Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerencsétlen idióta vagyok,...

Szerencsétlen idióta vagyok, mit csináljak?

Figyelt kérdés
14 éves vagyok,most ballagtam el általánosból,gyenge jeles tanuló vagyok,ezért szüleim nagyon kivannak akadva.Ballagáson mindenki kapott diplomát,csak én nem,ezért szüleim beégtek... :( nem sokára itt a kis érettségi,ami nehéz lesz,közgazdasági suliba szeretnék továbbmenni,de hát rossz tanuló vagyok :( ugyse kerülök be,mindenki azt mondja!A második problémám,hogy ducibb lány vagyok :( mindenhol van egy kicsi felesleg,és nem birok lefogyni,már 5 fajta fogyókúrát próbáltam.Barátnőim soványak,mind a 3nak van barátja,engem meg mindenki lesz*r....családom szerint szép,helyes vagyok és állitólag irigyelnek,hogy szép hajam,szemem,bőröm van,de nem is igaz.Sovány csajok vesznek körül,akiknek olyan pasijuk van,hogy majdnem összecsináltam magam mikor megláttam őket.Állandóan megbámulnak az utcán,fiuk,lányok egyaránt :( ,és ha valaki nevet ha utcán vagyok,mindig azt hiszem,hogy rajtam nevet.Olyan rossz érzés.Mit csináljak???Már nem birom :(
2011. jún. 7. 19:49
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
de miaz a gyenge jeles tanuló??:O:D és ne már hogy van egy nyolcadikos osztály ahol mindenki jó tanuló, ilyen nincs, vagy valami elit suliba jársz..xd
2011. jún. 7. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
86%

Szia!

Először is kezdjük azzal hogy mi az hogy gyenge jeles tanuló?? Ha már négyes ötös vagy, az már királynak számít, nem vagy rossz tanuló hanem jó! Ilyen eredménnyel felvesznek!! Nem tudom hova jártál általánosba de valószinűleg ilyen kis csodabogarakat nevelhettek, ha mindenki kapott valami oklevelet vagy hasonlót ( a diplomára gondolok), és miért gondolod hogy szüleid beégtek?? Szerinted égés a szülőknek ha van egy olyan értelme szeretnivaló lányuk aki ilyen jó tanuló?? Megsúgok valamit, nem épp mindig az a nyerő ha kapsz valamit ;) 19 éves vagyok, amikor én jártam általánosba az volt a szokás hogy aki 8 évig jól tanult kapott egy ezüst medállt vagy ha végig kitünő volt akkor aranyat. 7 évig kitünő voltam 8.-ban volt két négyesem és semmit sem kaptam... Tudod ki kapott helyettem?? A másik osztály tele volt ilyen kis majom elit kölykökkel, akik tanárok gyerekei voltak vagy épp valami fontos helyen dolgoztak. Voltak köztük sokkal rosszabb, gyengébb tanulók is de ők kaptak arany és ezüst medállt! Joggal kérdezhetem ki kapta meg helyettem és miért? Azért mert valakinek a szülei jó helyen nyaltak vagy épp tanárok voltak a suliban. Akkor engem is bántott a dolog, de mára teljesen kihevertem. Nem attól leszel jó ember ha kapsz valami kis bizbaszt vagy oklevelet. Attól, hogy valaki kap még nem biztos hogy jobban meg is érdemli mint te vagy épp okosabb lenne nállad. Egyszerűen ilyen az élet kihívások elé állít, és neked nem szabad feladni, életerősnek kell lenned, meg kell tanulnod többre értékelni a megbecsülést a számodra fontos emberektől, mint hogy inkább azért érezd jól magad mert kapsz valami kis jelképet. Tudás és tudás között is nagyon sok különbség van, van aki azért jó tanuló mert egy nappal előtte bemagolja a tananyagot, és visszamondja a tanárnak úgy mintha lapról olvasták volna ennyire meg tudja jegyezni, legalábbis bemagolni rövid távra aztán megkapja a jó jegyet. Nekem sok ilyen osztálytársam volt, és tudod mit?? Rosszabb lett az írásbeli érettségijük mint nekem! Ugyanis én nem voltam olyan jó tanuló , hármas négyes közt álltam viszont mindig próbáltam megérteni a tananyagot, vagy a tananyag lényegét elsajátítani. Mivel én így tanultam 4 év alatt, sokkal jobban tudtam használni a megszerzett tudást, mint az aki 4 évig csak magolt és 1 hétre rá már elfelejtette! Ebből is az következik hogy valaki azért mert jobb jegyeket szerze még nem jelenti hogy okos is, vagy épp jobb ember mint te! Enniyt arról hogy ki a jó tanuló, meg ki kap jutalmat évvégén, vagy hogy felvesznek e. Hidd el 19 évesen tapasztalatból beszélek, higyj magadban, minden sikerülhet és nagyon ügyes okos lány lehetsz, mi sem bizonyítja jobban hogy választékos értelmes formált szöveget írtál, a szókincsed is jó!

Szerinted a szüleid beégtek?? Ez butaság! Verd ki a fejedből. Nekik nagyobb érdem az hogy már ennyi idős nagy lányuk van, aki ilyen jó eredménynel zárta az általános iskolai tanulmányait! Nem tudom ki mondta neke dhogy szüleid beégtek, de oltára nagy bunkó paraszt lehetett! 19 évesen nem ismerek olyan szülőt akinek ilyen eredmény égés lenne, sőt olyat sem akinek égés lenne hogy a gyermeke most ballagott el. Pedig hidd el onnan ahol én jövök ismerek olyat is aki 16 évesen még mindig általánosba jár, és mégis büszkék voltak rá a szülei hogy elvégezte!

Olvastam közbe hogy 170 cm vagy és 65 kg. MOnd mi ezen a duci?? :)) Testsúly kalkulátorokkal számolva is ideális testsúlyban vagy! Ha pedig úgyérzed hogy picit duci vagy, ne aggódj, biztos nem vagy az, egyébként meg engem iritálnak az olyan lányok akik túl karcsúak, bocs a kifejezésért de rajtad legalább van mit fogni!! :)

Az hogy a barátnőidnek milyen pasija van kit érdekel? Fontosabb az hogy te mit érzel, ne foglalkozz azzal ki kivel van, valószinűleg nem is igazi kapcsolat csak valami felszínes dolog, egy kis fellángolással az ami a barátnőidnek van! Nem azért de ha tényleg olyan pasik amilyennek leírod, akkor nem fog sokáig tartani a dolog:) Ezt is tapasztalatból írom, van nem egy két olyan haverom aki szép arcú és rájött erre aztán kihasználta hogy a nők nagyrészének tetszik az arca. Valószinűleg ő is olyan csávó akinél összecsinálnád magad :D de tudod mit csinál? Több barátnője van, olyan típus aki gyűjti a nőket és csak ezért ad annyira a megjelenésére, sosem akad meg egy lánynál, ezt csak azért írom mert ez ilyen csávóknak általában több nője is van, és nem sokáig maradnak ugyanazzal. Másrészről meg a barátnőidnek 14 évesen fogalma sincs a komoly kapcsolatról, az is lehet hogy csak divatból vannak eggyütt a barátaikkal, teszem azt az egyik összejött egy palival, erre a többi hogy megmutassa hogy ő is valaki keresett magának valakit. Az ilyen hozzáállás gyerekes :D De ez csak egy elmélet, amit nem bántásként mondok de jellemző a 13-14 évesekre, az első barátnőmet én is így szereztem, minden haveromnak volt nekem is muszály volt ezért valakit szereznem, ami csak a divat miatt volt, hogy mindenkinek van már nője! :D

Az pedig hogy megbámulnak gyakori jelenség :D Engem is megbámulnak főleg ha nézek folyamatosan valakire, mert előfordul hogy elbambulok. Van hogy anélkül is megbámulnak hogy néznék valakire, de ez inkább azért mert van rajtam valami érdekes (pl egy poló ami másoknak szemet szúr vagy egy fless új kabát ami bejön másoknak is) Az embereknek mániája hogy a másikat figyelik legalábbis egy jó részüknek. Van aki lopva csal pillantásokat a másikra van aki feltünően figyelget és ezért hiszed azt hogy mindenki téged figyel! Az is előfordulhat hogy tetszel az embereknek, és azért figyelnek.

Legyen több önbizalmad! Azok alapján amit elmondtál, én a helyedben büszke lennék magamra, mert nagyszerű lány lehetsz! Ne foglalkozz más véleményével, állj a sarkadra és igenes légy büszke arra aki vagy, arra amiket elértél, hiszen nem minden helyen teremnek ilyen nagyszerű emberek mint te! :)

2011. jún. 7. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
20:35 vagyok az kimaradt hogy 19 / férfi, és hogy bocsi amiatt hogy hosszúra sikeredett :)
2011. jún. 7. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
utolsó válaszoló:köszönöm szépen,ez jól esett :D :) gyenge jeles tanulóra azt értettem,hogy csak 3,80 lett az átlagom :( csak én hivom gyenge jelesnek :P
2011. jún. 7. 20:47
 15/16 anonim ***** válasza:

Hívhatod is annak! :D A jeles magatartás példamutató értékű mások számára. A 3,8-as átlag példát mutathat másoknak hogy így kéne teljesíteniük ha te képes vagy rá, akkor másoknak is illene ennyit felmutatni! Attól meg ne félj hogy nem vesznek fel oda ahova jelentkeztél, amikor én jelentkeztem tovább tanulni, mindenki azt mondta hogy komoly suliba megyek nehéz bekerülni (olyan gimibe mentem ahol felkészítenek rendészeti pályára) erre fel a végén kiderült hogy olyat is felvettek akinek 2,2-es átlaga volt. Erről ennyit :D

Na minden jót és szépet kívánok neked, mert megérdemled.

És soha ne feledd! Járj emelt fővel büszkén mert megérdemled!;)

Szia!

(20:35-ös vagyok)

2011. jún. 7. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

170 centi 65 kiló duci? ennyi centi vagyok,és 65 kilóra szeretnék hizni (50-ről indultam,már 60-ra sikerült)


csak te látod magad kövérnek

2011. jún. 7. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!