Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Túlzott anyai szeretet vagy...

Túlzott anyai szeretet vagy mi ez?

Figyelt kérdés
Együtt élek anyával, szüleim elváltak elég régen. Nem tudom másként leírni, de szinte már össze vagyunk nőve. Mindehova együtt megyünk, ha netán nagy ritkán találkozni szeretnék a barátaimmal, mintha féltékeny lenne, fejemhez vágja hogy itthon hagyom egyedül, vagy azt mondja jön ő is. Ha megismerkedem valakivel, kiakad, hogy csak "azon" jár az eszem, meg hogy biztos én hajtottam rá a férfira és csak lejáratom magam. Nem vagyok már kislány sőt, közel vagyok a 30-hoz, de még mindig majdnemhogy engedélyt kell kérnem ha el akarok menni itthonról. Dolgozom, közös kasszán vagyunk, de úgy hogy ő kezeli pénzt, ha boltba kell menni raki ki valamennyit, nálam sosincs semmi, max egy kis apró. Ha ruhát akarok venni, együtt megyünk, nem úgy van hogy kinézek valamit, fogom és megveszem. Annyira "belémnevelete", hogy minden gondolatomban ő legyen az első, hogy már szólni sem merek. Ha a barátok elhívnak valahova, az az első gondolatom, hogy mondjam el anyának, nem az hogy de jót fogunk bulizni, emiatt teljesen gátlásos lettem. Már arra gondolok, hogy kiugrok az abalakon, mert ez így nem élet.
2011. jún. 9. 10:45
1 2 3 4
 21/31 anonim válasza:
NYilván nem egyszerű. Neked is és neki is el kellene döntenie, hogy 2 különböző ember vagytok, saját önálló egyéniség, akárhogy is akarjátok, nem lehet egyet gyúrni belőletek. Beszélj anyukáddal, mert úgy tűnik, mind a kettőtöknek ez egy kényszermegoldás. Ha azt akarja, hogy a későbbiekben ne legyen unokája, akit esetleg el tudna halmozni a sok szeretetével, akkor jó fele jár. Ha nem akar szerelmet, és te sem, jó fele jártok. Ahhoz, hogy az ember valakivel kapcsolatot alakítson, nem lehet ott éljen nappal anyuci. Az, ha elköltözöl, nem azt jelenti, hogy kizárod az életedből őt, csupán helyes mederbe tereled azt. És ha családod lesz, férjed, gyereked, anyukád is majd megnyugszik, hisz ott lesz az unoka, akivel sokat foglalkozhat. Keressen barátokat ő is és te is, hisz ez a normális. Attól még megbeszélhetitek a napi dolgokat, csak meg kellene értenetek, hogy ez nem normális, itt változtatni kell,és ez jó változás lesz, nem rossz. Vagy ha pénzügyileg még nem is éri meg, akkor meg keressetek partnert magatoknak először, aztán máris könnyebb a szétválás, hisz mindkettőtök kap a másik helyett talán egy olyat, akivel családot alapíthat. A pénzt meg ne add le, hülye ne legyél. Rezsire,igen,albérletre igen, de mindig hagyj magadnak, akkor miből valósítod meg az álmaidat elképzeléseidet? Nem lehet egy álmotok nem??
2011. jún. 9. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:

"Mondjátok itt neki, hogy lépjen le. de nem olyan egyszerű ám az. Otthagyni az egyetlen embert aki a közvetlen családodból még megmaradt neked, ráadásul úgy, hogyha te lelépsz akkor ő totál egyedül marad, mert se családja, se barátai semmi. Tudom, mert nálunk is ez van."


De b*sszus ember, így a végén nemcsak az anyja lesz egyedül, család, barátok nélkül, hanem ő maga is! Ez így egyszerűen nem normális. Mások is leírták: milyen anya az ilyen??? Aki arra tartja a gyereket hogy neki társasága legyen, érzelmileg zsarolja, manipulálja, rátelepszik, irányítja? Azt ne mondd hogy ez így rendben van. Az ilyen anya nem anya, hanem egy BETEG ember!!!

2011. jún. 9. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:

Mutasd ki anyukádnak, hogy szereted és mindig számíthat rád, de ettől függetlenül éld a saját önálló életed is.Ezt senki más nem tudja megtenni helyetted.Ne hagyd magad zsarolni!Bele kell kezdeni és kész, biztos lesznek eleinte nehézségek, de előbb-utóbb be kell látnia, hogy már nem vagy csecsemő.

Más választás nincs.Ha nem lépsz, így fogod leélni az életed.Még talán nem késtél le mindenről teljesen...

2011. jún. 9. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim válasza:

Én is egyedül maradtam a családban az anyukámmal, apu halála után, és valahogy nálunk is kialakult ez a szitu, hogy én lettem a barátnője, és én is kikértem mindig a véleméynét minden döntésem előtt, ugyan középsuli óta nem laktunk együtt, de minden nap telefonáltun a hétvégét otthon töltöttem stb. Ez nekem nagyon kényelmes volt egy darabig, de így 25 után már nem volt olyan vicces, hogy se barátnőim se barátom csak anyám.

Külső segítséggel (családállítás) sikerült valamellyest lecsökkenteni a kapcsot, (persze mindig ott lesz ha szükségem lesz rá), de meg kellett tanulnom a saját életemet élni, ami nem könnyű. Ezek után lassan kezd kilakulni a baráti köröm, és jó érzés, ha valmit én egyedül, anyám segítsége nélkül érek el.

Úgyhogy hajrá neked is lépned kell!

2011. jún. 9. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
Az nem baj, ha valakinek az anyukája egyben barátnő is és sok mindenben együtt vannak, sok időt töltenek együtt.Az nagyon jó, csak legyen meg a saját életük is.
2011. jún. 9. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:

ma 11:26

Nem mondtam, hogy ez normális dolog. A saját példámon is látom, hogy gáz, bár nálunk azért nincs ennyire elfajulva a dolog. De baromi nehéz kilépni belőle. A tudat, hogy csak te vagy neki és otthagyd, még akkor is ha tudod, hogy így soha nem lesz normális életed. Akkor is nagyon nehéz. Szerintem a kérdező is felfogja, hogy ez így nem lesz jó, de attól még nagyon nehéz hátatfordítani valakinek akinek csak te vagy, bármennyire is elveszi az életedet.

2011. jún. 9. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:

Én is így jártam, v legalábbis nagyon hasonlóan, azzal az eltéréssel, h én laktam albérletben, férjhez mentem, gyereket szültem, de ezeket már itthon, anyunál. Tehát visszaköltöztem, és ideköltözött a férjem, ide született a fiam.

Ez nagyon kényelmes dolog ám, csak édesanyám meghalt.

Én pedig itt maradtam a fájdalommal, és azzal a tudattal, h még tojásleveset sem tudok főzni.

Míg albérletben voltam, anyu mindig csomagolt egy heti kaját, hétvégén kimosta a cuccaimat, soroljam még?

Kicsi túlzással, még a mosógépet sem tudtam bekapcsolni, mikor hirtelen itt hagyott anyu.


Ennek lassan két éve, ma már nem csúszok el számlákkal, majdnem mindennap van meleg étel, de csak az tudja, h ez milyen keserves volt, aki már átélt ilyet.

Mi anyuval tényleg egymás életét éltük, össze voltunk nőve, nem volt elég a fájdalom, h anyu nincs többé, jöttek a hétköznapi gondok, sokszor gondoltam azt, h vége, feladom. De ott volt a férjem és a fiam.


Csak azt tudom tanácsolni, h szépen lassan szakadj le anyukádról, semmiképp se hirtelen, kis lépésekkel csak.

Ne kéredzkedj el sehova, én tudom pontosan, h mit érzel, egy-egy buli alatt azon törtem a fejem, h szegény anyu, egyedül van otthon...


Nagyon nehéz dolgok ezek, de muszáj lesz, mert mint látod a példámból, előbb-utóbb muszáj elszakadni, és így sokkal rosszabb...

2011. jún. 10. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:

Utolsó!

írtam hogy az én anyám se egyszerű eset, mert pld az én anyám mindent túlparáz, és ha rajta múlana, akkor kinézem belőle elviselné ha mindig itt lennék neki, mert nem tudja elviselni hogy felnőttem már. És előszeretettel zsarol érzelmileg stb


De pld nálam nem jelenti azt hogy nem vagyok önálló. Tudok főzni, 12 évessen csináltam az első paprikáskrumplimat:) ugyh van gyakorlatom azóta, a házimunkában is kiveszem a részem, pld van 1 nagy kertünk, amit bizony gondozni kell forgatni,kapálni locsolni, és elég nehéz.

Mósógép se jelent gondot:D


Csodálkozok rajtad. Ez azért túltesz a képzeletemen. Mondjuk szerintem ebbe te is hibás voltál mert ha férjhez mentél egyszer, akkor nem te voltál az asszony a családba hanem az anyukád. Szerintem ezt a józan ész diktálja hogy összepakolok, vagy ha éhes vagyok főzök, és ha jön a számla akkor befizetem, és nem várok anyámra hogy majd megcsinálja helyettem. Jééézusom

2011. jún. 10. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 A kérdező kommentje:
Mindent én csinálok, a bevásárlástól, a takarításig, főzésig mindent, mindent, mindent. Ha én itthon vagyok szabin az a programom, hogy takarítok, főzök. Ha ő itthon van, játszik a telefonján...stb. Ja és én 3 műszakban dolgozom és emelett csinálok mindent, de mondjuk szeretem is a házimunkát.
2011. jún. 11. 11:03
 30/31 anonim ***** válasza:

Félreértettetek.

Én mindent meg tudtam csinálni, de csak úgy, ha anyu mellettem volt.

Értsd, ő megmondta, h tojásleves legyen, és elmondta, h h kell csinálnom. Ha nem megfelelő lábosban készítettem, ment a kiabálás, h nem hiszem el, h még mindig nem tudod, h melyikben szoktuk csinálni.


A csekkeket anyu összekészítette, persze elvittem a postára, aztán odaadtam anyunak a befizetést igazoló szelvényt.


Dolgoztam én is három műszakban, ápoltuk a nagyszüleimet, pelenkáztuk, etettük őket, hosszú éveken keresztül, közben lediplomáztam, stb, tehát nem ölbe tett kézzel ültem. Csak egészen más, ha mindezeket egyedül kell csinálnod, nekem a férjem keresztbe szalmát nem tesz, értsd úgy, h még maga után sem viszi ki a tányért.


Én nem tanultam meg anyutól, h minek mi a menete, mert anyu mindent kézben tartott, nem állt össze a dolog, egészében nem is láttam, h mi az élet.

2011. jún. 11. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!