Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális ha a gyerek mindig...

Normális ha a gyerek mindig az úgynevezett "harmadik" ellen van, terveket szövöget ellene, mindenáron össze akarja tartani a családot és ezért tesz is?

Figyelt kérdés
15 éves a lányom, és mindent megtesz hogy a haldoklófélben lévő házasságunkat megmentse. A párom új barátnője ellen szövöget terveket, melyeket állítása szerint el is végez de nem mondja meg mik ezek. Annyit mond, hogy ezekkel végleg tönkreteszi a kapcsolatukat.
2011. jún. 20. 11:45
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
91%
Ülj le vele beszélgetni, hogy attól még, hogy az a nő eltűnik a képből, a ti házasságotok nem fog rendbe jönni. És hogy nagyon sajnálod, attól még ő mindkettőtöktől meg fog kapni mindent. Legjobb lenne, ha beavatnád az apát is, és ketten beszélgetnétek vele erről.
2011. jún. 20. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
A kedves utolsó hozzászólóval értek egyet.Persze a lányod reakciója is érthető, mert ő ezt úgy éli meg, hogy elszerették tőlem az apámat, (nem annyira a házasság megmentésén dolgozik ő, inkább a bosszúvágy hajtja)és ezt nem lehet hagyni.Magyarázd meg neki szépen, hogy egyik ember nem lehet tulajdona a másik embernek, bármilyen kapcsolatban állnak egymással.Nehéz időszak, az bizonyos de az ármánykodást jobb időben leállítani.
2011. jún. 20. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem ezt nem kellene hagynod. Az természetes hogy nem örül, de ennyi évesen már nem normális hogy azt gondolja hogy ármánykodással irányítja MÁSOK életét. Mert akármennyire is szereti a szüleit, a szülők élete nem az ő élete.

"Szerintem ez nagyon kedves tőle!

Harcol, hogy legyen neki apukája és anyukája az élete végéig, és ne úgy kelljen vissza tekintsen, hogy neki nincs apuja." Ezzel a hozzászólással nem értek egyet. Azért mert két ember elválik még nem szűnik meg két szülője lenni egy gyereknek. Ha normális szülők, mindkettő továbbra is szereti a gyereket. Én is elváltam, 11 és 16 évesek voltak a gyerekeim. Elfogadták, látták, hogy nem mennek a dogok, és nem próbáltak keresztbe tenni. Békésen is zajlott minden, de ehhez kellett az ő normalitásuk és a miénk szülőké is. És lám, a válás óta is van mindkét gyerekemnek apukája és anyukája is. Sőt, a fiúk azt mondják, így sokkal kellemesebb az élet, mert két klassz családjuk is van. Szóval ne hagyd a lányodra a módszerét, mert nem egészséges. 37/nő

2011. jún. 20. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kedves és megértő válaszokat!

Beszéltem már vele, de hajthatatlan! Nem tudom mit tegyek!

2011. jún. 20. 13:37
 15/24 anonim ***** válasza:
Mi lenne, ha apukája próbálna beszélni vele? Szerintem csak ő tudja megnyugtatni, hogy ezentúl is ott lesz mellette, nem hanyagolja el, különben beigazolódna a lány félelme, hogy a 3. elveszi az apját. Egy kamasz lánynak szüksége van az apukájára, és ezt az apának is fel kell fognia, és aszerint cselekednie.
2011. jún. 20. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
51%

Mondd meg neki,hogy ez sima önzőség. Nem a te és az apja boldogsága érdekli csak a a saját rózsaszín képe a családról.

Tudom,hogy ez kemény,de amíg azt mondhatja magának, hogy értetek teszi, addig nehezebb lebeszélni róla.

A másik megoldás, hogy hagyjátok.Lehet, hogy csak most puffog. Ha mégis csinál valamit,akkor tudjátok,hogy az miért van.

2011. jún. 20. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
68%
Érthető, de nem normális. Nem hagyhatod jóvá, hogy erőszakkal próbálja másokra kényszeríteni az akaratát. Ráadásul áskálódással és hazugsággal.. Nyilván meg van zavarodva, de 15 évesen már nem annyira gyerek, hogy ne tudja felfogni: az érzéseit nem lehet megszabni senkinek. Belegondolni is rossz, milyen felnőtt válik belőle, ha ezt engeded.. onnantól kezdve manipulálással és mások kijátszásával érvényesülne az életben. Ettől neked kell megóvnod, te vagy az anyja! Nem tudom, milyen kapcsolatban vagy a férjeddel, elfogadtad-e, hogy ő új életet akar kezdeni. De amennyiben ő normális ember, érdemel annyi tiszteletet, hogy nem hagyod hogy a háta mögött ilyeneket tegyen a lánya. Neked kell beszélned vele, és ha szükséges, a férjedet is bevonni.. A lányod normális értékrendje forog kockán! Ez egyáltalán nem olyan dolog, amire büszkének kellene lennie, ha megteszi..
2011. jún. 20. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
Tegnap egy 14 éves lány kérdezte hogy milyen terveket csinálhatna hogy összetartsa a családot és szétválassza apját és nőjét....
2011. jún. 20. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
Azért egy gyerek felfogását ne hasonlítsuk egy felnőttéhez. Ez a legrosszabb időszak, ilyenkor már nem is annyira gyerek, de még nem is felnőtt, hormonhullámvasúton ül, és még jön ez is. Én is voltam 14-15 éves, amikor a szüleim elváltak, emlékszem mennyire nehéz volt feldolgozni. Ráadásul ott a harmadik személy még fúrt is, mert apámat csak magának akarta, a gyereke nélkül. Nem csodálkozom rajta, hogy erre az érzelmi sokkra így reagál. Viszont az apjának kell vele beszélni erről, és megértetnie vele, hogy mellette lesz, nem fogja hanyagolni. És tartsa is magát hozzá.
2011. jún. 20. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
59%
Én is elbeszélnék vele és megértetném vele h. az élet nem így működik, ti már nem szeretitek egymást, legalább is nem úgy és a szerelmet nemlehet irányítani.attól h. ti nem vagytok együtt ő még a gyereketek marad és nagyon szeretitek.Ő meg fogadja el h. az apja mást szeret és örüljön neki h. boldog.
2011. jún. 20. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!