Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan "pörgessem fel" magam?

Hogyan "pörgessem fel" magam?

Figyelt kérdés

Első olvasásra talán viccesnek fog hangzani a kérdés, de aki volt már ilyen helyzetben, talán kicsit átérzi.

Fél éve kiléptem a munkahelyemről, egy ideig a vizsgák miatt nem is mentem utána, mostanában kezdtem el aktívabban keresni. Egy ismerős ajánlott egy állást (nem ő alkalmazna, csak rajta keresztül jött az info).

Az álláshoz egyik fontos elvárás a határozottság.


Az előző állásomnál is fontos volt, ment is. Viszont a fél év alatt kicsit elkopott a rutin, az önbizalom. Két napja nézegetem a telefonszámot, a férjem már morgott is, hogy miért nem hívom fel.

Egyelőre azért nem, mert várom az "ide nekem az oroszlánt is" lelkiállapotot. De már kezdek kicsit rágörcsölni.


Valahogy fel kellene lelkesítenem magam, hogy "laza és magabiztos" legyek. Tudtok ehhez bármilyen tippet adni, hogyan tudnám akár csak 10 percre is felturbózni az egómat, hogy megfelelő határozottsággal tudjak a telefonban kommunikálni?


Pár hete volt egy hasonló helyzet, ahol azért nem vettek fel, mert a befutónak tényleg jobb háttere, végzettsége volt, de magamhoz képest bénának éreztem magam az első telefonos kontaktusnál és félek, nehogy megismételjem ezt :(


2011. jún. 7. 09:07
 1/5 anonim ***** válasza:
Hat kb 2500-ert lehet kapni felporgetot,az ilyen hatassal lenne rad.. Ha ismersz ,,valakit" aki tud szerezni...Az felturbozna nem kicsit. Depis vagy szerintem(normal neha)
2011. jún. 7. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Depis nem vagyok, egyszerűen most betojtam, hogy tétje van a telefonnak és már itt meggyőzőnek kellene lennem. Rágörcsöltem és szeretnék visszabillenni a "laza és magabiztos" lelkiállapotba.
2011. jún. 7. 09:32
 3/5 anonim ***** válasza:
Oké, gondolj bele mi a legrosszabb ami történhet? Legfeljebb leégeted magad egy ismeretlen előtt a szerencsétlenkedéssel és? Akkor mi van? Maximum nem sikerül. És akkor mi van? Gondolj bele, mi az ami miatt félsz, és rögtön rájössz, hogy nem is olyan félelmetes. Én így szoktam "felpörögni". Olyan hangulatba kerülök, hogy mindegy is mi történik és akkor tudom önmagamat adni. Határozottan, nincs veszteni valód, hisz azt nem veszítheted el ami még nincs is meg. :)
2011. jún. 7. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia

Nállam a leszarom hangulat bevállt ilyen helyztben. Egyszerűen fogd fel úgy ahogy az előttem lévő írta, mégis mi van ha nem sikerül? Kit érdekel? Majd keresel mást és kész. A telefonba meg hangosan artikuláltan beszélj, picit lehetsz flegma is hogyha annyira beletudod magad élni a leszarom hangulatba. Ha ennyire nem fontos akkor lehetsz jó fej is, aranyosan is telefonálhatsz, ettől még lehetsz határozott ha arra kerül a sor, csak sajnos az emberek nem mindig így gondolják.

2011. jún. 7. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Telefonálsz szépen, elmész az interjúra meg minden, munka közbe majd belejössz és vissza lendülsz a dolgokba.
2011. jún. 7. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!