Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lányok/nők! Nem érzitek...

Lányok/nők! Nem érzitek magatokat furcsán mikor egyre több ismerősötök megy férjhez/vállal gyereket, és Ti nem?

Figyelt kérdés

22 éves vagyok. Tudom még van időm ilyeneken agyalni, és azt is tudom hogy már nem vagyok "annyira fiatal" szóval semmi meghökkentő nincs ezen, de egyre több volt osztálytársam, sulitársam, nagyjából egykorú ismerősöm akikkel anno együtt "bandáztunk", házasodik vagy szül gyereket mostanában. Már csak kapkodom a fejem, hogy "Ő is férjhez ment, ő is; neki megszületett a babája, ő meg X hónapos terhes".


Gondolom ez most már így fog menni jópár évig, de néha ilyenkor az jut eszembe, hogy "Hoppá, lemaradok vajon valamiről?" Ti is voltatok így?


2011. jún. 20. 21:56
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
100%

Jaj, dehogy nem... 24 éves vagyok, már 4 volt osztálytársam férjhez ment, míg nekem egy épkézláb kapcsolatom sem volt már két éve. Eleve azt nem tudom elképzelni, hogy akik már férjhez mentek (a sok eljegyzettről nem is beszélve) mégis hol a csudában akadtak össze a párjaikkal.

Engem nem az zavar, hogy lemaradok valamiről, csak nem értem, hogy mások egyáltalán hol ismerték meg egymást, hol találkoztak.

2011. jún. 20. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
Én 31évesen szültem.Hamarabb is megvolt bennem az indíttatás a gyerekvállalásra, de a körülmények nem tették lehetővé.Én tudom magamról, hogy 30 előtt jobb lett volna szülnöm, mert akkor rugalmasabb,türelmesebb voltam. 22évesen viszont javában tanultam még,és éltem, nem lett volna jó, ha azok az évek nem rólam szólnak. Imádom a gyerekemet, de az tény,hogy mióta Ő van nekünk,én valahová eltűntem magamból. Bár még kicsi,és ez is változni fog. Szóval a lényeg, hogy én 25- 30 közé tenném az ideális időszakot a gyerek vállalásra. De ez én vagyok. Szerintem 22 évesen semmiről nem maradsz le.
2011. jún. 20. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim válasza:

Nem késel le semmiről! Ez az örökös: van barátod? ha van, mikor lesz esküvő? ha megvolt, mikor lesz gyerek?, ha az is van, akkor mikor jön a tesó? (Mi most ebben az utolsóban vagyunk éppen!) Sose lesz vége, mindig jön vmi amit "teljesíteni" kell, mert ez az elvárás. Az én nagyim 33 volt amikor az anyukámat szülte pedig akkor ez még nem volt divat és csámcsogtak is rajta a faluban. Nagyon fiatal vagy még! Éld az életed, tapasztalj, ha tudsz láss világot. Csak akkor maradj otthon háztartást vezetni és gyereket szülni, ha TE úgy érzed, hogy most már csak így szeretnél élni.

Ja, és meg kell találni hozzá a Férfit!

2011. jún. 20. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
Ismerős a helyzeted, ha tudnád én is mióta vágyok már egy férjre, gyerekre. 24 vagyok, 2 komoly és hosszú kapcsolat áll mögöttem (6, 2,5 éves) és nem lett belőle semmi. Most 1,5 éve van párom, és tudom, hogy ha egyszer ezek eljönnek az vele lesz, de sajnos még nem most. Nincs meg a körülmény az összeköltözésre, házasságra, gyerekre meg főleg nem. Már dolgozom, és nagyon vágyom családra, nem akarom kiélni magam sosem akartam, de párom még gyereket biztos nem akar jó pár évig. Szóval várni kell még, de legalább az emberem megvan már :) körülöttem is mindenki megházasodott, gyerek, lakás minden, még a nálam jóval fiatalabbak is. Nagyszüleim kérdezik mindig, hogy mikor lesz gyűrű? Aj mondom hagyjál már. Ez ilyenkor olyan kellemetlen.
2011. jún. 20. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
73%

"Engem nem az zavar, hogy lemaradok valamiről, csak nem értem, hogy mások egyáltalán hol ismerték meg egymást, hol találkoztak."


Mindenki megtalálja egyszer a hozzá illő párt, ki korábban, ki később. Nem lehet általánosítani ebben a témában, és nem Szentírás az sem, hogy hol találja meg az ember élete párját. A legváratlanabbkor és a legelképzelhetetlenebb helyen is felbukkanhat a nagy Ő.

Egy biztos, ha Ő az, akkor megfordul veled a világ és tudod, hogy hozzá szeretnél feleségül menni és csak neki szeretnél kisbabát szülni. Pont mint mi. :) (előbb írtam, még baba nincs de a közeljövőnkben már szerepel:))

2011. jún. 20. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
64%
nem tudom, lehet én vagyok kaukktojás, de én sosem voltam házzaságmániás, úgy vagyok vele, ha jönnie kell jön. Most nagyon boldog párkapcsolatban élek, úgy érzem ő az igazi, ettől függetlenül én még félnék a házasságtól. Az miért olyan jó? Oké, biztonság, de a kapcsolatban is biztonságban érzem magam, szerintem addig jó míg nem költözünk össze,mert addig meg van a szikra, várjuk, hogy találkozzunk stb. Az összeköltözésnek is megvan az előnye meg intimitása persze. De miért olyan jó házasnak lenni? napi szinten a férjem gatyáit mosni, főzni, takarítani, egymás mellett lenni ha akarjuk ha nem. Nekem pl kell egy kis magánszféra, én nem akarom hogy a párom mindig mellettem legyen. Így viszont szabadabb vagyok, szerintem addig jó, míg nincs kötöttség. Onnantól kicsit ellaposodik a dolog, ettől persze én is férjhez akarok majd menni. Én inkább azt nem értem miért a házasság a legfontosabb teljesítendő végcél, feladat a nőknek?
2011. jún. 20. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
73%

Aki nem érzi ösztönösnek az élete párjához való kötődést (minden tekintetben) és nem kellemetlen neki, mikor az orra elé tolják szülés után (abban a meghitt, csodálatos pillanatban) az apasági nyilatkozatot, akkor azt gondolom az a nő ne is kösse le magát.

Vannak olyanok (elég sokan), akik ezt a helyzetet egyáltalán nem érzik át és nem fontos nekik a házasság.

Pedig ha jól működik, akkor ez a férfi és nő között szeretetben köttetett szent szövetség, melyben egymást tisztelik, megbecsülik, szeretik és születendő gyermekeiket ebben a íratlan szabályban együtt felnevelik.


Nekem ezt jelenti a házasság fogalma. (úgyhogy, amikor mondják mások hogy óóó csak egy papír, na arra begurulok mindig:):))

2011. jún. 20. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:

nem nem, én is úgy gondolom ahogy te írtad kedves utolsó. Valóban ez nem csak egy papír, hanem egy életre szóló kötelezettség. Nekem csak az a fura, hogy nagyon fiatal 20onéves nők, nek az a cél, hogy minél hamarabb férjet "fogjon" és bekössék a fejét. Aztán meg jön a sok válás, probléma stb. Van más is az életben, ami örömet okozhat, házasodni csak akkor szabad, ha tényleg megérett rá mindkét fél, nem pedig a társadalmi "nyomás" miatt.

És miért van az, hogy a férfiak meg pont hogy halogatják és kitolnák a házasodás időpontját?

2011. jún. 20. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Én is házasság párti vagyok, illetve lennék majd egyszer.


Sajnos nekem nincs még alanyom a komolyabb dolgokhoz, és sokszor már úgy vagyok vele, hogy talán nem is lesz mert már olyan régóta nem volt barátom....Talán pont ezért is "ráznak meg" ezek a hírek, mert érzem hogy sok ismerősnek már ennyire komolyra fordult az élete, én meg sehol sem vagyok. Ráadásul a többség azokkal a pasikkal házasodik össze akikkel még a gimiben jöttek össze, mikor még osztálytársak voltunk. Furcsa, hogy emlékszem valaki mesélte 4-5 évvel ezelőtt hogy összejött egy sráccal, most meg már a férje lett. Meg tényleg én már 15 évesen tudtam, hogy valamikor gyereket szeretnék, sőt, fiatalon szerettem volna, mert a családban mindenki (kivéve anyum mert ő 34 volt) 23-25 évesen szült. És ez van előttem, de én erről már lecsúsztam. Arról nem is beszélve, hogy jönnek a "Na és van már barátod?" szöveggel. Én meg mint egy nagy szánalom halom mindig, már évek óta azt mondom, hogy nincs...Erre jönnek a lesajnáló válasszal, hogy "Ne izgulj, majd lesz". De közben meg érzem, hogy csak azért mondják, hogy mondjanak valamit, és én is tudom hogy már lemondtak rólam, mert nem vagyok egy nagy vagány csaj aki olyan könnyen elkel, akiért sorban állnak...

2011. jún. 20. 23:05
 20/28 anonim ***** válasza:

Értelek kedves utolsó, bár én azt gondolom mindenkinek más a tapasztalata a saját környezetében, ezért a kérdésedre válaszként pont az ellenkezőjét tudom mondani. Az én ismerősi körömben a férfiak mind 30 éves koruk előtt nősülnek. Szerintem egy férfinál legoptimálisabb 26 éves kora körül/után házasságot kötni de ez tényleg csak egy feltételezés. Mindenki más és más, egy a lényeg, hogy megérjen a feladatra. Legyen a férfi vagy nő.


További szép estét! :)

2011. jún. 20. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!