Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyós a baj. Mit tehetnék?...

Anyós a baj. Mit tehetnék? Eltilthatom?

Figyelt kérdés

Finoman fogalmazva, meg nagyon szeret az anyósom. Az áskálódási után az érzés kölcsönös lett.

Azzal kezdődött, hogy esküvő előtt kaptam egy lakást a szüleimtől, miután a nagyszüleim meghaltak.

Rögtön fúrni keztdett, mondogatta a férjemnek, hogy csak azért megyek hozzá, hogy eltartassam a fenekem.

Mikor felújítottuk (festés, nyílászárócsere) akkor kijelentette, hogy csak a férjem alhat ott náluk, én maradjak az oldószerszagban. Ekkor már várandós voltam.

Azért is kardoskodott, hogy vetessem el a lányunkat. persze mikor megtudta, már elmúltam 12 hetes. Ezen is hisztizett egy sort.

Ababa megszületése után valami rettenetes lett.

Ő akart lenni a szuper ANYUKA. minden nap jött, volt hogy reggel fél hétkor, mindenbe beleszólt, mindent jobban tudott, ect.

Egy hónapig tűrtük, mert mégis csak a férjem anyja, majd határokat szabtunk.

Havi egy nap, reggel nyolctól délután ötig.

Sok morcoskodás után beletörődött. Viszont képes volt betegen is eljönni.

Miután elmúlt a lányunk két éves, néhány órára megengedtem, hogy elvigye néhány órára magához.

Akkor ismét tiltani akartam, mert a lányom rengeteg káromkodást megtanult, az új élettársának köszönhetően.

Most négy éves a gyerek. Balkezes.

mindíg szidja ,ha a "csúnya" kezét használja, mert azt csak a majmok használják szerinte. Én is és a fia is balkezes.

Illetve a férjem kétkezes, mert anyuka átkényszerítette. Amit jobb kézzel ír, azt nem lehet elolvasni, amit balkézzel az meg gyöngybetűs.

Utolsó mocskolódása szerint, én nem csinálok semmit, csak otthon ülök (két idős nénit is gondozok a házban), meg kitartoatom a fenekem. Mindezt a gyerek szájából hallottam vissza.

Az utosó húzása múlt hétvégén volt. Ekkor már megbeszéltük, hogy vigyázzon a szájára, mert eltiltom.

Ebédre vitte át, 11kor, úgy volt, hogy hatra hozza vissza.

Fél nyolckor elmentem hozzájuk kocsival, gondolván, hogy a lányom már fáradt, nem gyalogoltatom haza.

Kopogtam, csengettem, senki sem válaszolt, csend volt.

Kétszer hívtam, kinyomta. SMSt küldtem, hogy ajánlom, vegye fel, mert különben nem állok jót magamért.

Ekkor felvette, kérdeztem merre vannak.

Nagy hebegve előadta, hogy a gyerek elaludt, mert sokat játszottak. Mondom itt állok az ajtóba, akkor adja ki, kocsival vagyok.

Ekkor kibökte nagy nehezen, hogy nem otthon vannak, hanem vagy ötven kmre, a pasija családjánál.

Címet kértem, először nem akarta megadni, mert majd a nyolcórási busszal hazajönnek.

Ekkor bepipultam és kijelenetettem vagy a címet adja, vagy hívom a rendőrséget.

Egy putrihoz mentek, szó szerint. Mindketten ittasak voltak egy kicsit.

A gyerek az autóban sírta el magát, hogy nem akar idejönni többet, mert az élettárs két unokaöccse bántotta őt, húzták a haját, löködték.

Kérdeztem, miért nem szólt a Nagyinak. Őszólt, de a nagyi azt mondta ne legyen tápos.

Szó szerint dühöngtem neki másnap, a férjemmel együtt, de még a saját állításait is meghazudtolta.

A férjem jelentette ki hogy felejtse el az unokáját.

Ez nagy szó, mert eddig nem nagyon szólt vissza az anyjának, ez az én feladatom volt.

Anyós ma reggel hívott, hogy neki láthatási joga van a gyerekre, és ha nem visszük át hozzá minden hétvégén, akkor elveteti tőlünk. Persze, tudom, hogy elvenni nem fogják.

De tényleg át kéne vinnem, legalább kéthetente hozzá? A hétvégi eset után nem akarom!


2011. jún. 15. 14:45
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
79%

"láthatási jog"??? az nem csak az [elvált] szülőket illeti???? jogászok! van ilyen ?

(Nem adnám 1 másodpercre se oda egy ilyen rosszlelkű embernek a gyereket! ki akarta tépetni a hasadból? ez nem a felejthető kategória:( ... Ne add oda!)

2011. jún. 15. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

Csak tájékoztatásul:A nagyszülőnek láthatási joga van aminek érvényesítéséhez nem kell bírósági végzés,elég a gyámügy is.


Benne vagyok,de rá is kereshettek a családjogi törvényben...


Ha pedig eddig fajulna a dolog,akkor a hivatalban(gyámügy/bíróság) kérhetitek,h csak felügyelettel láthassa.


Szemétség,de ilyen esetben én megtenném a gyerekemért azt is,hogy beballagok a helyi gyámügyre(azért ide,mert a mai helyzetben gondolom nem akartok bírósági illetéket fizetni),és én kérném,h ugyan van ilyen joga a nagyszülőnek,amit eddig önállóan gyakorolhatott is,DE ezek alapján meg akarom vonatni ezt a jogát.

...és igenis szüntessék meg,legyen papír róla.A rendőrök is csak a papírral foglalkoznak majd.Tehát ha rendőrt akarsz hívni legyen ilyen a zsebedben.


Hozzáteszem,ezt ez alapján a verzió alapján írtam le...

Uhh,ez jó magyar lett,bocsi.


Hajrá,bár nekem egyedül anyóssal nincs problémám,cserébe nálam anyu ilyen,nincs is láthatási joga.Sok sikert!

2011. jún. 15. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
85%

Én úgy tudom, láthatási jog akkor van, ha a szülők elválnak. Ekkor a nagyszülő is kérhet láthatást.

Amúgy teljesen igazad van, csodálom,hogy eddig bírtad. Kívánom, hogy a férjedben legyen elég kitartás ahhoz,hogy ne másítsa meg az elhatározását, és most egyszer és mindenkorra el tud szakadni anyukától.

Nekem hétvégén átjött az anyósom "segíteni", elszaladtam a boltba szappanért (5 perc) mire visszaértem, nem voltak sehol az 1 éves fiammal, mert elmentek sétálni. Azt hittem, felrobbanok. Mikor hazaértek, csak hápogott, hogy dehát csak sétálni mentek...én meg dehát csak tudni akarom, hol a gyerekem, tőlem vigye sétálni, de könyörgöm ne szó nélkül... Ezeknek a szipirtyóknak mi nem a gyerek anyja vagyunk, csak valakik, akik megszültük az unokájukat. Közünk a gyerekhez? Semmi...szerintük.

Agyrém, komolyan. De persze a meny a hibás, mert tiltja a gyerektől meg stb. Hogy ennek előzménye van,arra senki sem kíváncsi...

2011. jún. 15. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
68%
utolsó vagyok.Szabad lepontozni :P
2011. jún. 15. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%
Te jó ég! Egy ilyen után én tuti nem engedném a gyereknek a közelébe, még akkor se, ha ott vagyok! El nem veheti/vetetheti, mert nem lenne rá semmi ok. Állj ki magatokért, még mielőtt rosszabb lenne, főleg, hogy a kislányod se nagyon kívánja már a mama társaságát.
2011. jún. 15. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

Az én anyósom is ilyen szipirtyó.

Nálunk úgy van, hogy hozzánk egyáltalán nem jöhet, ha a gyerekek akarnak menni hozzá (már egyre ritkábban), akkor a férjem elviszi őket és ottmarad velük addig.

2011. jún. 15. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
76%

[link]


,,Ha egyik szülő sem támogatja, a gyámhatóság nem fogja erőltetni a dolgot.''


Persze ez régi topic, azt sem tudom, lett-e közben valami változás jogszabályokban, vagy a gyakorlatban. A részleteket érdemes lehet megkérdezni.

2011. jún. 15. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

Pedig van olyan hogy nagyszülői láthatási jog.Sajnos a húgom esetéből tudom.Neki is hasonló gondjai vannak az anyóssal mint neked,csak az ő anyósa nem részeg,pusztán idegbeteg.Ugyanilyen dolgokat műveltek vele,ráadásul a férje is hasonlóképpen viselkedett mint az anyja.Ezért a húgom beadta a válópert,és bizony a válópernél olyanokat követeltek,hogy

-"röghöz való jog" ( régen volt ilyen törvény ami azt jelentette,hogy a jobbágy nem hagyhatta el a birtokot, bizonyos hektáron belül kellett maradnia) Azt akarták elérni,hogy a húgom a kislányával 30km-nél messzebb ne költözhessen.A bíró ebben az esetben kijelentette,hogy ezt a törvényt még 1848-ban törölték,és életében nem élt át olyat,hogy valaki ezt hozza fel.

-nagyszülők láthatási joga

Ezt megítélték,de csak úgy,hogy az édesapa láthatási idejéből átadhat a szülőknek is időt.De hozzátette a bíró,hogy abban az esetben ha a húgom úgy látja,hogy a kislánynak árt a nagyszülő,ha úgy érzi hogy testileg vagy érzelmileg rossz hatással vannak rá,akkor nyugodtan kérhet távolságtartási végzést.

Kedves kérdező.A te anyósod nagyon tudatlan.

A kislányodat nem fogja tudni soha sem elvenni tőled,hiszen jó anya vagy,és nincs semmi oka.Kérhet nagyszülői láthatási jogot.Nyugodtan meg is mondhatod neki,hogy mehet a bíróságra,és kérvényezze.De ez egyrészt neki pénzébe fog kerülni,a másik,hogy ha el is indítaná,te nyugodtan fellebbezhetsz,és elmondhatod,hogy miért nem vagy hajlandó oda adni a lányodat.(csak megsúgom az ittas nagyszülő már eleve rossz pont)

Én a helyedben nem aggódnék.Ha elegem lenne az anyósból akkor be is fejezném vele a kapcsolatot.Ennyi.

2011. jún. 15. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%

Sok jó részlet van-szerintem össze is tudod rakni, néhány kiegészítés: A kapcsolattartás joga (köznyelvben: láthatás) megilleti a nagyszülőt is. Ha nem akarod odaadni, nem adod. Ekkor kérheti a kapcsolattartás szabályozását. Megjegyzem: nagyon ritka eset, hogy egy nagyszülőt ettől megfosszanak, ahhoz borzasztó dolgokat kell, hogy műveljen. Mert a nagyszülőnél a "láthatás" valóban láthatás, beengeded, átadja a csokinyulat, kap egy kávét, és már mehet is haza. Nincsenek olyan többletjogok, mint a szülőnél, hiszen:

- nem köteles eltartani, többnyire nem is teszi, jogai a szülőhöz képest korlátozottak, a gyerek testi, értelmi fejlődéséhez nem köteles, legfeljebb jogosult hozzájárulni. dióhéjban: Dobd ki. Ha van a képén bőr a Gyámhatósghoz fordulni, jelezd a problémát, amit tapasztaltál. Gyámügyes válogatja, mit lép. Valószínűleg nem fosztják meg a kapcsolattartás jogától, hanem kérelmeddel összhangban a jelenlétedhez, lakásodhoz köthetik a jog gyakorlását. A távoltartási végzés nem ez az eset. hanem ha el lenne tiltva, és mégis zaklatná őket.

2011. jún. 15. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem nem az anyóssal van a fő probléma (ő olyan, amilyen) hanem a kedves férjeddel. Szégyen, hogy mindezt végignézte, és nem avatkozott már be az elején.

Ha az én anyám olyat mond, hogy csak én alhatok náluk, a férjem nem, akkor inkább alszom a híd alatt, minthogy odamenjek, ezt biztosra veheted. A szidalmazást sem szabadott volna végighallgatnia.

Itt az ideje szembesülni azzal, hogy az ő hibája is, hogy így elfajultak a dolgot. Neki kell gátat vetnie ennek, egyszer s mindenkorra, és nagyon határozottan.

Ha erre képtelen, sajnos rosszul választottál...

2011. jún. 15. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!