Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lányok/nők! Nem érzitek...

Lányok/nők! Nem érzitek magatokat furcsán mikor egyre több ismerősötök megy férjhez/vállal gyereket, és Ti nem?

Figyelt kérdés

22 éves vagyok. Tudom még van időm ilyeneken agyalni, és azt is tudom hogy már nem vagyok "annyira fiatal" szóval semmi meghökkentő nincs ezen, de egyre több volt osztálytársam, sulitársam, nagyjából egykorú ismerősöm akikkel anno együtt "bandáztunk", házasodik vagy szül gyereket mostanában. Már csak kapkodom a fejem, hogy "Ő is férjhez ment, ő is; neki megszületett a babája, ő meg X hónapos terhes".


Gondolom ez most már így fog menni jópár évig, de néha ilyenkor az jut eszembe, hogy "Hoppá, lemaradok vajon valamiről?" Ti is voltatok így?


2011. jún. 20. 21:56
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
77%

Igen ez környezet ill. ember függő. Nekem szimpatikusak azok a férfiak akik házasságpártiak. Szerintem előbb utóbb, függetlenül a nemtől mindenki vágyik egy társra, a férfiak is, még ha nem is merik bevallani.

Kérdező, közhely, de tényleg el fog jönni, csak gondolkodj pozitívan, járj el bulizni, szórakozni, stb. Én pl szórakozóhelyen ismertem meg a párom, és tartós komoly a kapcsolat. Hajrá

2011. jún. 20. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:

Huszonéves koromban én is így éreztem, mindenki férjhezment, megnősült, gyereket szült. Nem gyöztem nászajándékot venni, babaváró bulikat rendezni, babaajándékot venni .. ide menni babát nézni, oda menni lufit fujni a lagzira.

Most meg 34 éves vagyok és nem gyözöm az otthagyottakat vigasztalni. Most is be vagyok idézve válóperben tanunak, mert apuka ugy döntött kisemmizi az ex-családot.

Hidd el az első kör jobb volt. Örülj te is a más örömének. Majd kijut neked is.

2011. jún. 21. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim válasza:
69%

Tudod, egy dolgot garantálhatok Neked! Ha Te mások alapján és elvárásai vagy szokásai alapján rendezed az életed, akkor soha, de soha nem adatik meg a boldogság.

Nagyon vigyázz és ne kövesd el azt a hibát, amit az emberek többsége elkövet.

Nem azért házasodik meg egy jóérzésű, tiszta szívű ember, mert ez a szokás, hanem azért, mert megtalálta az igazit. Én férfi vagyok és amikor megtaláltam az Igazi szerelmem, 1,5 hónap múlva 3 hónapos nászútra mentünk Isten segítségével. Nem volt pénzünk, de ő adott. Én el mertem magam kötelezni, amit azelőtt 20 "felnőtt" évig sohasem mertem. (38 éves voltam) És 3,5 éve nagyon boldogok vagayunk és imádom a feleségem az igazi párom. Ha te szokásból, elvárásból hozzá mész valakihez, olyan boldogtalanságban lesz részed, hogy egész életed értelmetlenné válik.

Az aki 20 évesen, gyerekként házasodik, az - tisztelet a néhány kivételnek - az általában nem önálló ember, hanem egy rabszolga, akit balga módra szülei, társadalom és buta szokások, elvárások parancsát és utasításait követi. Örülj, hogy Te nem vagy ilyen rabszolga!

Inkább egyedül, mint ketten boldogtalanul.

2011. jún. 21. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
Isten ments. Még csak 20 éves vagyok, sok korombeli eljegyzett stb., de nekem ez nagyon korai lenne. Min. 5 évig nem szeretnék még házasodni, előbb egyetem befejezése, munka, majd aztán a többi. Szeretném kiélni magam, utazgatni, amit egy pici babával nem igazán lehet. Nekem az furcsa egy kicsit, aki 20 éves fejjel ilyenbe beleugrik.
2011. jún. 21. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
7:31-nek igaza van.
2011. jún. 21. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:

MIért érezném magam furcsán? Talán ugyanazt az életet éljük? Vagy nem? Mindenkinek máskor jön el a párkapcsolat, házasság, gyerekvállalás stb...mi ebben a furcsa?

Attól, hogy a környezetedben úgy érzed mindenki házasodik, gyereket szül, neked még nem kell, ha nem érzed azt, hogy igen, Te ezt szeretnéd! Mert ez a Te életed, és nem másé! Majd szépen alakulnak a Te dolgaid, úgy, ahogyan kell!

Nem maradsz le semmiről, hiszen a saját ütemednek megfelelően éled az életed, és ezt nem lehet másokéhoz viszonyítani...:)

2011. jún. 21. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:

Nem lóverseny nem értem azokat akik azért akarnak szülni mert a szomszéd Kati már a harmadiknál tart.

Megvan minden körülmény egy gyerekhezz akkor kell szülni nem féltékenységből.

2011. jún. 21. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim válasza:
Nekem négy ismerősöm házas, kettőnek már van gyereke, harmadik terhes. És már jövőre leszek 25. Olyan pasit aki elbír engem viselni az összes tulajdonságommal együtt, még nem hordott hátán a föld. Na meg nekem a könyvek a szeretőim hét éves korom óta.
2012. dec. 9. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!