Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek már? Elegem van. (? )

Mit tegyek már? Elegem van. (? )

Figyelt kérdés

Anyukám másfél évet ivott(alkohol)..Utána 9 hónapig nem,de mostanába,úgy 3-4 hónapja megint rácsapott a hasára,és úgy döntött,hogy megint elkezdi..

Mivel ketten élünk egy házban,ezért ha ő "részeg" akkor én 12 vesen magamra vagyok utalva,háziállatokkal,főzéssel..

Mivel holnap megyek kirándulni,ezért félek,hogy nem fogja kibírni,hogy igyon..

Ma is ivott,márt alszik(este van)de egyedül pl nem tudok elmenni a suliba sok cuccal,ezért állítólak ő bevisz..

Csak félek,hogy nem lesz jó vége.

Én márt végképp nem tudom mit tegyek,mindent próbáltam..

Esetleg pár tanács jól jönne..:'|

köszönöm..!

(az elvonó kilőve,mivel ő azt állítja,h nem iszik :) )


2011. jún. 13. 22:34
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
A leírásodból ítélve értelmes, komoly gondolkodású vagy. Pszichológiából kiindulva próbálok segíteni: milyen volt anyukád gyermekkora (szülők, testvérek, körülmények? Édesapád merre van? Nagyszülők?
2011. jún. 13. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Hát a papám(apukája) felakasztotta magát..elhiszem,hogy ez fáj neki,meg,hogy nehéz rajta túl esni,de ez nagyon régen volt..Meg ő azt képzeli,hogy rossz az élete..Pedig eggyáltalán nem az,sőt..Mindene meg van,van élettársa is meg minden..SZóval én nem nagyon értem..Mert okos nő,és szerintem van annyi esze,hogy 1 halálesetet nem ivásba folytana bele..De nem tudom..:'\
2011. jún. 13. 22:44
 3/25 A kérdező kommentje:
Ja,azt ki hagytam,hogy apukámmal márt 4 éves koromban elváltak..és apukája is akkor halt meg amikor 4 éves volt,szóval annyira nem emlékezhetett rá..elhiszem,hogy így is fáj neki,de minndig arról mesél,hogy őt mennyire szerette a papám..nagyon sokat meslt,de 4 éves korábol,hogyan emlékezne ennyi mindenre?úgy szokta mesélni,mintha min 20 évet lettek volna együtt..
2011. jún. 13. 22:46
 4/25 anonim ***** válasza:
És pszichológushoz sem akar elmenni? Csak úgy! Az élettárs ugye nem támogatja az ivásban? Annak idején minek a hatására hagyta abba?
2011. jún. 13. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:

Mivel azt állítja,hogy nem iszik,ezért nem megy el sehova..

Élettársa se támogatja ebben,csak az az 1 bökkenő,hogy ő egyben a főnöke is..

Szóval kockázatos..

2011. jún. 13. 22:48
 6/25 A kérdező kommentje:
Régen azért kezdte el,mert az 1-ik barátnője "hajtotta" bele..és azért hagyta abba mert összevesztek a barátnőjével..
2011. jún. 13. 22:49
 7/25 A kérdező kommentje:
Ja,és azóta se találkoztak..nincsenek beszélő viszonyban..
2011. jún. 13. 22:49
 8/25 anonim ***** válasza:
Anyukád élettársa nem tudna neked/ nektek segíteni?
2011. jún. 13. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:

beszéld meg az osztályfőnököddel vagy azzal a tanárral,akiben a legjobban megbízol a suliban...csak állj oda elé és mondd neki,hogy négyszemközt szeretnél vele beszélni,ha épp van szabad fél órája...vagy kérdezd meg az osztályfőnöködet,hogy a suliban kinek van gyermekvédelmis/gyámügyes vonzata,mert minden suliban van egy ilyen kijelölt tanár,amiről általában a diákok nem tudnak sajnos,ha csak nincs kifüggesztve valahol...és ha sikerült megtalálni a megfelelő embert,borulj ki,ha kell,merj sírni,öntsd ki a lelkedet és mesélj el mindent...jobban fogod érezni magad és kapsz segítséget...sajnos én is tudom milyen ez,és azt is tudom,hogy nem 12 éveseknek való probléma...

a holnapi napot illetően pedig annyi,hogy ha reggel anyud nincs olyan állapotban,biztos van egy szomszéd néni/bácsi,vagy egy osztálytársad anyukája akit ha reggel megkérsz,hogy legyen kedves elvinni suliba,mert sok a cuccod és anyud nem jól van,akkor biztos megteszi neked...

mindenképp várom a válaszod majd,hogy mire jutottál,nézni fogom a kérdést folyamatosan...

2011. jún. 13. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
Pafff! nem egyszerű, próbálj meg "haverkodni" vele, beszéltesd, hogy milyen volt a napja, mi történt vele, mondd el te is mi történt, kérd ki a véleményét vmi teljesen általános dologról, hogy fontosnak érezze magát! De nem a legszörnyűbb, mert ahogy írtad dolgozik és te is érdekled, ha visz a suliba (elhiszem, hogy nem szeretnéd, hogy ott történjen vmi). Fel a fejjel!
2011. jún. 13. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!