Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tudok tenni annak érdekébe...

Mit tudok tenni annak érdekében, hogy a fiam jövője jól alakuljon?

Figyelt kérdés

A fiam 20 éves. Sajnos megromlott a viszonyunk, mert a helyzet, amibe került, számomra elfogadhatatlan. A főiskolát, amire tandíjat kellett fizetni, otthagyta, mert nem tetszett neki az az iskola. Jelenleg passzív féléves, de szeptembertől másik iskolába adta be a jelentkezési lapot nappalira.

Még semmilyen szakmája nincs, mert egy sima gimnáziumban érettségizett. Nem igazán találja a helyét az életben, munkát se nagyon keres. Néha vállalt diákmunkát, amire én ösztönöztem, de ez se vált be, leginkább csak lazulni, szórakozni szeret. Időközben az aktuális barátnő úgy döntött, beköltözik hozzánk. Ezt én nem engedtem meg, mert a fiam hiába nagykorú, sajnos még totál önállótlan. Megkértem a lányt, hogy "ne lakjon nálunk", hiszen a fiam még saját magát se képes eltartani, nincs szükség rá, hogy még egy eltartott legyen itthon. Ekkor borult ki a bili, a fiam úgy döntött barátnőstől átköltözik az apjához, aki elég jómódú ahhoz, hogy vállalta mindkettőt eltartja. Én ezt minden szempontból károsnak tartom. Szerintem egy szülő feladata az, hogy életre, önállóságra nevelje a gyerekét és nem az, hogy barátnőstől eltartsa. Most ott tartunk, hogy senki nem beszél senkivel, teljesen elmérgesedett a helyzet. Én továbbra sem fogadom el, hogy ebben a helyzetben "élettársat" kell befogadni, sokkal inkább azt kellene erősíteni, hogy a fiunk a saját lábra álljon, szakmát tanuljon és tartsa el magát. Fáj, hogy ide jutottunk és nem működik sem az apával, sem a fiúval a kommunikáció a vélemény különbség miatt. Tanácstalan vagyok.


2009. márc. 21. 11:20
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
55%
És mi lesz, ha nem lesz már apuci pénztárcája? 24 éves vagyok, és dolgozom suli mellett, ja, és nő vagyok. Az a baj, hogy szerintem a te fiadat apuci nagyon elkényeztette. Nálunk is öcsike a kedvence a szüleimnek, ő mindent megkap, nekem saját erőmből kell, de úgy vagyok vele, hogy ne is kapjak tőlük semmit, mert ne vágják aztán a fejemhez, hogy mit költöttek rám. Nem sokat tudsz már tenni, az élettől kell egy nagy pofont kapnia a fiadnak, hogy észhez térjen.
2009. márc. 21. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
67%

szia

masik szemszögből írom a dolgokat, nem tudom tetszeni fog e.

18 éves voltam, amikor "összejöttem" a párommal. a családi körülményeim miatt elköltöztem otthonról. A páromnál laktam extra főként egy koleszos szobában, hol volt munkám, hol nem. Nem jártam főiskolára, egyetemre, hiszen akkor nem tudtam volna dolgozni.

A párom nem kapott koleszt, így a párom szüleihez költöztünk (igen, ebben a történetben én vagyok a "barátnő"). Rendesek voltak, ott lakhattam, csinálhattam az egyetemet mellette, aztan a páromnak vettek egy lakást, odaköltöztünk ketten.

Azóta jó magyar szokás szerint hol van munka, hol nincs mindkét félnél, boldogan élünk, mint hal a vízben, a kéthetes kisfiunk a másik szobában alszik éppen :)

Majdnem 11 éve, hogy együttvagyunk, nagyon szerencsésnek érezzük magunkat minden szempontból, jó, lehetnének jobbak a dolgok, de szerintem a magyar átlagot tekintve lelkileg a csúcson vagyunk, anyagilag meg nincs hitelünk, ami nagy szó (igaz, félretett pénzünk sincs).


Nem tudom mi lett volna, ha a férjem szülei annak idején azt mondják, nem lakhatok ott, és nem fogadnak be.


Ez az egyik, amit le szerettem volna Neked írni. A másik a munka, a diákmunkák rosszak, inkább kérdezz körbe, hogy tudsz e neki "rendes" állást. Sajnos legtöbbször ismerős kell, hogy munkát kapjon az ember, és a diákmunka nem megoldás.

2009. márc. 21. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
A pofon már érik, mégis fáj, hogy látnom kell ezt a szánalmas helyzetet. A fiam összes barátja úgy tájékoztatott, elfordultak a fiamtól, a barátságot "szüneteltetik", mert látják, mennyire kártékony ebben a helyzetben egy piócaként ragadó lány, kinek nincs otthona, azért ragaszkodik a jómódú "após jelölthöz".
2009. márc. 21. 11:39
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
11:37 - Eddig oké, de a te kedves párod gondolom nem lógatta a lábát, ahogy a kérdező fia viszont igen. Gondolom, a kérdező se problémázna, ha a fia tevékenykedne, pl. a suli vagy munka ügyében, és nem csak ülne a babérjain a sült galambot várva.
2009. márc. 21. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

Talán nem ártana a kislány szüleivel is felvenni a kapcsolatot, és elbeszélgetni velük, hogy mégis kinek a dolga eltartani a saját gyerekét...

a srácot én meg fájó szívvel ám, de kitenném otthonról. pár hét éhezés után be fogja látni, hogy jobb inkább tisztességesen dolgozni, vagy iskolába járni.

2009. márc. 21. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
39%

Mégcsak 20éves gyerekfejjel gondolkozik.

Nemtudsz mit tenni. neki kell rájönnie h merre hányméter.

Szórakozás meg miegyéb elfogadható annak ellenére h nem dolgozik.

Az apát se nagyon érdekli a sorsa. gondolja magában eltartom őket amíg rájön a fiam h lépnem kellene.

2009. márc. 21. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
68%
Kedves kérdező, a fiad 20 éves. Ha eddig nem lett önálló, az egy kicsit a te hibád is... Egyébként pedig tedd ki, aztán rájön, hogy nem megy egyedül.
2009. márc. 21. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
Nagyon nagyon kevés 20 évest ismerek, aki valóban önálló. A 17 éves, kisebbik fiam sokkal inkább önálló, mint a nagyobb. Neki van életcélja, saját elgondolása a jövőjéről, önálló értékrendje, és képes önállóan ellátni magát. Nem felmentést kérek, csak ötleteket, hogyan lehet egy kissé kisiklott fiatal jó irányba terelni.
2009. márc. 21. 12:11
 9/24 anonim ***** válasza:
6%

Nem írtad mennyi idős a lány,mit csinál,stb.Szerintem hiba volt kitenni,le kellett volna fektetni a szabályokat(rezsi,házimunka,tanulás).20 éves fiunak ne legyen komoly kapcsolata,mert Neked nem tetszik?Sokan gyerekestül laknak a szüleiknél,mert nincs lehetőségük másra.ha meg tényleg baj van a lánnyal nem lett volna jobb"szem elött"?

Estleg tényleg szereti a fiadat és nem kihasználni akarja?

2009. márc. 21. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
92%

Válaszolók, olvassátok már el, mit írt a kérdező!


"A főiskolát, amire tandíjat kellett fizetni, otthagyta, mert nem tetszett neki az az iskola."


"Nem igazán találja a helyét az életben, munkát se nagyon keres. Néha vállalt diákmunkát, amire én ösztönöztem, de ez se vált be, leginkább csak lazulni, szórakozni szeret."


Ezeken felül már csak hab volt a tortán, hogy a barátnő odaköltözött úgy, hogy a 20 éves nagy fiú kiszolgáltatja magát.


Ja, és mindezek tetejébe:

"a fiam úgy döntött barátnőstől átköltözik az apjához, aki elég jómódú ahhoz, hogy vállalta mindkettőt eltartja"


Ti szülőkként hogy állnátok hozzá, ha ti ösztönöznétek sulira, melóra a gyereket, de a másik szülő pedig ellenetek beszél azzal, hogy enged neki mindent, és nem vár el semmit? Hogy lesz így önálló egy 20 éves fiatal felnőtt fiú (nem férfi!!!), ha a szülők nem következetesek, és elbeszélnek egymás mellett? És pluszban még elvárnák, hogy eltarts még egy embert, de se a saját gyereketek se a párja nem segítene be semmivel?

2009. márc. 21. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!