Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyával nem szoktunk veszekedn...

Anyával nem szoktunk veszekedni, de még sem jó a kapcsolatom vele. Mit tegyek ellene?

Figyelt kérdés

Sokat dolgozik ezért nem nagyon van ideje, de sose kérdezi meg az ilyen csajos dolgokat(pasik,barátok,suli,szőrtelenítés)16 éves vagyok és szerintem ilyenekről kéne beszélgetnünk...Van egy nővérem akivel nagyon jó kapcsolata van még most is..mindent megbeszélnek.velem meg semmit..

Mit tegyek ellene???


2011. jún. 12. 00:06
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Kezd el Te a beszelgetest.
2011. jún. 12. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem is kezdeményezz nyugodtan. :)

Amúgy nővéreddel ilyen csajos dolgokról beszélgetnek? Vagy már inkább másról?

Az én Anyum ugyan kérdezgetett mindig barátokkal kapcsolatban, pasikra is rákérdezett, de az annyira csajos dolgokat, mint a szőrtelenítés, és egyebek, valahogy nem beszéltük ki.


Lehet, ha elkezdesz neki beszélni a sulis dolgaidról, a barátaidról, akkor jobban rá tudok szokni erre, és természetesebb lesz.

Gondolom, milyen nehéz, hogy hogyan kezd, de szerintem ne aggód túl.. mintha csak valamitől jobb kedved lenne, kezdj el neki csicseregni, biztos tetszeni fog neki, hogy fel vagy dobva és pörögve. :) Ha nagyon rákérdez, hogy ez most mi, akkor meg mondd meg neki, hogy Te olyan szívesen beszélsz neki a dolgaidról.. nem hiszem, hogy lenne olyan Anya, aki elutasító lenne. :)

2011. jún. 12. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én is hasonlóan vagyok mint te. Valahogy, nem is tudom, de nem igazán tudok vele csajos dolgokról beszélni. A suliról, barátokról beszéltem neki régebben, amíg gimis voltam. Meghallgatott, volt mikro tudtunk beszélgetni is. De a vége felé már azt vettem észre, hogy csak beszélek és beszélek és nem is figyel, sokszor olyasmikre csodálkozott rá, amikre kristálytisztán emlékeztem, hogy mondtam neki. Aztán ott vannak a női dolgok pl menses meg ilyenek vagy akár a szex. Soha semmilyen kérdéssel nem mertem hozzá fordulni. Pedig biztos válaszolt volna, vagy megpróbált volna segíteni, szal nem hajtott volna el, de valahogy képtelen voltam ilyesmiről beszélni vele. Ilyen lelkizések meg abszolút nem mentek soha. Most is inkáb itt beszélek a dolgaimról, anonim módon, vadidegenek tanácsát kikérve, minthogy vele beszéljem meg a problémáimat, mert rájöttem hogy egyszerűen nem vesz komolyan. Ami nekem súlyos gond ara ő csak legyint, hogy á ugyan csak eltúlzom, meg hogy biztos nem úgy van. Szóval bármennyire fáj, de nem számíthatok rá ilyesmiben, pedig jó lenne, főleg most hogy a barátaim hirtelen felszívódtak...

De szerintem ha nyitsz az anyukád felé, akkor simán rendbe lehet hozni a kapcsolatotokat. Főleg, hogy írtad, hogy a nővéreddel nincs ilyen problémája. Ha annyira nyitott, te is mered, neked kell tudni, akkor akár elébe állhatsz és meg is kérdezheted, hogy miért nem beszéltek ilyen dolgokról, meg hogy ez neked hiányzik. De ezt csak akkor ha tudod hogy ezen nem akad ki, az enyém kiakadna, volt már rá példa hasonló szituban.

Esetleg próbálj több közös programot szervezni vele, közös vásárlás meg ilyenek, talán az is közelebb hozna titeket.

20/L

2011. jún. 12. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Talán mondd el, vagy mutasd meg neki ezt a kérdést!

Meglehet, nem is tudja, hogy szükséged lenne rá...

2011. jún. 12. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!