Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan szakítsak vele?

Hogyan szakítsak vele?

Figyelt kérdés

5 éve vagyunk együtt. Anyummal élek, és ő is itt él velünk. Ő nekem az első szerelmem. Már nem érzek túl nagy kötődést iránta, de valahogy nem tudok szakítani. Ha elmegy, úgy érzem meghalok, de ha itt van unom magam, mert nem jó vele. Én már tényleg nem tudom hogy tegyem túl magam rajta. Ha elmegy, engem itt minden rá emlékeztet! Belehalok a fájdalomba! :'(

21/N, 20/F


2011. jún. 15. 18:23
 1/9 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy megszoktad és ahhoz, hogy szakíts vele magadban is le kell ezt zárnod. Ha szakítani akarsz vele inkább mond meg őszintén neki, hogy miért és ne találj ki semmi kifogást.
2011. jún. 15. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Mond meg neki. Ne csapd be. Hidd el, annál rosszabb nincs. Én szakítottam a barátommal egy félrelépés miatt, aztán később mondta, hogy ez volt a célja...mert már megunt engem. Képes volt olyan helyzetet teremteni, hogy én szakítsak vele. Iszonyúan fájt.(és még fáj most is, pedig nem mostanában volt)Ennél mocskosabb dolog nincs egy párkapcsolatban.

Légy hozzá őszinte. Ha nem lesz veled, talán tisztázódnak az érzelmeid iránta.

2011. jún. 15. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 napietus ***** válasza:
dehogy halsz bele...mibe halnál bele, mégis? a napi rutin változásába? mert itt már erről van csak szó. egyébként meg legrövidebb út az egyenes: mondd meg neki, hogy ennyi volt, vége. nem tudom, milyen típus, lehet el fog kezdeni könyörögni, kiskutya szemekkel nézni meg ilyenek. ne dőlj be neki, nem lesz ez már jobb. tarts ki a döntésed mellett. tudom, hogy nehéz, rengetegszer átéltem (bár együtt nem éltem a férjemen kívül senkivel), de ki lehet bírni. 1-2 hét, és túl leszel rajta, arra gondolj. majd meglátod, hogy kinyílik a világ hirtelen...olyan érzés az ilyen rossz kapcsolatból szabadulni, mint amikor az ember lánya a rázós, kátyús mellékutak után végre kiér az autópályára, rágyújt, ötödikbe kapcsol, és fütyülne legszívesebben, ha tudna :)
2011. jún. 15. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
de annyira fáj, már rá gondolni is... nem tudom, jobb lett volna, ha nem lesz ilyen hosszú egy a kapcsolat.
2011. jún. 15. 18:40
 5/9 napietus ***** válasza:
hát a nyafogással nem vagy beljebb, az biztos. ne húzd az időt, kitolsz vele is, magaddal is. az idő visszafele nem fog menni, előre annál inkább.
2011. jún. 15. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy a szakítás a megoldás? Nem csak színt kéne vinni a kapcsolatba, programokat csinálni?

Ha tényleg unod, és már nem szereted, akkor szakíts vele, persze, de azért gondold át ezt a mártírkodás helyett.

2011. jún. 15. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nem tudom... nem hiszem, hogy ezt még helyre lehetne hozni. Számtalanszor megpróbáltuk már...
2011. jún. 15. 19:04
 8/9 anonim ***** válasza:

Csak azért nehéz a szakítás mert az első szerelmed! Én hét évig voltam együtt az elsővel, és ugyanígy tipródtam mint te és utána kb fél évbe telt mire teljesen túlléptem rajta, és kb egy év után már barátként beszélgetni is tudtunk egymással.

Tedd meg ezt a lépést,utána bulizz, szórakozz, kapcsolódj ki barátnőkkel, és bizonyíts magadnak hogy tetszel más pasinak is,de azért ne kezd máris új kapcsolatot.

Sok sikert!

2011. jún. 15. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Az első szerelmemmel én is 5 évig húztam a szakítást. Sehogy nem vitt rá a lélek, hiszen igazából nem volt okom rá, csak nem voltam boldog vele. Többszöri újrakezdés után is mindig ugyanabban a langyos vízben eveztünk.. Végül sikerült megerősítenem az akaratomat, elképzeltem, mi lesz velünk 10 év múlva, 20 év múlva, és csupán depressziót, boldogtalanságot, egymásra mutogatást láttam a jövőben. Szakítás után hiányzott egy darabig, de nem ő, hanem az, hogy nem tudtam mivel kitölteni az időmet. Mikor elkezdtem ismét társasági életet élni, úgy éreztem, újjászülettem!

21 évesen 5 év kapcsolat után szinte törvényszerű, hogy úgy érezd, széthullana a világ enélkül a srác nélkül. Hiszen nem ismersz másféle életet. Hidd el azonban, hogy ez nem így van: előtted az egész élet, a boldogságért meg kell küzdeni, nem pedig belenyugodni egy kényszerhelyzetbe! Valahol vár rád az a férfi, akit keresel! És rá is vár az a lány, akinek ő az igazi.. Adj esélyt mindkettőtöknek a boldog életre!

2011. jún. 15. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!