Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen apa az ilyen?

Milyen apa az ilyen?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

18 éves vagyok, fiú.

Apámról szeretnék írni, hogy láthassam, nektek mi a véleményetek róla!

Szóval, apám egy igen érdekes ember. Ha valakit szeret, azt nagyon szereti, ha valakit utál, azt nagyon utálja.

Nekem, és édesanyámnak mindent megad, amire szükségünk van: ha kell egy új ruha, vagy bármi, aminek nagyon örülnénk, azt apám megveszi nekünk. Minden évben elvisz minket nyaralni, ahová mi akarjuk. Neki mi vagyunk az elsők, mi vagyunk a mindene.

Ám van egy másik arca is sajnos... és ez miatt írok most ide. Ugyanis nem csak szeretni tud minket, de gyűlölni is, és ilyenkor borzasztóan tud szidni minket, majd pedig hosszú napokig hozzánk se szól, megsértődik.

Ha mondunk neki valamit, és utána még egyszer el kell neki magyarázni, mert nem értette, és felemeljük a hangunkat, el kezd "k**** anyázni", meg "h*lye f***szo*ózni! Ilyenkor nem lehet mellette meglenni.

Ha valami nem úgy van, ahogy ő szeretné, egyből leh"lyéz minket!

Természetesen visszaszólunk, én és édesanyám, a magunk módján. Édesanyám türelmesebb mint én, akkor is, ha az ebéd a földön landol, én sajnos ezek után még jobban felemelem a hangom és üvöltözni kezdek, meg csapkodni, és káromkodni, amire apám méginkább szidalmaz... ilyenkor elvonulok a szobámba.

Sajnos túl sokat számítógépezek, amiért szintén kapok egy adaggal, erre én újra felemelem a hangomat, és ugyanott tartunk...

Érettségi előtt állok, szóval minden nap tanulnom kell. Tudom, kevés az az idő, amit erre fordítok, de március elején kezdtem készülni, pont azért, hogy ne az utolsó egy hónapba kelljen órákig görnyednem a papírok fölött. Ez sem tetszik neki, hogy napi 3/4 órát tanulok, és ismét leh*lyéz, meg leb*táz, hogy "majd később megbánod hogy most nem tanultál...".

Alsó osztályban sem volt jobb a helyzet: a négyes érdemjegyért húzta a száját, ezért sokszor sírtam az iskolában, ha nem jeles lett egy dolgozatom.

De estig sorolhatnám, hogy milyen dolgokért képes engem és édesanyámat leg*cizni, meg megfenyegetni, hogy "ököllel belevágok a pofádba, úgy, hogy megdöglesz"...

Persze sosem tenné meg, de akkor is! Milyen dolog az ilyen?

Nem egyszer ébredtem fel álmomból úgy, hogy majdnem széttéptem a lepedőt, mert ezek a dolgok előjöttek az álomban is!

Régebben szószátyár, vidám, őszinte, segítőkész, barátságos, visszahúzódó, jó tanuló voltam. Mostanra teljesen elfajzottam, keveset beszélek, csak akkor, ha tényleg muszáj, nagyon sokat káromkodom itthon, sokat számítógépezek, és sajnos az átlagom is romlott :(

Jelenleg is külön szobában vagyunk, én meg apám. Ő lent olvas, meg van sértődve és nem szól hozzám...


Kérlek írjatok, milyen gondolatok futnak végig az agyatokon, mit tanácsolnátok, mire gondoltok az olvasottak alapján!


2011. jún. 9. 11:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
48%
Ebböl az jött le nekem, hogy te UGYANOLYAN vagy, mint apád, nem vethetsz semmit a szemére.
2011. jún. 9. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Darcy01 ***** válasza:

Nekem az jutott először eszembe, hogy apukád kontroll-mániás, tehát nem tudja elviselni, ha nem úgy alakulnak a dolgok, ahogy ő azt szerette volna. Milyen a munkája? Nagy rajta a felelősség? Lehet, hogy ez okozza azt, hogy otthon sem képes kilépni a vezető-szerepből.

Talán próbáljatok meg vele beszélni a jobb pillanataiban, hátha ez segítene, és akkor megértené, hogy nagyon rosszul esik nektek, amikor ordibál, meg káromkodik.

2011. jún. 9. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:

Először is sajnálom,hogy egy gyereknek ilyen légkörben kell felnőnie,élnie.

Megpróbáltátok már megbeszélni ezt vele-mondjuk amikor nyugodtan,normálisan viselkedik?

Mindig ilyen volt vagy csak mostanában? Nem éri túl sok stressz? Mondjuk az sem lenne mentség a viselkedésére! :(

2011. jún. 9. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:

első válaszolónak üzenném, h. TE pedig egy nagy BAROM vagy!

A kérdezőnek pedig azt, h. az ilyet csak az érti meg, aki hasonló körülmények köül jön, hasonló szülő(k) mellől.

Én már 25 éves v.ok és az apámmal való helyzetet csak a költözés oldotta meg.

Ez nem egy jó tanács, de sajnos aki ilyen nem tud megváltozni, de kívánom neked, h. rendeződjön a kapcsolatotok.

2011. jún. 9. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Nekem ebből az jön le, hogy amíg minden úgy van, ahogy apád akarja, minden szép és jó. A gond akkor kezdődik, ha valami nem úgy van. Ezen sajnos már nem tudtok változtatni komolyabb következmények nélkül. Én se voltam soha elég jó apámnak (hiába voltam mindig jeles, kitűnő alatt semmi sem felelt meg neki, de mivel ismertem a hibáit, és tisztelni sem tudtam az alkoholizmusa miatt, mertem az orra alá dörgölni, hogy: b+, majd ha te jobban csinálod, utána pofázz nekem! Én gyűlöltem őt, ezért nem érdekelt, a megsértődött), és hasonló gondok voltak (mindent ezerszer el kellett mondani neki, hogy felfogja, és hiába csinált meg mindent, annyiszor az ember orra alá dörgölte, hogy a vége az lett, hogy külön költöztem, öneltartó lettem 19 évesen egyetem mellett, és olyan ritkán beszélek vele, amennyire csak lehet, csak anyám miatt megyek néha haza).

Abból, hogy többet kellene tanulnod, igaza van. Meg tudom érteni, hogy ilyen légkörben ez nehéz, elmehetnél könyvtárba, vagy valami nyugodtabb helyre, vagy leülhetnél, és beszélhetnél vele, hogy neked ez így nem jó, és, hogy legalább érettségiig próbálja visszafogni magát, hogy nyugodtan tanulhass. Tényleg a te érdeked, hogy jól tanulj, nem az övé!

2011. jún. 9. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

állj áljj áljj!!!

kedves kérdező,te miért beszélsz ilyen csunyán apáddal??

nem probáltál még tisztelettel lenni felé? lehet ő is megváltozna

2011. jún. 9. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Kedves második hozzászóló:

Apám nyomdász, próbáltam már vele beszélni, amikor nyugodt, de mindig azzal jön, hogy kiabálok... persze hogy kiabálok, ha szidnak.


Kedves harmadik hozzászóló:

Az utóbbi 10 évben lett ilyen, előtte egy rossz szó nem lehetett rá. Stressz éri, nem kevésszer, de ez tényleg nem mentség!


Kedves ötödik hozzászóló:

Én tisztelem, amikor normális. Sőt, olykor példaképem, mert nyugodt pillanataiban jön-megy, intézkedik, jól kommunikál. Idegenek előtt persze visszafogja magát :-)


Kedves utolsó hozzászóló:

Nem én beszélek vele csúnyán, hanem ő velünk. Én csak kiabálok, még egy "hülye" szó se hagyja el a számat, csak káromkodok és szitkozódok... de nem őt szidom.

2011. jún. 9. 12:43
 8/12 anonim válasza:
Igen, sajnos vannak ilyen degradált állatok! Ha valami nem úgy van, ahogyan ő szeretné egyből terror! Anyukád, hogy tűri ezt? Nem készült még ki? De rossz lesz neki, ha már te sem leszel otthon! Ki fogja megvédeni? Nem kellene vele beszélned és kész! Ne méltasd semmire(ezt idézőjelben)! Ha ő otthon van, menj a szobádba és netezz vagy tanulj vagy mindkettő és próbáld meg mindenképp kerülni a társaságát! Anyukáddal viszont beszélgess sokat, szüksége van rá, biztos!Lesz majd barátnőd és remélhetőleg jó családból való és majd szeretni fogsz inkább ott lenni, mint otthon! Tedd apukát takarékra! Csináld meg, amit mond, hisz már felnőtt vagy és ne keveredj vele konfliktusba! próbáld magad türtőztetni és hagyd ott a francba, mikor ordít! Remélem nem bántalmaz titeket?!
2011. jún. 9. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Darcy01 ***** válasza:
Egy tipp: próbáljátok meg anyukáddal kamerával felvenni, amikor őrülten viselkedik apukád. A normális pillanataiban pedig mutassátok meg neki, hogy így szembesítsétek önmagával. Lehet, hogy el sem jut a tudatáig, hogy hogyan viselkedik.
2011. jún. 9. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó előtti válaszoló!

Ne, soha nem bántalmaz minket szerencsére.


Kedves Dorcy!

Erre már mi is gondoltunk, csak valahogy mindig kimegy a fejünkből ezekben a pillanatokban :S

2011. jún. 10. 10:40
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!