Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Két tűz között vagyok! Mit...

Két tűz között vagyok! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Tudom,hogy nem nagy problémám van,abszolút megoldható,csak én most mégsem tudom,hogy ezt hogyan oldjam meg.15 éves lány vagyok,a barátnőm 17 éves.Anyáék örökbefogadtak,mert nem lehetett gyerekük,9hónapos voltam,mikor idekerültem.Anya mindent megvesz nekem,erőlteti az evést és olyan szinten elkényeztet,hogy ez nekem már nem kell.Csak a jót akarja nekem,ezért tisztelem,viszont azt nem értem,hogy miért piszkál annyit.

Segítek neki mindig,mindent megcsinálok,amit kér."Apám" egy alkoholista,60 éves nyugdíjas ember,akit aligha tudok elviselni.Szerencsére keveset van itthon,mert a mama kertjébe dolgozik.De úgy beszokott rúgni,hogy tántorogva jön haza,múltkor már elesett az ajtóban,anya ment le érte és segítette fel.Apám elköltötte a közös pénz nagy részét tegnap alkoholra.Ezt onnan tudja anyám,hogy részegen jött haza,de apám mindent letagadott.Anyám lent aludt,apám meg fent.Nem avatkozok a dolgukba.Anya is szenved,nagyon rossz neki,megértem.Még a munkahelyén is utálja a főnökét,mert nagyon rosszak a körülmények,a főnöke meg egy bunkó.Ezeket azért írtam le,hogy képet kapjatok a helyzetemről.

Tehát a 17 éves barátnőm jön le hozzánk,aki anyának nem túl szimpatikus.Igaz már kétszer aludt itt.Ma kérdezte anyám,hogy sokat lesz-e itt.Mondom nem lesz sokat itt,csak 4-5 napot.Nyaralni jön le,én hívtam.Nem értem,hogy mi nem szimpatikus rajta anyának.A lány ugyanolyan normális,kedves,nem drogozik,nem cigizik..és nem jár el bulizni.Nem rúg be soha.Én sem.Nem értem,miért nem lehet megszívelni egy barátnőt.Más barátnőkkel is eljárkálok.

15/L


2011. jún. 21. 14:49
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
És idősebbtől is tiltott már el ugyanúgy,pedig ő itt lakik 3 háznyira.És most meg nagyon is jól elvan azzal a nővel.
2011. jún. 21. 15:28
 12/14 A kérdező kommentje:
Képes leszek ebbe beleőrülni:/ figyeljétek meg,a pszichiátrián kötök ki:(
2011. jún. 21. 15:42
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Ebben nem kell beleőrülnöd, meg légy egy kicsit belátó. Anyukádnak azt hiszem van épp elég baja, azért ne haragudj rá, hogy ő nem olyan lelkes mint te, ha ezt "megtetézi" egy vendég néhány napra, akiről szinte semmit nem tud.

Szerintem ha nem megoldható, hogy érkezéskor találkozzon a barátnőd szüleivel, kérd meg őt, hogy hívja fel őket. Amikor az én gyerekeim akkorák voltak mint te, és barátokat hívtak több napra, én mindig ezt tettem. Megbeszéltem velük, hogy milyen programokat terveznek a gyerekek, megkérdeztem, hogy otthon meddig, és hova engedik el a sajátjukat, hogy van-e valami nagyon kedvenc, vagy nagyon utált kajája... Azért az más, ha ezekről a szülők is beszélnek egymással, még ha nem is találkoznak személyesen. Szerintem ő sem lenne ilyen elutasító, ha érezné, hogy nem csak "elviselnie" kell a barátnődet, hanem őt is bevonod ebbe a dologba.

És lehet, hogy engedékenyebb lenne, ha első "nekifutásra, nem 4-5, hanem csak 2-3 napig tartana a vendégeskedés.

2011. jún. 21. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Erre én is gondoltam,igazán köszönöm ezt a hosszú,megértő választ.:) végre egy tapasztalt anyuka^^
2011. jún. 21. 23:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!