Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Segítenél döntenem? Mit...

Segítenél döntenem? Mit tegyek? Hogy döntsek?

Figyelt kérdés

nos, orvosnak készülök, de nem vettek fel egyetemre (külföldi vagyok és itt felvételi van az orvosira), és most választás előtt állok:

1. mehetnék egy éves orvosi előkészítőre, ahol elég sok mindent megtanulnék az orvosira és a felvételire, az egyetem szervezi, ahová menni szeretnék majd, és nyelveket is tanulhatnék, úgy van felépítve a tanítás mint az egyetemen, tehát vannak vizsgák is mellette még államilag elismert egészségügyi asszisztens diplomát is kapnék , de persze fizetős (kb. 1-2000 000 Ft)

2.kimennék Németországba nyelvet tanulni , letennék egy nyelvvizsgát és ott jelentkeznék orvosira.Ide azért húz a szívem, mert a párom itt él, és nagyon szeretjük egymást és ha sikerülne akkor az maga lenne az álom és nem kellene mindig utazgatnunk egymáshoz, hanem ott lennénk egymás mellett(belegondolni sem merek, annyira hihetetlennek tűnik) . (persze ez sincs ingyen)

Melyiket válasszam? menjek a majdnem biztos felkészítőre v. a szívem után ? vagy mit tegyek? menjek felkészítőre utána jelentkezzek Németországba egyetemre?mert akkor felesleges a felkészítő... mit tegyek? Benne van tudom nagyon jól, hogy megint nem vesznek fel sehova orvosira (már 2X próbálkoztam)

előre is köszönöm


2011. jún. 23. 20:11
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
0%
Romániás dolgon elgondolkoznék, állitolag nyelv se olyan nehéz meg nem sok szó van. Amugy meg az az előkészitő elég drága, és még akkor sem garantált a bejutásod. És szerinted ha itt Magyarországon nem vettek fel orvosira, pedig had ne mondjam milyen szinű az ország akkor majd Németországba felfognak? Erősen kétlem, habár megértem h a szerelmed miatt oda húz a szived, de kitudja az is meddig fog tartani, lehet h pár hét vagy hónap lehet h egy örök élet. Hát nekem ez a meglátásom igy nagyon gyerek fejjel.
2011. jún. 26. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Ha elég érett szerintetek a párkapcsolatotok az összeköltözésre, és van hová, plusz be tudod vállalni a német nyelvet a kellő szinten gyorstalpalón, akkor a 2. A némettanulás mellett jó, ha tudnál önszorgalomból "előkészítőzni". Viszont készítsetek egy közös B tervet arra az esetre, ha nem vesznek fel (szakma, munkavállalás?), vagy mégis haza kell jönnöd.

De nagyon nagy akarat kell majd ahhoz, hogy ezt becsülettel végigcsináld és ne repülj el a ki- és összeköltözéssel járó izgalmaktól, hanem tényleg tanulj :) Drukkolok.

2011. jún. 27. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Végig olvastátok figyelmesen? Vagy én értelmeztem rosszul? Az első lehetőség sem Mo-on van, írja, hogy külföldi.


Első

2011. jún. 27. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Elsőt válaszd, az a biztosabb.
2011. jún. 27. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Én az előkészítőt választanám.


(Egyébként meg lehet írni, hogy milyen rossz ez az ország, de a magyar orvosképzés az egyik legjobb és legelismertebb képzés a világon)

2011. jún. 27. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat, és köszönöm az elsőnek, aki elolvasta az első soromat is, ahol leírtam, hogy KÜLFÖLDI vagyok, Magyarország messze van tőlem, akár Románia, tehát oda nem mehetek, mert azzal csak a magánéletemnek ártanék és tudom, hogy a magyarországi orvosképzés elég magas szinten van, sok barátom jár oda és nagyon jó tapasztalataik vannak.

köszönöm a válaszokat és azt hiszem már tudom hogyan döntök.

2011. jún. 27. 18:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!