Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Már nem bírok a családommal...

Már nem bírok a családommal együtt élni. Hogy tudok kimenni külföldre?

Figyelt kérdés
21 éves vagyok, és az egyetemem még hátra van, most fogok kezdeni szeptemberben. De már most megfojt az otthoni környezet. Mindenki ordít mindenkivel, mindenki ingerült, mindenhol csak a pénz. Már nagyon unom ezt, igazából ez meg is látszik rajtam, az idegrendszerem eléggé kikészült. Itt senki sem mondhatja el a saját véleményét, gondolatait, mert a másik azonnal közbevág, és túlbeszéli. De ezekről még tudnék oldalakat írni, de felesleges. Úgy döntöttem, lehet mégsem kéne elvégeznem az egyetemet, hanem kimenni külföldre "szerencsét próbálni". Persze ezt csak akkor, ha lehetséges. Igazából nem tudom hogy megy, most gondolkoztam el ezen először. Mit kéne tennem? Ki tudok menni pénz, és szakma nélkül? Vagy ez egy bukott ötlet, és inkább végezzem el az egyetemet? Az egyetem mindenképpen sikerülne, azt tudom, és szeretném is, de még annyi időt itthon tölteni...nem fog változni semmi.
2011. jún. 10. 16:08
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

6 éve élek külföldön,így tapasztalatbó beszélek:

- csak úgy menjél külföldre,ha min.középfokon beszéled az adott ország nyelvét.

- pénz nélkül el ne indulj,mert tuti bebukod(anno 6 éve 1500 euroval indultunk neki,mire az első fizu megjött 10 eurónk volt,pedig akkor könnyen lehetett munkát találni).

- és legyen egy szakmád,legyen olyan végzettséged amire külföldön szükség van. (pl.egy jó szakmunkás mindíg talál munkát,de egy PR Manager nem,vagy nagyon nehezen).

Szerintem végezd el az egyetemet,mert egy gimnáziumi érettségivel külföldön sem mész semmire...Au-pairnek lenni,pedig ne hidjétek,hogy egy álom.

2011. jún. 10. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

"Főleg, hogy nincs is kevés pénzünk, de mégis úgy élünk, mintha kevés lenne, mert féltik, tartalékolják. Ezt akárhogy nézem, nincs értelme, bár lehet ezt is rá lehet fogni arra, hogy tapasztalatlan vagyok."


Igen, pontosan az ilyenben bukik ki, hogy mennyire tapasztalatlan vagy! az emberek többségének nincs megtakarítása, a szüleidnek sem a szél hordta össze! Szüleimnek is van megtakarításuk, 1-2 millió, nem tudom pontosan. Ennek ellenére 16(!) éves kocsink van, és apám ugyanannyi pénzből kihozza a háztartást, mint mikor pl. anyám nem dolgozott, és apám volt az egyedüli kenyérkereső. Anyám fizetése most is megy a gyűjtésbe. Hogy mire jó az, hogy örökké spórolnak? Mondjuk arra, hogy mikor valami tönkremegy, vegyük példának a kazánt, ami úgy 300-400 ezer forint, akkor ne azon kelljen agyalniuk, hogy melyik bankhoz menjenek hitelért és mi lesz, ha nem kapnak... Bármi jöhet, ők nem fognak ebek harmincadjára jutni.

A mai világban állati mázli, ha van megtakarítás, pedig a nagyon kevésből is félre lehet tenni, csak sokan nem tudják a módját. Nekem egy fillért nem kell hazaadnom a fizetésemből, apám azt mondta: inkább tegyem félre, hogy legyen miből elindulnom az életbe. Szerinted elvertem minden vacakra akkor naiv 20 éves fejjel, mert végre volt pénzem? Nem! Bemehetnék havi szinten a ruhaboltba elverni 50 ezer forintot és még maradna, pedig nem keresem agyon magam, és ezért 12 órában dolgozom egy gyárban.

Össze készülök költözni a párommal, hamarosan a saját lábamra állok, de tudom, hogy menni fog, mert a szüleim takarékos mintája van előttem.

2011. jún. 10. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
Hát, hidd el, nekünk nem 1-2 millió van tartaléknak, és nem ritka alkalom, amikor üres a hűtő, ruhákra elverni, meg szórakozásra elkölteni egyáltalán nem szoktam/szoktuk. Nem is tudom mikor vettem utoljára ruhát. Tegnap akartam venni egy pólót, csak jövőhét végén kapom meg a fizetésemet (voltam most dolgozni), és kérni akartam 2 ezer forintot kölcsön, hogy majd megadom, és húzták a szájukat. Ez nem normális szerintem egyáltalán, ez már túlzás, akárhány szempontból nézem. Mindig is ez volt, így már hányingerem van ha kérni kell valakitől valamit.
2011. jún. 10. 17:19
 14/21 anonim ***** válasza:

Hát valamit nagyon rosszul csinálsz látod, ha hó végére nem marad a pénzedből. És jó, hogy nem adtak, mert tanuld meg, hogy annyi van, abból élj.

Ha nagyon nem tetszik a szitu, akár városon, országon belül is mehetsz albérletbe pl. Tudod, nem kényszer a toraevés. :D

Külföld azért elég nagy lépés, és a külföldieket nem látják szívesen, maximum az aljamunkára, meg a kevésbé szívesen vállalt szakmunkásokat, jó nyelvtudással. De kell tőke. Valahol lakni kell a kezdetekkor is, kaució, lakbér, ugye nem tuti, hogy munkát is találsz azonnal. Meg még kiderülhet, hogy túl önállótlan vagy ahhoz, hogy a nagy ismeretlenben elboldogulj. Előbb lakj valami olyan helyen egyedül, ahonnan könnyen hazamehetsz, ha mégse menne a dolog olyan jól, ahogy tervezrted.

2011. jún. 10. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
16.24-es vagyok. Történetesen Skóciában élek és óvva intelek, h ide ne gyere. Én csak a párom miatt élek itt. A munkalehetőségek, közlekedés, tanulási lehetőség és az emberek is jobbak lent Angliában. Itt csak a lakbérárak jobbak. Angliában is van ingyen nyelvtanfolyam, ami sokkal jobb mint itt. Én éltem ott is és tapasztalatból tudom.
2011. jún. 10. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező! Elmesélek neked valamit. Én 18 éves koromig otthon laktam, meglehetősen jól nevelt gyerek voltam. Nem kényeztettek el, pedig apám nagyon jól keres(ett), mindig spóroltunk. Ha egy kis édességet is kértem, nem kaptam annál többet, mint amennyit mondjuk megbeszéltünk anyával a hét elején. Tegyük fel, vett 3 nyalókát, azt mondta, osszam be a hétre. Hiába kértem, nem adtak, pedig mennyibe is kerül? 70-80Ft most? Na szóval érted. Ruhát akkor kaptam, amikor kinőtten/kihíztam/elkopott. Engem is idegesített, hogy "ha van pénzünk, miért nem költjük". De képzeld, az, hogy én megtanultam beosztani akár az édességet, zsebpénzem, bármit (mert nyugi, mindenem megvolt, ami annyi idősen kellett :D), úgy tudtak közben anyáék spórolni. 18 évesen felvettek az egyetemre, és mit ad isten, azt mondták, ne menjek albiba/koliba, vettek nekem egy lakást. Azt mondták, tartsam fel,ahogy tudom. Albérlőkkel, suli mellett munka, akármi. És igen, elkényeztetettnek hangzik, hogy alám toltak egy lakást, de ugye, hogy jobb egy lakás, mint kiskorodban egy utazás/ruha/mindenféle? Mert ők tudták, hogy nekem az nagyobb érték lesz. És mivel mindig mutatták, mennyi értéke van a pénznek, mióta otthonról elköltöztem, egy fillért nem kaptam, magam tartom fent. És be tudom osztani a pénzt. Mert megtanítottak rá. Ezt ne vedd sértésnek, csak elmondtam az én példámat, nekik bevált. A lányuknak adtak biztos pontot a feneke alá, ráadásul megtanították értékelni, fenntartani azt. 22/L
2011. jún. 10. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

19:44:

Nagyon jó a példád! És irigyellek, de nem olyan magyarosan, szóval rosszindulatból. ;) És ez mekkora segítség egy szülőtől! Nem azt mondom, hogy minden szülő csinálja ezt, de én biztos meg fogom tenni, ha lehetőségem lesz rá, de legalábbis félre teszem a pénzt, hogy legyen könnyebb neki az életben!

2011. jún. 10. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
19:59 Köszönöm, de nagyon sokan azt látják benne, hogy apuci pici lánya vagyok emiatt... sosem kérkednék mások előtt, mert nem én dolgoztam meg érte. Viszont a szüleimnek örökké hálás leszek, hogy ennyire előre gondolkoztak. :) 22/L
2011. jún. 10. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

basszus! pont úgy neveltek, és pont ugyanúgy kaptam lakást mint a 22 éves leányzó :D

nah, látszik hogy vannak még az országban olyanok, akiknek van pénzügyi kultúrájuk :D


a kérdezőnek:

tanulj valami szakmát, legyen biztos nyelvtudásod, és úgy menj ki. persze, lehet krumplit sütni is a mekiben, csak nem túl felemelő érzés.


ha itthon maradsz, akkor albi, meló, diákhitel, ösztöndíj, ami van, azt aknázd ki.

2011. jún. 10. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

"16.24-es vagyok. Történetesen Skóciában élek és óvva intelek, h ide ne gyere. Én csak a párom miatt élek itt. A munkalehetőségek, közlekedés, tanulási lehetőség és az emberek is jobbak lent Angliában. Itt csak a lakbérárak jobbak. Angliában is van ingyen nyelvtanfolyam, ami sokkal jobb mint itt. Én éltem ott is és tapasztalatból tudom."


A baj csak az, hogy angoléknál nem fog egyetemet kifizetni, mert ott ki kell. A skótoknál meg nem. Ha nem nagylábon akar élni, hanem egyetemistaként, akkor meglesz egy egyetemi városban valami melóval. Ugyanez nem működik akkor, ha tandíj is van, meg az árak is magasabbak. Persze nem kell kimenni, de ha olyan nagyon elege van és nem akar élete végéig pultozni akkor nem rossz ötlet.

2011. jún. 10. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!