Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Másnak is rosszul esne ez?

Másnak is rosszul esne ez?

Figyelt kérdés
Barátnőm pár hete szült. Létezik, hogy egyáltalán nincs ideje, még egy sms-re sem, vagy egy rövid telefonra, hogy keressen? Én többször kerestem. Nincs mondjuk fél hónapja 2 perce, hogy írjon nekem pár sort? Lézetik ilyen?
2011. jún. 15. 13:38
1 2 3 4 5
 21/48 anonim ***** válasza:
93%

Na ez jó, nálunk fordítva van. Én szültem 2 hónapja de a legjobb barátnőm szinte felém se szagol. Egyszer volt nálunk látogatóba, úgy hogy kb. 3-4 alkalommal már lemondta előtte.

Sms-re nincs idő??? Én mihelyst hazaértem a kórházból és letettem a babát aludni, első dolgom volt elolvasni az emailjeimet és megírni a fórumra ahol beszélgettem a többi kismamával, hogy itthon vagyok. Mindenkinek arra van ideje, amire akarja. Tőlem senki nem várta el az első pár hétben (sőt még most sem), hogy patika tisztaság legyen és főtt kaja...persze igyekeztem azért a házimunkát is ellátni, de a legfontosabb az első időszakban a pihenés, és ebbe az is beletartozik, hogy kicsit beszélgetni telefonon a barátokkal, ismerősökkel. Egy ilyen pici baba még javarészt alszik - mint ahogy az én kislányom is azt teszi immár 1,5 órája, ezalatt az idő alatt én főztem, megebédeltem, beszéltem a húgommal telefonon, mostam és most itt netezek. Azért mondom, hogy persze lehet mindenféle kifogást találni de egy sms bárkinek belefér az idejébe, akár egy olyan szöveggel, hogy majd keres ha ráér. Nem???

2011. jún. 15. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/48 A kérdező kommentje:
14:28 Teljesen egyetértek!
2011. jún. 15. 14:36
 23/48 anonim ***** válasza:
4%
Igénye viszont nincs rád egy gyerek mellett. Majd egyszer szülsz te is, és rájössz!
2011. jún. 15. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/48 anonim ***** válasza:
78%
Én olyan pocsékul voltam a 2. szülés után 2 hétig, hogy ha anyám nincs, kb. éhen haltam volna. Alig bírtam összevakarni magam. De egy SMS belefér volna.
2011. jún. 15. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/48 anonim ***** válasza:
68%
Miből gondolod, hogy nincs másra igénye egy baba mellett? Hogy más is szóljon hozzá, ne csak a babáról szóljon az élete? Attól még az anya is ember, hogy szült egy gyereket!!
2011. jún. 15. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/48 A kérdező kommentje:
Kedves 14:40-es. Már szültem, csak nem mostanában. :) Viszont ha valaki keresett, akkor nem xartam rá hetekig. Pedig nekem is sok dolgom volt a babával.
2011. jún. 15. 14:43
 27/48 anonim ***** válasza:
55%

Nekem lett volna időm írni, anno, csak energiám nem volt. ráadásul úgy leraktam a telefonomat, hogy azt sem tudtam merre van. A kórházi köntösömben volt, teljesen lemerülve. Bekapcsolás után, vagy fél óráig csipogott, smsek és hívásértesítők miatt.

figyelj: hívd fel, gratulálj, kérdezd meg mikor mehetnél, egyáltalán. Ennyi!

2011. jún. 15. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/48 A kérdező kommentje:
Már gratuláltam többször is sms-ben, mert nem mertem rácsörögni. Az sms-ben kértem, hogy jelezzen ha hívhatom. Ha hívhattam volna, akkor kértem volna időpontot, hogy mikor látogathatom meg őket.
2011. jún. 15. 15:18
 29/48 anonim ***** válasza:
44%

Nekem emiatt majdnem tönkrement egy 15 éves barátságom.

Egy hónapos lehetett a fiam, másodszor mentünk át a barátnőmhöz, mikor elkezdett osztani, mint a répát, hogy mennyire megváltoztam, szarok a fejére, miért nincs időm neki sms-t írni...hát én köpni-nyelni nem tudtam. Egy évbe telt, mire ezt fel tudtam dolgozni, mert tök igazságtalannak éreztem a vádaskodását. Hiszen kerestem is, akkor is én voltam nála, amikor elmondott mindennek. Nekem inkább úgy tűnt, mintha nem tudná feldolgozni, hogy van fontosabb is az életemben nála. Őszintén nagyon rosszul esett, én úgy gondolom, hogy "pár héttel a szülés után" nekem tényleg kisebb gondom is nagyobb volt, mint hogy a barátnőmnek írjak sms-t. Volt, hogy délben jutott eszembe, nem voltam még aznap pisilni. Azt gondoltam, hogy ez teljesen érthető és logikus.

A barátnőm ezzel azt érte el, hogy nagyon eltávolodtam tőle, és mikor újra terhes lettem, valósággal rettegtem, hogy el kell neki mondanom.Szerencsére most jól reagált.


Szóval a válaszom: igen, létezik:)

2011. jún. 15. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/48 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem tudom, de nálunk barátoknál nem szokás még a telefonhívásra is engedélyt kérni, csak felhívom. Nem értem, miért kell sms-ben engedélyt kérni a visszahívásra is. Egészen egyszerűen hívd fel. Nekem is írták barátaim, hívjam vissza őket. Akkor nem volt időm, kiment a fejemből és ők pedig felhívtak, beszéltünk. Tedd te is ezt!
2011. jún. 15. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!