Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak a szomszéddal,...

Mit csináljak a szomszéddal, szóljak neki?

Figyelt kérdés

Társasházban élek, a két épületrész közötti szűk légudvarra néz a háló ablaka. Éjjel nyitva van és szinte másnaponta ébredek arra, hogy a néhány emelettel feljebb lakó hölgy gardírozza a pár éves unokáját.

A gyerek rendszerint visít, a nőnek meg mély, dörmögős orrhangja van.

Nagyon nincs kedvem emiatt hatkor felkelni, becsukni meg nem tudom az ablakot, mert akkor megfulladok a melegtől.


2011. jún. 24. 09:06
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Nem a lakásában csinálja, ahhoz közöm se lenne. Van egy kb két méteres átkötő folyosó a két épületrész között és valamiért ott terelgeti az unokát.

Az a folyosórész meg nyitott, két oldalán a két légudvar és szépen le is hozza a hangot.


Nem az a bajom, hogy orrhangja van, hanem ő is hangosan beszél a gyerekkel, mintha hallássérült lenne. Így egy magas visító hang és egy mély dörmögő hang - mindkettő hangosan.

2011. jún. 24. 10:08
 12/17 A kérdező kommentje:
Az ablakot meg nem lustaságból nem csukom be, hanem szauna lenne a lakásból, ha nem lenne nyitva.
2011. jún. 24. 10:10
 13/17 anonim ***** válasza:
nem csak a társasházakban vannak ilyen gondok. mi családi házban élünk. a szomszédunk MINDEN hétvégén a kerítés mellett, a szobák közelében éget. nem tudom, hogy mit, honnan szed annyi égetnivalót, de csinálja. lehet tél, nyár, hideg, meleg, neki ez tetszik vagy én nem tudom...az ablakot nem lehet kinyitni, ez az egyik dolog, a másik, hogy egyszer emiatt fog felgyúlni a házunk!
2011. jún. 24. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem szólj neki.


Nálunk is állandóan csiszolt valamit a szomszéd el nem tudtuk képzelni,hogy mit lehet ennyit csiszolni.Egy héten kb 3 szor hétköznap,úgy este 7 től plussz hétvégén reggel 7 től:) hát nagyon jó volt!Meg ő is égetett elég sokszor,főleg mikor ki volt teregetve.Párom szólt neki,azóta kevesebbszer csinálja.

2011. jún. 24. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%
Kérd meg, hogy az udvaron játsszon vele, vagy vigye játszótérre, mert fáradt vagy, pihenni szeretnél:)
2011. jún. 24. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy szólok akkor. Udvar nincs, mert a főváros egyik belső részéről van szó, még a szemben levő homlokzat is max 10 méterre van.

Mondjuk túlysúlyos, nehezen mozgó hölgyről van szó, aki a lift előtti három lépcsőfokot is fél óra alatt mássza meg - gondolom a parkig nem jutna el.

De a folyosót sem értem,hogy miért jobb a gyereknek egy 1x2-méteres területen játszani, mint bent a lakásban, ahol biztosan több hely van?

2011. jún. 24. 12:53
 17/17 anonim ***** válasza:

Akkor örülj, hogy nem panelban laksz.


Felettünk albérlő srácok éjjel nappal döngetik a bútorokat meg mit tudom én kiket, megy a metál stb.

Alattunk két öreg olyan hangosan nézik a tévét, ha a férjem rákérdez be sem kapcsolom tudom melyik adón mi megy

Mellettünk egyik oldalon gyerekszoba van, két üvöltöző vonyító tinilány idióta tamtam zenével.

Másik oldalt mellettünk pedig már hónapok óta tartó lakásfelújítás van, magyarul betonig vernek le mindent, és reggel 6-tól este 9-ig fúró-kalapács-stb megy.


Mindezek örömére kisbabánk van :)


Szóval ne panaszkodj némi orrhangú egreckírozás miatt :) Ilyen a társasház-panel. Lehet menni családiba, de ott tuti más lesz a problémád.

2011. jún. 24. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!