Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hazudtam. Mit csináljak?...

Hazudtam. Mit csináljak? Kezdek kiborulni.

Figyelt kérdés
Elsőéves egyetemista vagyok vidéken. Nem szeretem sem a szakot ahol vagyok, sem az egyetemet. Mindig is Pesten szerettem volna tanulni, viszont a szüleim nem engedtek. Nagy nehezen meggyőztem őket hogy jövőre újraérettségizzek és jelentkezzek Pestre. Az a probléma, hogy azt hazudtam, hogy van egy barátom aki rendkívül szimpatikus a szüleimnek és mindenben támogat. Ha őt nem találtam volna ki és nem mondtam volna hogy jön velem Pestre nem engednének el. Ha pedig nem megyek el beleőrülök. Most viszont iszonyú bűntudatom van. Lehet hogy mégis le kellene mondanom Pestről? De 5 éve minden vágyam ott tanulni. Viszont így meg nagyon lelkiismeret-furdalásom van, és még több mint egy évig azt kell mondanom hogy együtt vagyunk a barátommal :/
2011. jún. 18. 23:42
1 2 3 4 5 6
 11/51 anonim válasza:
akkor a legjobb megoldás: jöjj össze a csávóval, tényleg:D ha jól kijöttök, és a szüleid is szeretik, mi akadálya? lehet, még boldogok is lennétek, és akkor már nem lenne hazugság... persze nem hiszem, hogy ez esélyes megoldás lenne, különben nem tetted volna fel a kérdést;)
2011. jún. 19. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/51 anonim ***** válasza:
Ne legyen lelkiismeret furdalásod, nincs miért. Semmiképp ne mondj le arról, amire annyira vágysz, mert később biztos, hogy meg fogod bánni. Egy kis füllentést megér az, hogy azt csináld, amit tényleg akarsz.
2011. jún. 19. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/51 A kérdező kommentje:
Nem tettem semmi olyat. Bulizni nem járok, nem dohányzok, nem iszok, nem pasizok. Ő az első "barátom". Szorgalmasan tanulok, van nyelvvizsgám. Anyukám a rossz társaságtól félt. Na meg hogy fel sem vennének. És ha mégis akkor nem lennék képes elvégezni a szakot. Már teljesen lelombozta az önbizalmam és egyszerűen nem tudtam mit kitalálni hogy elengedjen. Apukám nagyon jó fej, ő támogat benne, de hogy is mondjam... anyukám akarata az erősebb itthon. Ja, és hazudozni se szoktam, csak most egyszerűen nem tudtam jobbat kitalálni hogy elmehessek. És nem az anyagiak a gond.
2011. jún. 19. 00:03
 14/51 Darcy01 ***** válasza:

Akkor apukáddal beszélj, hogy próbálja meggyőzni anyukádat. Eddig is rendes gyerek voltál, ezután miért lenne veled gond??

Hát anyukád elég érdekes ember lehet...hogy mondhat olyat, hogy úgysem sikerül elvégezned?? Ez nagyon rosszul esne nekem is. Rossz társaság meg mindenhol van, nem hinném, hogy az elmondottak alapján te rossz társaságba keverednél. Ez nem a várostól függ.

Drukkolok, hogy sikerüljön ezt megoldanod.

2011. jún. 19. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/51 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Sikerülni fog, ha egy évig nem mondom el hogy nincs barátom... csak bírjam ki. Sose szoktam hazudozni, és nagy bűntudatom van :S De muszáj végigcsinálnom, különben sose kerülök el itthonról. És nem fogok rossz társaságba keveredni, 100% :))
2011. jún. 19. 00:12
 16/51 Darcy01 ***** válasza:

És apukádnak sem mered elmondani? Ő is nagyon kiakadna?

Szerintem vele beszélhetsz őszintén (azt írtad, hogy támogat), és egy év alatt csak meg lehet győzni anyukádat:-)

Ha beszélsz apukáddal, akkor talán a bűntudatod is enyhülne.

2011. jún. 19. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/51 A kérdező kommentje:
Igazából neki sem merem elmondani, mert attól tartok, hogy ha megtudná hogy hazudtam (ez kb másfél hónapja tart) többet nem bízna bennem. Őt is sokszor kiborítja anyukám, de ha ezt elmondom nem hiszem hogy továbbra is támogatna :S
2011. jún. 19. 00:19
 18/51 anonim válasza:

Hol van az a vidék, és melyik az a pesti egyetem?

(egy vidéki, aki pestre jár egyetemre) :)

2011. jún. 19. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/51 A kérdező kommentje:
Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében lakok és az ELTE-re készülök :) És Te?
2011. jún. 19. 00:23
 20/51 anonim válasza:
Komárom-Esztergom megye, BME :)
2011. jún. 19. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!