Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hazudtam. Mit csináljak?...

Hazudtam. Mit csináljak? Kezdek kiborulni.

Figyelt kérdés
Elsőéves egyetemista vagyok vidéken. Nem szeretem sem a szakot ahol vagyok, sem az egyetemet. Mindig is Pesten szerettem volna tanulni, viszont a szüleim nem engedtek. Nagy nehezen meggyőztem őket hogy jövőre újraérettségizzek és jelentkezzek Pestre. Az a probléma, hogy azt hazudtam, hogy van egy barátom aki rendkívül szimpatikus a szüleimnek és mindenben támogat. Ha őt nem találtam volna ki és nem mondtam volna hogy jön velem Pestre nem engednének el. Ha pedig nem megyek el beleőrülök. Most viszont iszonyú bűntudatom van. Lehet hogy mégis le kellene mondanom Pestről? De 5 éve minden vágyam ott tanulni. Viszont így meg nagyon lelkiismeret-furdalásom van, és még több mint egy évig azt kell mondanom hogy együtt vagyunk a barátommal :/
2011. jún. 18. 23:42
1 2 3 4 5 6
 41/51 anonim ***** válasza:

jaj te olyan kis buta vagy ne haragudj hogy ezt mondom.


elmultál 18, felnőtt vagy, azt csinálsz amit akarsz.

Diákhitel, diákmeló, szoctám és nem fogsz függeni a szüleidtől mert nem ők adják a pénzt.


Én is másodéves koromtól kezdve a magam lábán állok, hidd el jó érzés!

2011. jún. 19. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/51 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Az a baj, hogy ha elmondom hogy egyedül szeretnék felmenni nem engednének. Anyukám simán megtiltja, nem számít hogy 19 éves vagyok. A diákhitelt nem szeretném felvenni, diákmunkát meg majd keresek valamit.

Tudom hogy a hazugság nem helyes, és nem is felnőttes viselkedés, de jelen pillanatban ez tűnik a legcélravezetőbbnek. Ha nem találtam volna ki könyöröghetnék, hisztizhetnék, ígérgethetnék akármit, nem mehetnék sehová :S

2011. jún. 19. 12:51
 43/51 anonim ***** válasza:

"A diákhitelt nem szeretném felvenni"


Mi a fontosabb: az hogy egy pár évig havi 10.000fttsl többet keress, vagy az hogy kövesd az álmaid?


Tedd fel a kérdést magadnak: 30 évesen szeretnél azon keseregni hogy mi lett volna ha vagy sem?

2011. jún. 19. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/51 anonim ***** válasza:
És ha megtiltja? Az csak egy szó. Vagy bezár valahova?
2011. jún. 19. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/51 anonim válasza:

Szerintem se vegye fel a diákhitelt. Nem is ez a lényeg, lehet hogy elboldogul egyedül is, ha felveszi, de akkor vesszen össze a szüleivel? Szerintem ezt ő sem akarja.

Biztosan van békés megoldás, ami, mint már korábban is beszéltük, a barátok segítsége, esetleg az egyházi kollégium, és őszinte, felelős hozzáállás, amivel meggyőzheti a szüleit. Ez a járható út.

Azt pedig teljesen lehetetlennek tartom, hogy ezt a hazugságot egy évig táplálja, és végül még sikerüljön is.

A szüleid csak találkoznának egyszer azzal a barátoddal mielőtt elmész vele, nem? Emellett lehet hogy Te is belefáradsz. Ha pedig a végén kiderül, és nem Te mondtad el, akkor még meg is értem, ha utána nem támogatják a dolgot.

2011. jún. 19. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/51 A kérdező kommentje:
Jó, de ha felveszem, esetleg utána nem lesz munkám, vagy olyan ami keveset fizet nem fogom tudni visszafizetni. Meg meg tudom oldani diákmunkával meg itthonról kapok egy kis anyagi támogatást (már ha ezzel nem bukok le).
2011. jún. 19. 14:16
 47/51 A kérdező kommentje:
Hát, a bemutatás kikerülhető. Anyukám mondta hogy azért mielőtt felmegyek lehet szeretné látni. Sikerült lebeszélni róla. Lehet azt fogom csinálni hogy egy darabig még húzom ezt az egészet, látják hogy szorgalmasan tanulok meg beleélem magam Pestbe, aztán "szakítok". Utána pedig már könnyebb lesz meggyőzni hogy ha már így alakult mehessek oda.
2011. jún. 19. 14:30
 48/51 anonim válasza:

"Hazudtam. Mit csináljak? Kezdek kiborulni."

Már most kezdesz "kiborulni".

Leírtam hogy szerintem mit csinálj.

Azt várod, hogy valaki innen áldását adja rá, hogy hazudj tovább, és az "célravezető" lesz?

Hazudj tovább és az célravezető lesz. Utána meg írd meg ide, amikor kiderül az igazság, hogy az utánad következők tanuljanak a hibádból. :)

2011. jún. 19. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/51 _krisztina_ válasza:
Egyetértek azzal hogy csak megerősítést keresel hogy tovább hazudhass. Az hogy kényszerítenek, ilyen nincs a mai világban. Emberi jogok. Amiről te beszélsz az a lelki nyomás, és az egy érzés, nem egy tényleges elnyomás. Ha nem vagy elég erős hogy kiállj magadért, nem is való neked Pest. Kint az igazi életben, senki nem töri magát hogy meg óvja a harcaidat. Neked kell kiállnia magadért. Szerintem ha anyukád azt látná hogy Pestre AKARSZ menni és nem Pestre SZERETNÉL MENNI HA MEGENGEDI, másképp állna hozzá.
2011. jún. 20. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/51 A kérdező kommentje:
Jó, igen, igazatok van, lehet hogy tényleg megerősítést kerestem. Az a baj, hogy nem ismeritek anyukámat. Nem állna hozzá másképp, akármilyen határozott is vagyok. Megmondta hogy ha nem lenne ez a "barátom", és nem fogná majd a kezem Pesten, nem mehetnék sehova....
2011. jún. 20. 13:48
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!