Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A családom vajon mit fog...

A családom vajon mit fog szólni hozzá? Kitagadnának?

Figyelt kérdés

Szisztok!

Abban a helyzetben vagyok, hogy szerelmes vagyok. Egy olyan srácba, akit a családom nem visel el. Már voltunk együtt, szakítottam vele egy évvel ezelőtt, de nem bírtam megszakítani vele a kapcsolatot. Az első szakítás is főleg szüleim miatt volt. Folyton cseszegettek vele. Most, másodjára még nem jelentettem be nekik, hogy ez van, szeretem, és vele akarok lenni. Nincs olyan anyagi háttere a srácnak, nem végzett magas iskolát, de a bensője annál jobb. Lehet nem olyan okos, nincs annyi pénze, de attól még lehet boldog az ember, nem?


Szüleim megfenyegették tesómat, hogy nem támogatják anyagilag, ha egy bizonyos dolgot megcsinál. Na már most, attól félek(továbbtanulás előtt állok), hogy ha összejövök hivatalosan is, tehát szüleimnek bejelentem hogy együtt vagyok vele, akkor megteszik velem is ugyanezt, hogy megfenyegetnek. A továbbtanulás a legfontosabb, megalapozza az életem. Egy senki vagyok, nem dolgoztam még, nem lenne hova mennem ha gáz lenne a helyzet. Szóval ti mit tennétek a helyemben? Kiállnátok amellet akit szerettek, vagy a jövőtöket vennétek inkább figyelembe? Nem szeretném elveszíteni, nagyon szeretem, és ez kölcsönös.


19/L


2011. jún. 12. 12:43
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Ha külön élsz akkor egyszerűen nem jelented be hogy van valakid, ha messzebb vagy a szüleidtől akkor simán menni fog a dolog. Nem kell mindenről tudniuk felnőtt ember vagy azt csinálsz amit akarsz.
2011. jún. 12. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:

Titokban is találkozhattok mondjuk a srácnál (ha az ő szüleit vagy akivel lakik ez nem zavarja).

Ha másik városba mennél továbbtanulni esetleg albérletbe akkor ott találkozhatnátok. Bár nem írtad, h a fiú dolgozik vagy még tanul.

Ha tényleg ez a helyzet, amit leírtál a szüleidről akkor semmiképp nem mondd el nekik. Még biztos ne.

2011. jún. 12. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy a szülők nagyon nagy hatással vannak a gyerekeikre.

Én nekem is volt egy pasim, aki szakított velem a szülei miatt. Nem abból a feszes családból származtam, hanem az én családom sokkal lazább.

Mi egy évig titokban jártunk, hazudozott a szüleinek fűt fát, hogy együtt legyünk. -Soha nem is értettem az ilyen szülőket, akik kikényszerítik a gyerekükből azt, hogy orbitális hazugságokat találjanak ki..

Ha a barátom nem hazudik nekik, akkor mi vagy nem tudtunk volna együtt lenni, vagy minden áldott nap veszekedtek volna vele a szülei és mindent kitaláltak volna, hogy ne találkozzunk (pl. dolgoztatták volna otthon).

Én azt mondom, hogy legyetek együtt titokban. A szülőknek, ha ilyenek akkor nem kell mindenről tudniuk. Ez a te életed, neked kell boldognak lenni, nem őket kell boldoggá tenned.

Tudom, hogy ez így kissé drasztikusan hangzik, de nem lehetsz boldogtalan valaki más miatt.

2011. jún. 12. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem az ilyen "szülőket". Nekem a barátomat nem igazán kedveli a családom, de én mindenkinek megmondtam kerek-perec, hogy nem kell hogy szeressék, mert nem nekik kell. Én szeretem, és nem érdekel hogy ők nem.

De a te helyzeted, egyszerűen nem értem meg hogy a szüleid mért fenyegetik bármiért is a gyerekeiket. Az ilyenek... nem akarok már semmit sem mondani rájuk...

Próbálj meg beszélni a szüleiddel, hogy te vele akarsz lenni, de nem akarsz belőle bajt, ha meg nem lehet velük beszélni, akkor max. titokban legyetek együtt, aztán próbálj meg minnél hamarabb elköltözni.

2011. jún. 12. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
én is azt mondom,hogy ha ilyen szüleid vannak és tőlük függsz,akkor kénytelen vagy hazudni..nem tudom,hogy nekik milyen az értékrendjük és hogy tényleg ezt akarták-e tanítani neked,hogy ha valamit el akarsz érni,akkor hazudnod kell,de szerintem nem...ha ez a tét,hogy nem finanszírozzák a tanulásodat,akkor 2 dolgot tehetsz,vagy elmész dolgozni és addig gyűjtöd a pénzed,amíg nem lesz meg a mindennapi élethez és tanuláshoz elegendő,s ezzel vesztesz pár évet az életedből,vagy nem mondod meg és maradsz anyagi biztonságban,de túl kell élnetek a pároddal néhány húzós évet...ha elég erős a szerelmetek,ki fogtok tartani..
2011. jún. 12. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
19 évesen már nem a szüleid dolga eldönteni kit szerethetsz és kit nem. Felnőtt vagy és neked kell döntened akár hogy is alakul. Egyszerűen ülj le velük beszélni és mond el azt amit ide leírtál. Hogy szereted a fiút és ez a te életed és te is vállalod a felelősséget a tetteidért. Hogy már nem vagy gyerek és ha szeretnek akkor tiszteletben tartsák a döntésedet.
2011. jún. 12. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
Ha a srác teljesen normális, és nincs semmi sötét folt a múltjában, akkor szerintem elég durva, hogy a szüleid ellenzik. De én is csak azt tudom tanácsolni, ne kösd az orrukra. 19 éves vagy már minek kéne elmondani kivel jársz?
2011. jún. 12. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Amíg nem mégy férjhez hozzá, de nappalin továbbtanulsz, a szüleid kötelesek támogatni. Kérdezd meg a fiút, ne a szüleidet-neki mi a véleménye? lehet, fejvesztve menekül, akkor meg nem érdemes rá az időt fecsérelned.
2011. jún. 12. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

Nagyon-NAGYON szépen köszönöm a véleményeket és tanácsokat. Vannak ellentmondások, de mind logikus, és megfontolandó. Igaz, 19 évesen már élnem kellene a saját életem.


Az elköltözés jó ötlet, csak egyetem mellett kicsit cinkes dolgozni, természetesen megoldható.


A nem elmondással annyi a baj, hogy a barátom nem szeretne hazugságban "élni". Ő is amellett érvelt, hogy ha gáz van, elköltözök, vagy megyek hozzájuk(édesanyjával lakik, mondtam nincs valami jó anyagi helyzetük). Ők szívesen látnak, de mégsem akaszkodhatok a családjára!


Még kétes a dolog, mi lesz, mi nem. Szeretnék beköltözni abba a városba ahol tanulni fogok, igaz a szomszéd város, de minden egyszerűbb lenne. HA lenne pénzem... Mindig ez a rohadt pénz. GYŰLÖLÖM!


Tényleg köszönöm a hozzászólásokat, sokat segítettek, hogy átgondoljam a dolgaimat. :) A továbbiakban is szívesen olvasok tanácsokat. ;)

2011. jún. 12. 16:13
 10/21 anonim ***** válasza:
Szerintem is amig tovabb tanulsz tarsd titokban. mikor befejezted a sulit es meg egyutt vagytok hivatalosan bejelented nekik. Nagykoru vagy, te dontesz a sajat eletedrol. Ha szereted ezt a sracot es ez kolcsonos, ne tagadd meg ot sajat magadtol. Lehet h egy eletre bannad. Lehet h talalnal akinek tobb penze van, meg okosabb, meg vegzett egyetemet, de attol meg lehet rohadt a belseje, es csak szenvednel mellette. Nem a penz es az iskola teszi az embert, hanem a belso ertekei.
2011. jún. 12. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!