori eset. Vagy beletörődsz vagy fellépsz ellene. Az utóbbi lesz a nehezebb, viszont ha sikerül, akkor megnő a tekintélyed.

Szerintem vedd fel a "kesztyűt" és valósítsd meg a saját elképzelésedet!

2010. jún. 16. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy te nem főzöl olyan ízletesen, mint a nagyi vagy már túlságosan hozzászokott a főztjéhez. mellesleg elég gáz sztem, hogy nem veszed észre sokáig, hogy a férjed eljár enni. Vagy otthon is evett ugyanúgy? Az is gáz, hogy olyan a házasság, hogy nem meri/tudja/akarja bevallani ezt a feleségének. Az is gáz, hogy a férjed odajárt enni és nem jutott eszébe, hogy te mama, akkor itt van egy kis pénz, nehogy már te etess egy felnőtt családos embert ingyen...
2010. jún. 16. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

Valóban nem vettem észre,ő meg nem mondta!

A munkaideje elég rugalmas így napközben eljött a munkahelyéről és le a mamihoz!

És este ugyanúgy leült az asztalhoz,hogy velünk vacsorázzon!

És nem érti,hogy miért vagyok kiakadva!

2010. jún. 16. 20:54
 6/24 anonim ***** válasza:
88%
Jogos a felháborodás!!!Plusz 15 e-ből jutna mindenkinek hús minden nap szinte!Nem lehet hogy csak nagyon ragaszkodik a mamához?Látogatás közben meg lecsúszik a kaja...Magyarázd el neki,hogy ez kitolás a nagyival,mert mégiscsak minden nap nagyobb adagot kell főznie,plusz fáradság,veled szemben meg még nagyobb kitolás.Egyébként a nagyinak is a sarkára kellene állnia,lehet hogy pont ezért mondta el neked mi a szitu,már biztos ő is unja
2010. jún. 16. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

Első válaszoló teljesen igazat írt. Viszont nem is ez itt a lényeg, úgy látom. Nálam is az volt, hogy nagymama palacsintát készített, ha nem izlett a tökfőzelék, stb. Bizony nehéz ezzel szembeszállni. Csak az őszinteség segít. Mindenki mindenkinek mondja el a véleményét, és meg kell egyezni. Anyagiakban is, egészséges étkezés szempontjaiban is, meg abban is, hogy ki alkotja a családot, és még ebben: mi az elvárása a családtagoknak. Úgy értem : nem lehetne mégis néha egy kis palacsinta... szóval kedvenc.

Ha ennyi őszinteség nincs a családban, hogy ezt meg lehessen beszélni, akkor ennek még más és rosszabb kifutása is lesz.

Viszont ha elszánják magukat a tagok a beszélgetésre, nagyon kell ügyelni, hogy agresszió mentesen beszélgessenek. Vannak külön tanfolyamok agresszió mentes kommunikációból,hát, most ez ilyen hirtelen biztos nem fog összejönni. De előre ki lehet agyalni, hogy mit hogyan mondunk meg, mit teszünk, ha mégis felizzik a levegő... stb. E nélkül könnyen kudarcba fulladhat a beszélgetés. Párbeszéd mintákat esetleg itt lehet keresni: [link]

2010. jún. 16. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
57%
Én sem értem mi a bajod. Ha nem tetszik hogy a mamánál eszik akkor csinálj neki olyanokat amiket szeret, amit a mama is csinál és akkor otthon fog enni, a mamához meg együtt mentek.
2010. jún. 16. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

A nagymama főz az egész családjukra.A 2 gyerekére+2 férj,a 3 unokára(vagyis 4re a párommal együtt)és a 2 dédunokára,akik tőlük néhány háznyira laknak!

Anno engem is érdekelt,hogy miből,de kikérte magának a nagymama akkor,hogy ő egy fillért se lenne képes elfogadni,erre futja még neki is,többel úgyse segíthet,de legalább így támogatja a gyerekeit!

Én meg szakács vagyok,szóval igaz 4 éve nem a szakmában dolgozok,de azért konyítok a főzéshez "valamicskét"!

2010. jún. 16. 21:01
 10/24 anonim ***** válasza:
86%
Főzz ezentúl két főre.
2010. jún. 16. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!